Dodge Neon 2.0 ´98 - Problém motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dodge

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

robi ti to aj ked vytlacit spojku na volnobehu?
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

vyskočene spojkove lozisko alebo tiahlo na lozisko :41c2:
pind
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.10.2008 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pind »

Fiiha, Dodge Neon? To si mozno aj jediny na SK co ho ma. Ziadna tuctovka veru :-)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pind napísal:Fiiha, Dodge Neon? To si mozno aj jediny na SK co ho ma. Ziadna tuctovka veru :-)
Pind ani nevieš o čo možno prichádzaš ked nevieš o tom aute nič... Vela užívatelov si chváli velmi nízku spotrebu, za ktorú vdačí neštandartne sprevodovanou prevodovkou... Prečítaj si niekde recenzie od užívatelov a možno zmeníš názor, ja som sa bol odviesť na starom Voyagery 2,5i , rv 91-95 a poviem ti vedel by som si ho doma normálne predstaviť :3035: Pozrieš pod kapotu a nevidíš tam žiadne zbytočnosti ako u dnešných áut , ktoré sú už viac plastové ako kovové, čo pri prvej kolízii riadne prevetrá penaženku.
pind
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.10.2008 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pind »

Mozno to prekvapi, ale o tom aute nieco viem, kedze som na nom v lete v USA jazdil. Bol to rocnik tusim 98 a bola to riadna herka s najazdenymi 200 000 milami. Stale sa na tom cosi kazilo, problemy s elektrinou, zralo to olej, tiekol chladic, spotreba bola teda riadne cez 10L/100km ale kto by to ratal ked benzin stoji zhruba 15Sk/l. Auto to bolo sice riadne dojekazene, ale vytvoril som si k nemu citovy vztah, kedze malo "ducha" :-) Musim tiez uznat ze tie lenive a velke americke benzinove motory maju nieco do seba.
pind
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06.10.2008 22:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pind »

Clovece, automat v tomto aute fungoval napocudovanie dobre a radil takmer vtedy, kedy by som radil aj ja. Zato ked som potom isiel zoparkrat na Forde Taurus 3.0 V6, to bola ucinena katastrofa, ta prevodovka si robila co chcela, absolutne podla vlastnej lubovole. Ale to uz sa asi dostavame dost OT, od temy preco hapruje spojka na Neone.
IljaTakacs
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 14.03.2010 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IljaTakacs »

Dodge Neon je dobré autíčko, ja mám verziu sport r.v.95'.
Jediná chyba je, že na ňom sa trošku rýchlejšie opotrebúvajú diely, fučia bezrámové okná, preteká olej, zvykne sa zohnúť hlavná remenica, tečie do kufra (tesnenie zadných svetiel), strašne sa špiní chladiaci systém, blbne elektronika a strašne hrdzavejú dvere zospodu.
To, že skapína, je tým, že odchádza spojka, konkrétne spojkové ložisko. Začína to tým, že chrastí ložisko pri pustenej spojke neskôr sa dusí na voľnobehu pri vytlačenej spojke, taktiež sa zvykne prešmykovať lamela. Odporúčam vymeniť spojkovú lamelu, prítlačný tanier, ložisko, zotrvačník a malo by byť všetko OK.
Kombinovaná spotreba m60:d40 je 10L/100km, ale na diaľnici pri 170-ke ma prekvapil spotrebou 7.2l/100km. Inak sa ešte zvyknú vylágrovať tiahla prevodovky - buď vyplniť nejakou gumou, alebo objednať priamo z polyuretánové výplne (USA).
Veľa info je na: forums.neons.org poprípade mi stačí zavolať (0917559847), lebo trošku sa do tohto auta vyznám.
Zvykne sa kaziť, ale veľa vecí sa dá opraviť svojpomocne. :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Dodge fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný