Dacia Jogger 1.0 LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa hjundai »

didoop napísal: 22.12.2023 18:06 Hnojdaj viem ze mas skusenosti s xy autami na lpg ale tu sa bavime o dacii.
prosim pusti si to video od cca 3:30 tam to pan vaculik zo sveta motoru vysvetluje preco.
Problem to je aj tak skor vodicov-amaterov. Staci troska viac vytocit motor, pohrat so spojkou a po 1km je to v poriadku. Potom aj tak prepne na lpg.
Do auta davam e10+ 2-nasobne davkovanie aditiva.
Ked som toto kolegovi nakazal, tak povedal ze sa to zlepsilo
- keby to povedal pán Hatiar tak tomu možno uverím. pán Vaculík nie je plynár. Ide o nastavenie RJ motora, nič iné. Bohužiaľ Dacia sa nemá k tomu aby to vyriešila. Dosť hanba. Nejde o to že Dacia ale o prístup k zákazníkovi.
Mal som Nissana ktorého mi robili v Krásnej. Najazdil 100 000km na lpg, nikdy to auto nešlo na benzín viac ako bolo nutné na prepnutie. Nikdy žiadne šašovanie so studeným motorom. Nikdy žiadna kontrolka. Každý systém sa dá takto naladiť.
Pointa príde na koniec - od nova tam blbla elektrika - vypadávali zadné brzdové svetla, vypadávalo pripojenie telefonu, sem tam naskočila hláška Stlačte spojku. Nakoniec sa servis rozhodol vymeniť RJ a zatiaľ - zázračne sa zlepšil aj problém so studeným pohýnaním sa. Uvidíme pretože sa aj mierne oteplilo ale dám neskôr správu.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných