Dacia Sandero 3

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

lubos zimovcak napísal: 31.12.2023 08:22
YxoYpsilono napísal: 31.12.2023 06:31 Každé auto je na 250000 km. Všetko naviac je len bonus.
Môžeme sa staviť, že vydrží ľavou zadnou 600-800.000 km...? :4012:
Vydržať môže. Pred týždňom som sa viezol v camry s cez 600000 km a išla.
Ale už je to na tom aute vidieť.
Navyše to je primitívny Japonec prevádzkovaný s kvalitným benzínom (nie ruskou ssrackou) a ako taxi.

Jednoducho auto po 250 tím je po životnosti.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mne sa po 375.000 km nezdal zvuk motora, resp "niečo ", čo som nedokázal identifikovať, vylúčil som voľnobežku alternora, tú som už raz zažil na inom aute, ani remenica torznych kmitov to nebola, čo ma najviac znepokojovalo, že to robilo iba za studena a po zohriati stíchlo.
Mechanik mi povedal, že sa poruča 2- hmota, či vydrží 50-100.000 km, je to úplne jedno, bude sa musieť vymeniť, alebo radsej, predať auto, škoda vrazat peniaze do ojazdeneho auta....

Dosť ma prekvapilo , že som odfajčil 2- hmotu po pár km, dlhé prevody robia svoje :3c90: , išla nová spojka, keď už išla 2 hmota, pár zhavičov, nová retiazka vačky, úplne zbytočne, bola ako nová, gufero prevodovky, alternator sa skontroloval, ešte spodný čap+ prkotiny, vstrekovače sú v poriadku, stále pôvodné, EGR ventil detto, na diagnostike krásne otváral, zatváral, absolutne bez chýb, klop klop na drevo, nech neurieknem..

Spotreba trochu stúpla, zatiaľ neviem, či kvôli zime nezime, uvidím na jar, ale bežnou jazdou okolo 4 +- l sa dá, na dlhšej trase. Krátke trasy, dlho studený motor okolo 5-5,5.
Tých 500, až nerozbijem, dá.

Stav podvozka ako pri 100, nebucha, pevný. Keby bol pohodlný ako voľakedy 405-406, bolo by to fajn.
Teraz je to hnusne tvrdá haraburda. :3c90:
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa tatkotom »

"Každé auto je na 250000 km" - čo Ťa viedlo k tomu?
Možno mnohé súčasné a spred pár rokov no aj to závisí okrem iného od majiteľa. Kvalitné, včas menené oleje (nie LongLife intervaly), kvalitné palivo (nie najlacnejšie), zaobchádzanie s plynom, otáčky najmä nie zbytočne nízke - atd.
Ešte žiadne auto nám nedožilo na motor, zatiaľ každé na koróziu, aj teraz mám na Alfe vyše 320000 a zatiaľ nevyzerá ani na problém s koróziou.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa pietro235 »

hjundai napísal: 30.12.2023 18:49 On je spokojny. Ked v servise budu vediet lpg poservisovat odomknuta RJ je mi nanic. Bezny servis lpg systemu urobia aj inde - filtre,membrany mozno aj vstreky. Povedzme si ako casto potrebujes riesit RJ ked je to uz nastavene? Berme ze sanderko je tak na 300 000km .
mal som na subaru outback 2008 bifuel zástavbu BRc akože "origo z výroby" a rj bola zamknutá v brc. Ani Hatiar s tým nič nevedel spraviť ani iný servis lpg. Bolo treba vymeniť vstrekovače, ale hlavne nastaviť systém tak, aby po výmene správne fungoval. Mal som totiž nízke otáčky na voľnobehu a na plyne na voľnobehu (pri vyradení) to skapínalo. Keďže sa v RJ plynu nedalo nič nastaviť, tak som nakoniec išiel do úplnej inej novej zástavby, čo sa dá hocikedy v servise nastaviť. Odvtedy nemám nijaký problém. Nepomôže ti výmena filtrov, membrány alebo vstrekovačov, keď v RJ nič nezmeníš. Toľko k zamknutej RJ.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

A preco si to neriesil v subaru?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

tatkotom napísal: 14.01.2024 17:12 "Každé auto je na 250000 km" - čo Ťa viedlo k tomu?
Možno mnohé súčasné a spred pár rokov no aj to závisí okrem iného od majiteľa. Kvalitné, včas menené oleje (nie LongLife intervaly), kvalitné palivo (nie najlacnejšie), zaobchádzanie s plynom, otáčky najmä nie zbytočne nízke - atd.
Ešte žiadne auto nám nedožilo na motor, zatiaľ každé na koróziu, aj teraz mám na Alfe vyše 320000 a zatiaľ nevyzerá ani na problém s koróziou.

- pozri si na youtube kanal nasagaraz a pobavis sa. Oberwageny po 100 000km opravy za desiatky tisic E. Neviem ci aj na SK to takto chodi 😀
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa tatkotom »

Nemusim, poznam situaciu.
Z poslednych rokov vela tragedia, nie vsetky.
A vselicomu sa da predist.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: 17.01.2024 17:16 Neviem ci aj na SK to takto chodi 😀
Na Sk určite nie - tie desiatky tisíc, dokonca aj jednotky tisíc má na opravu málokto.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

... ale keď ti auto prestane fungovať opraviť ho musíš. Je pravda že Oprava ako oprava :p ale ten kanál ma len utvrdil že koncern je v návrhu motorov veľmi podpriemerný. Premiovka kde po 100 000km nutno urobiť "generálku". A srandovne to vždy hodia na " majiteľ sa nestaral".
Neviem ako sa "starať" o auto v záruke a tesne po nej.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa tatkotom »

Motorom, prevodovkám viem predĺžiť životnosť niekoľkonásobne a je jedno, či to je Dácia alebo Ferrari, Porsche.

Odfláknutú elektroniku, kabeláž a podobne riešiť neviem. Preto netúžim po novom aute.
Dácie máme v práci (už som mimo), pár vecí sa mi na nich páči.Výborná spotreba a obdivuhodná prejazdnosť ťažkým terénom no viacerí vravia - dobré auto do prvej opravy.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa pietro235 »

hjundai napísal: 17.01.2024 17:14 A preco si to neriesil v subaru?
Subaru servisy s plynom nič nemajú, ani nevedia nič také opraviť a najradšej sú ak ku nim autá s plynom ani nejazdia. A nie je to chyba, že je zamknutá RJ - to je vlastnosť. A v podstate dobrá, kým nepotrebuješ niečo dôležité zmeniť. Väčšina majiteľov subaru tak radšej jazdí servisovať mimo autorizákov, lebo sú to len vymieňači dielov.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa hjundai »

tatkotom napísal: 20.01.2024 13:49 Motorom, prevodovkám viem predĺžiť životnosť niekoľkonásobne a je jedno, či to je Dácia alebo Ferrari, Porsche.

Odfláknutú elektroniku, kabeláž a podobne riešiť neviem. Preto netúžim po novom aute.
Dácie máme v práci (už som mimo), pár vecí sa mi na nich páči.Výborná spotreba a obdivuhodná prejazdnosť ťažkým terénom no viacerí vravia - dobré auto do prvej opravy.
- ked si pozries tie videa a otvorene motory tych audin tak uvidis ze tym motorom nic nepredlzis ani keby si co robil - plastove diely v oblasti rozvodov sa porucaju velmi rychlo. Ak to vcas nezachytis smola. A to je na auto v cene 6-8 dacii kus hanba.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa tatkotom »

Na kovy niečo viem, na plasty nič - iba nadávať.
To je ten pokrok a udržateľnosť.
Naposledy upravil/-a tatkotom v 21.01.2024 17:19, upravené celkom 1 krát.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Sandero 3

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: 21.01.2024 14:35 A to je na auto v cene 6-8 dacii kus hanba.
Prečo by sa mala firma hanbiť za to že chce zvýšiť svoj profit - veď to je princíp kapitalizmu. Ak by tie autá boli naozaj zlé, tak sa nepredávajú. A ak sú zlé a ludia ich napriek tomu kupujú - tak im treba zaslúžia si to a netreba ich lutovať.
Hanbiť sa nemá firma, hanbiť by sa mal ten čo si kúpi zlú vec- svedčí to o jeho hlúposti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných