Dacia Logan 2021

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Hadat sa o tom kolko komu vydrzia brzdy, spojka, pripadne aku ma kto spotrebu je absolutna blbost a to ci niekto meni po 10tisic a druhy po 100000 nevypoveda a nicom....... staci si postavit oproti sebe 3 identicke auta kde jedno cely rok nevylezie z Bratislavy, druhe chodi kazdy den tam aj naspat cez Pezinsku Babu a tretie dava trasu BA-KS po madarskej dialnici a musi byt kazdemu jasne ze aj keby ich jazdil jeden
a ten isty clovek tak spotreba aj vydrz jednotlivych komponentov na tych autach bude diametralne odlisna.......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
danopassat
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2021 15:34
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa danopassat »

Samozrejme každý vodič inak jazdí ale vo finále tie brzdy vydržia o 30-50% menej v porovnaní s normálnym autom.
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

Hadat sa o tom kolko komu vydrzia brzdy, spojka, pripadne aku ma kto spotrebu je absolutna blbost

Je to tak ako pises....skor som.narazal na tu hrdzu ktora tam mala byt a svina nie je tam ....prekvapenie lebo osetrenie podvozka z fabriky vyzera vselijako len nie doveryhodne, ...obrblane hrubou vrstvou silikonu, troma roznymi farbami asfalt je tam zateceny ...ale ku podivu to funguje.... nikde nic...nechapem kamarat mechanik tiez nechapal, najskor uz od brany.krical ze sem rumunske pomsty nepustame....hladali sme a nasli sme kusok 2x2 cm az ked sme dali dole tie plasty na podbehoch... Divne, lebo 95% jazdene v AT na presolenych cestach, urdzba len nutna ..auto zanedbane..... a zije ku podivu

Btw, ake to je normalne auto ?
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

Mam taku dlhodobu filozofiu :
Nehadaj sa s hlupakom lebo ta stiahne na svoju uroven a porazi skusenostami...
Drzim sa jej uz dlhe roky a planujem to tak ponechat.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

Skús pozrieť Peugeot 301, je tam už len síce 1.5HDI ale cena medzi 13 - 15 tis Eur v slusnej vybave. Je to dvojička Citroen C-Elysee, ktorý máme v rodine kupovane ako nove (pozeram ze pre rok 2022 sa už u nás nepredáva). Ten istý motor 1.5HDI so 6.stupnovým manualom. Auto ma teraz po 3. rokoch 105 tis km a to skoro 4 mesiace nejazdilo. Jazdene intenzívne celý rok, negarážované, zatiaľ len zakladny servis olej a filtre každých 15 tis km. Brzdy povodne, gumy tiez aj ked letne su uz len na jednu sezonu. Auto je sice lacne plasty vo vnutry ale auto osobne neobchytkávam takže mi to je jedno, ale osobne s nim veľmi rad jazdim ak mám možnosť. Spotreba 4,5 - 5,5 litra nafty a to 80 percent tras je po dialnici v tempomate 140 km/h. Má to veľmi pohodlný podvozok na naše cesty ideál, a prekvapivo je to vo vnutry veľmi priestranne auto aj kufor paradne velky (jedine pristup do neho a panty kufrovych dveri troska vadia ale keď tam veci ulozis s rozmyslom tak sme v tom uz isli na lyzovacku 2 dospely a 2 deti na 2 tyždne komplet aj s lyzami). Viem porovnať lebo jazdim aj BMW E61 530xd a Mercedes R-Class Long a to auto vobec nie je zle, naopak po mojich skusenostiach ak by som sa mal teraz znova rozhodnut tak by som ho opet zobral.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa patko1 »

autolaik napísal: 31.12.2021 18:57 Fiat Tipo sedan?
Na tomto dosiel za mnou kamos. Tusim polrocne to mal. V bielej farbe a cierne nelakovane klucky. Keby si videl po celom aute pod kluckami tie cierne cmuhy od tych kluciek a zrkadiel tak by si toto asi nenapisal. Na to sa nechyta veru ani Dacia.
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Uwa...96 ... Nechápem načo to tu teda stále komentujes, keď mas filozofiu sa nehadat, pritom si tu jediný prvý začal útočiť a urážať. Takže očividne ťa už niekto stihol na tu úroveň stiahnuť , len si si to nevšimol. Takže rešpektujem tvoj názor len prosím ta, dá sa to aj bez urážanie a dokazovania si niečoho. Nikto ťa nenúti to tu stále komentovať, len preto že s tebou ľudia nesúhlasia vo všetkom čo povieš. Viem že ti na Tom asi záleží, ale tak tonuzbv živote býva , že nie vo všetkom sa ľudia zhodnú.
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

benderbrodriguez: ďakujem za info , skúsim sa na to pozrieť. Z tvojho písania to neznie zle, tak skúsim o Tom viac zistiť.
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa astrak »

MEC0032 napísal: 01.01.2022 17:14 benderbrodriguez: ďakujem za info , skúsim sa na to pozrieť. Z tvojho písania to neznie zle, tak skúsim o Tom viac zistiť.
nemusíš o tom nič zisťovať,určite ber Dáciu,Tá 301 alebo C-Ulysee je presne tá istá kategoria ako Logan.Iba drahšia.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Benderodrigez: má to už aj močovinu?? Tuším, že je tovar euro 6??
Nerobí to galibu? Dík.
Reálna najnižšia spotreba, dojazd, da sa vyše 1000 km na nádrž??
Aké sú svetlá? Dík pekne za odpoveď
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

V prospech 301, C -Elysee je podla mna aj nizsi prepad ceny oproti Dacii .
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

astrak napísal: 01.01.2022 17:31
MEC0032 napísal: 01.01.2022 17:14 benderbrodriguez: ďakujem za info , skúsim sa na to pozrieť. Z tvojho písania to neznie zle, tak skúsim o Tom viac zistiť.
nemusíš o tom nič zisťovať,určite ber Dáciu,Tá 301 alebo C-Ulysee je presne tá istá kategoria ako Logan.Iba drahšia.
Ano je to v principe ta ista trieda, ale osobne ked sme vtedy vyberali tak sme boli pozerat aj Logan Stepway tiez 1.5 naftak. Ked som sa do toho auta posadili tak si absolutne zivo pametam ze ma zarazil neskutocny zapach takeho ako lacneho plastu, ale naozaj strasne intenzivne to bolo. Samozrejme toto sa casom vysmradi a neriem to. Ale rozhodlo to ze motor tam bol tusim o cca. 12 koni nizsi vykon a ak si dobre pametam tak len 5.stupnovy manual + cena v konecnom dosledku bola tak o 1000 Eur vyssia ako C-Elysee v tom case. Dokonal to pristup predajcu a celkovy dojem.
benderbrodriguez
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 07.11.2017 21:40
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa benderbrodriguez »

lubos zimovcak napísal: 01.01.2022 18:26 Benderodrigez: má to už aj močovinu?? Tuším, že je tovar euro 6??
Nerobí to galibu? Dík.
Reálna najnižšia spotreba, dojazd, da sa vyše 1000 km na nádrž??
Aké sú svetlá? Dík pekne za odpoveď
Lubos ano je to Euro 6b alebo 6c. Je to uz verzia s mocovinou. Zatial to problemy nastastie nerobi a pevne verim ze ani v buducnosti nebude. Na par forach som zachytil ze to na tomto modeli po facefilte lepsie vyriesili ako napr. na C4 druhej generacie kde boli problemy s plavakom nadrze, ktory ked zblbol musela sa menit cela nadrz na mocovinu co je celkom financne raketa.
Realna spotreba je 4,2 - 4,5 jar, jesen / 4,8 - 5,7 leto klimovanie a zima dialnica 80 percent a 20 percent okresne cesty. Na nadrz ktora ma 45 litrov som max. spravil 1 130 km normalna jazda okresky 80 - 100km/h a dialnica 120 - 130km/h. Mesto sa takmer s tym autom nejazdi tak neviem spotrebu v meskom rezime. Ale tych 950 - 1050 km sa dava na nadrz stale. Tankuje sa lacna nafta ale do kazdej nadrze davam kopec VIFU.
Denne svietenie su led a normalne svetla halogeny klasicka tepla biela (zlte svetlo), prekvapivo svietia celkom obstojne (samozrejme to nie je Ledmatrix a pod. dobroty). Ale ked to porovnam napr. s mojimi uz celkom vyzihanymi bixenonmy na E61 tak v noci a dazdi tieto halogeny svietia o kusok lepsie
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Super, dík pekne za odpoveď :3dcline:
Nech slúži.
Mimochodom, si asi prvý človek, čo nevelebi BMW do neba... :300f:
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa xentry »

Nie je co vychvalovat na starych "vysvietenych" svetlach, porovnaj s novymi toho isteho rocnika :) Sam ich mam na prd stare xenony v mercedese ale ked vezmeme led z noveho ecka asi nebude o com.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných