Dacia Logan - základná výbava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

k tym 6 alebo 8k eur si prirataj kazdy rok cca 200 eur za vymenu oleja s filtrom plus havarijnu poistku. zostatkove hodnoty dacii po 10rokoch si mozes kuknut po com asi tak idu ze za to dostanes tak akurat na chleba... ale ked chces nove a nevadi ti uplny social kludne si to kup a der to az kym to nezhnije neskape a ked si v tom zakladny olej filter servis spravis sam tak nemas co riešiť...
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zdravím mám 8rocnu thaliu tiež základ navyše to nemá ani posilňovač riadenia čo je dosť problém ale zasa je tam klasický štvorvalec 1,2 čo je v pohode je to auto fakt pre nenáročných aj keď poruchy boli minimálne výmena dolných čapov ,plynové lanko sa roztrhlo a vymieňal som brzdové doštičky ináč zatiaľ ani náznak korózii a bez problémov prešlo cez STK aj ek
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

môžete mi vysvetliť prečo tu všetci riešite zostatkovú hodnotu keď ju zadávateľ vôbec nerieši? Ja som sa pri kúpe auta tiež nikdy nepozeral "za čo to predám" ale čo potrebujem a čo je na trhu a za koľko....
a nakoniec kto vie čo bude o 10 rokov... nikto ale vy už s kalkulačkou v ruke viete že nakoniec na tom aj zarobíte
:d :D
pre zadávateľa - výbavu si rieš podľa toho čo chceš a na čo máš - prikryť sa perinou na akú máš... skôr je otázka či ti vyhovuje motorizácia, výkon, spotreba, servisné náklady . Až sa ti zdá že ti postačuje výkon - jazdil som aj bez posilovača keď vypadol a dá sa.... vypadol centrál - dá sa aj klúč použiť a staré auto aj otvorené kľudne nechám, elektrické okná - to je to najposlednejšie... klíma - to je vec ako a kde sa jazdí - až pár poskakovancov po meste nepotrebná vec
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Ventilator bez klimy na O II ide ak stlacis tlacitko ECON. Problem solved.

Nechaj si firemne auto ked je teraz uz vlastne vsetko ako ma byt, a peniaze pouzi inde, alebo zhodnot.

Nemas zac.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
Coudy22
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02.11.2008 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Coudy22 »

Nerobme z tej klimy az taku nenahraditelnu vec. Auto ked bude v dobrom stave preda urcite aj bez nej. Aj teraz beha po cestach min 20% aut ktore klimu bud nemaju alebo ju maju nefunkcnu.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Velmi zle investovanych 7 litrov. Za tretinu ceny zozenies auto co bude este v slusnom stave, bude mat vsetko co nova dacia a este daleko viac! Tych 4-5 rokov pojazdi, a ak ho aj zosrotujes bez zisku, opat za ten cas budu v tretinovej cene novsie auta a az zoderies aj druhe auto, este stale ti tretina ostala a dacia by uz bola asi tiez v srote alebo na hodnote 150eur. Jedine co teda ta dacia ma, je len ten pocit noveho auta.

Bavime sa o nadobudacej cene, nasledny servis, prevadzka, spolahlivost je pri kazdom aute loteria a nevycitas to ani z magickej gule.

A ked uz teda naozaj nove auto, aspon nie tu uplnu socku co ma este aj narazniky z cierneho plastu a vyzera ako maketa auta :(
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja napíšem skúsenosti ktoré tu nemá možno nikto, pracujem v energetickej firme ktorá vlastní možno cez sto rôznych vozidiel, od osobákov+suv+offroad+bagre+nákladné autá+špeciály(cena niektorých špeciálov je okolo 500.000 euro)No a teraz k veci, pred cca.12 rokmi sa vedenie spoločnosti rozhodlo nakupovať Dacie(predtým to boli Berlingá) takže v dnešnej dobe je vo firme asi 15 D.Sandero rv.2009-nakúpené v prvej vlne, +7 Sandero rv.2012.V roku 2015 bolo nakúpených 10 kusov D. Dokker, v roku 2018 6 kusov Dokker, autá slúžia rôzne, administratíve, majstrom, terénnym pracovníkom, s toho vyplýva že ich nikto nešetrí.Hovorí sa že najlepšie terénne auto je firemné auto, u nás to platí dvojnásobne pretože niektoré objekty sú mimo civilizácie v horách atď. a tie autá to zvládajú, dokonca aj tie prvé Sanderá rv.2008 sú bez(viditeľnej)korózie.Podľa mňa za tie peniaze poskytli neskutočný výkon a spoľahlivosť, druhá vec je malý komfort, neskutočne hnusný interiér(tie prvé generácie, dnes je to oveľa lepšie)Ak chceš auto na vozenie a nie na "reprezentovanie sa"pred susedmi, nejazdíš veľké km ročne tak je Dacia dobrá voľba.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Za 7 tisíc si radšej kúp auto... Ten pocit z nového auta je aj tak len tri mesiace. Ak bez neho ale nemôžeš byť, zaplať si po kúpe auta 150 eur za čistenie a tepovanie a máš to ako nové.

Kupovať Dáciu v sociál výbave bez klímy za 7 000 je čisté šialenstvo, ale sú to tvoje peniaze...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

pepo64 napísal:Ja napíšem skúsenosti ktoré tu nemá možno nikto, pracujem v energetickej firme ktorá vlastní možno cez sto rôznych vozidiel, od osobákov+suv+offroad+bagre+nákladné autá+špeciály(cena niektorých špeciálov je okolo 500.000 euro)No a teraz k veci, pred cca.12 rokmi sa vedenie spoločnosti rozhodlo nakupovať Dacie(predtým to boli Berlingá) takže v dnešnej dobe je vo firme asi 15 D.Sandero rv.2009-nakúpené v prvej vlne, +7 Sandero rv.2012.V roku 2015 bolo nakúpených 10 kusov D. Dokker, v roku 2018 6 kusov Dokker, autá slúžia rôzne, administratíve, majstrom, terénnym pracovníkom, s toho vyplýva že ich nikto nešetrí.Hovorí sa že najlepšie terénne auto je firemné auto, u nás to platí dvojnásobne pretože niektoré objekty sú mimo civilizácie v horách atď. a tie autá to zvládajú, dokonca aj tie prvé Sanderá rv.2008 sú bez(viditeľnej)korózie.Podľa mňa za tie peniaze poskytli neskutočný výkon a spoľahlivosť, druhá vec je malý komfort, neskutočne hnusný interiér(tie prvé generácie, dnes je to oveľa lepšie)Ak chceš auto na vozenie a nie na "reprezentovanie sa"pred susedmi, nejazdíš veľké km ročne tak je Dacia dobrá voľba.
Nejde vôbec o susedov, ide oňho samého. prečo by sa mal voziť na šerbli, keď za tie prachy môže mať auto? Len preto, aby vyzeral ako skromňátko? Dacia nie je auto, Dacia je lacný kýbel na presuny. Nie je to auto, ktorého plagát by si dal mladý chalan na stenu a nie je to ani auto, ktoré by si si dal ako pozadie na telefón. Je to len mizerné čudo, ktoré sa hýbe, to je všetko.

Nespochybňujem tvoje skúsenosti a celkom verím, že to je ako píšeš. Lenže iné je kúpiť autá pre zamestnancov a iné je kúpiť auto pre seba. Auto za 7 tisíc nemá slúžiť len na prepravu z miesta A do miesta B - na to by mu stačila aj verejná doprava.

Auto má byť také, aby si sa občas pristihol, ako rozmýšľaš, či netreba ísť niekam, aspoň do Tesca na nákup, lebo by si sa aj chcel niekam previezť.
No a takéto myšlienky ti nejaká Dácia určite nikdy neposkytne.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško potom aké má byť auto za 10 až 15 tisíc??? Lebo to je cena bežného jazdeného vysokozdvižného vozíka. Aj ten má vo mne vyvolávať pocit , že idem si len tak vyložiť pár paliet??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Jediný cestný stroj , ktorý vo mne vyvolá pocit blízky orgazmu je švagrova Hayabusha - lenže to je lístok do cpz. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Nechcel som, ale nedá mi.: ) Hlavné rozmýšľaj racionálne. Ak nemáš prachy na rozhadzovanie, tak dupľom. Ako bolo spomenuté vyššie môžeš si kúpiť novú Daciu so slabým motorom a zárukou a absolvovaním EK, TK o 4 roky, na ktorej asi nebudeš mať nutkanie sa zbytočne rozvážať a predvádzať po meste, len aby si sa vozil. ...Ale je možnosť kúpiť napríklad niečo staršie bez záruky v tej cene. Niečo čo majú chlapci na plagátoch v izbách a na pozadiach displejov a monitorov. Budeš mať pritom nutkanie sa zbytočne voziť, tým pádom platiť zbytočne za palivo navyše, no budeš mať pocit, že si čávo (iba pocit). Ale sú aj ďalšie možnosti, nie iba tieto dve. Zváž svoje priority a vyberaj. ...Apropo, mne tie nové Logany sedan prídu z vonku celkom chutné a rád sa na ne pozriem. Ale vkus sa líši od človeka k človeku. :3035:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

A matulinko222 sa za rohom niekde smeje,jak dobrá téma bez konca. :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

neverím že sa smeje,verím že je rozčarovaný že riešite všetko o čo sa vás neprosil
téma vyčerpaná až moc

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní