Dacia Logan 1,2 LPG - plán údržby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Brhlovic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.02.2013 20:20
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan 1,2 LPG - plán údržby

Príspevok od používateľa Brhlovic »

Dobrý deň,kúpil som z firmy jazdenú Daciu Logan 1,2LPG,ročník 2015. A mám nasledovný problém:
K vozu nemám Servisnú knižku a neviem tým pádom aké servisné úkony treba pri určitom nájazde kilometrov vykonať. Predávajúci mi tvrdil,že voz má len elektronickú servisnú knihu. No vzhľadom na ceny v originálnom servise by som rád si dal konkrétne úkony spraviť sám,poprípade v neautorizovanom servise.
Preto Vás prosím o informáciu,kde by som servisný plán údržby získal,stiahol si ho,poprípade ak by Ste niekto nemohli ho tu zverejniť...
Ďakujem pekne za informácie a pomoc.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Koľko má nabehané tá Dacia, že už rozmýšľaš nad údržbou? Veď je to ročník 2015 - skoro nové auto. Meň olej a všetky filtre každých 15 000 km a spokojne sa voz.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja mam tiež auto na LPG a olej menim každých 8 000 km ,

motoru to neskutočne pomože...

Tiež vzduchový filter ,kvalitný MANN, každých 15-20 000 km

inak ostatne diely ako píšu vyššie,
a so zap.sviečkami treba laborovať..vyskušať na akých motor naj lepšie ide..
ja používam NGK Iridium
tiež kabínový /peľovy/ filter aj raz ročne sa oplatí meniť
a brzd.doštičky a žiarovky podĺa potreby
tiež nie je zlé vymeniť olej v prevodovke a naliať tam niečo trvanlivejšie,napr.Madit Hypol
no a o pneu sa tu asi nemusim rozpisovať
a LPG komponenty su všetký funkčné,tam netreba preventívne meniť nič
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

laco1871 napísal:Ja mam tiež auto na LPG a olej menim každých 8 000 km , motoru to neskutočne pomože...
Nerozumiem, prečo v motore s LPG zástavbou meníš olej tak zavčasu a už vôbec nerozumiem, prečo si myslíš, že to pomôže práve motoru s LPG zástavbou. Či som zle pochopil a myslel si to v globále, že každému motoru (benzín, diesel, LPG, CNG) to pomôže? Potom ešte ako-tak chápem...
laco1871 napísal:so zap.sviečkami treba laborovať..vyskušať na akých motor naj lepšie ide..
Opäť ja nesúhlasím. Odbúravať rady typu " s týmito sviečkami Vám motor pôjde lepšie". Nie. Dávať tie, ktoré predpisuje výrobca vozidla!
laco1871 napísal:LPG komponenty su všetký funkčné,tam netreba preventívne meniť nič
Okrem nádrže 1×/10rokov a filtra / filtrov. Taktiež kontrola, nastavenie a podobne je dôležité, tú odporúčam a teraz neviem či nie je aj zákonom daná 1×/rok.
tt600re@post.sk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.12.2007 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tt600re@post.sk »

Mám teraz niečo cez 40000 Km,doštičky som už menil,no neviem ako často zabezpečiť ostatné úkony....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

to:undertaker

-olej menim po 8000 km preto,že kupujem lacné oleje,ktoré zmiešavam navzájom, samozrejme podľa kvalitativnej normy,ktorú určil vyrobca motora ACEA A3/B4
ano hlavne všeobecne pre každý typ spaĺovania,je životne doležité meniť olej VČAS
-zap.sviečky tiež dávam podĺa odporúčania vyrobcu vozidla,
no aj v odporúčaných sviečkach pre moj motor,je na vyber z niekolkych kvalitativnych tried a značiek

-suhlasim,že nastavenie systemu LPG je doležité, no ak sa nastaví správne, ´dalšie zásahy väčšinou už nie su potrebné, pravidelné ročné kontroly systemu LPG ,boli zrušené

to : tt600re@post.sk

Auto nie je tamagoči,nemá určený čas udržby presne na minutu,
bude ´dalej fungovať, nezomrie... :4090:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ta 1.2 s LPG 500 000 km da v pohode, ba domnievam sa, ze s planom udrzby presne podla odporucania vyrobcu :40bd:
Len pevne verim, ze to auto neni od dakej firmy zo severu Slovenska, oni menia auta kazde 3 roky, avsak s najazdom pol miliona. Cena tomu vsak zodpoveda, avsak priekupnikom nerobi problem auto rapidne precenit a upravit tacho.
tt600re@post.sk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 04.12.2007 21:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tt600re@post.sk »

No tak Daciu som kúpil priamo od majiteľa firmy...kilometre sedia.
Píšete že Dacie vydržia 500tis.km pri servise podľa plánu údržby výrobcu.....a to je to čo potrebujem a neviem sa dopátrať na nete.
Potrebujem plán údržby na Daciu Logan II.... 1,2LPG aby som si podľa neho zabezpečil servis sám mimo značkový...
Ak by ho niekto mal alebo dal link kde si to stiahnuť,bol by som rád Poprípade i informáciu na môj mail.
Ďakujem pekne
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných