Dacia Logan 1.5 dCi - točí, ale neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bigw
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.11.2008 16:19
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan 1.5 dCi - točí, ale neštartuje

Príspevok od používateľa bigw »

Dacia logan 1.5dci 50kw rv 2007 z autom som jazdil zaparkoval vypol o nezamkol som ho ani nic kluc stale v zapalovani o 10 mi ho idem nastartovat pretocim kluc do polohy nerosvietili sa kontrolky zhavicou ani motora motor toci ale nechyta ani nekasle, povolil som vstrek palivo do nich ide motorove poistky v tej krabicke napravo od motora su dobre tak isto v poistnej skrinke vsetky dobre ma rj nejaku zvlast poistku??? alebo co tomu moze byt?
bigw
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.11.2008 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigw »

bol chlapec s diagnostikov nevedel to nacitat ani cez ine auto renault...
bigw
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.11.2008 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigw »

nie diagnostika je dobra ale auto nevedela nacitat v diagnostike si volis ake auto mas ked sa nechcela spojit z daciou ani v inych motorizaciach 1.5dci napr 66kw... skusali sme to pod renault megane 1,5dci 50kw nisan micra 1,5dci 50kw stejne motori ako v dacke nic nechcela sa spojit presne ako keby bolo vypnute zapalovanie pri tom je zapnute takze nema zvlast riadiacka poistku? niekde pri nej alebo nieco podobne kde sa mohlo zrusit napajanie rj? pripadne kde ma dacia rj?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Jedna z možností-diaľkovým ovládačom zamknúť a odomknúť a potom štartovať si vyskúšal...???
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Dalsia vec je,ze si odpoj baterku daj mu reset..mne to niekolkokrat pomohlo,odpoj -a+ nechaj odpojene min 1hodinu a zapoj +a- je to banalna vec,ale velakrat to pomoze.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tak poistky a aj tie hlavne a potom skusit pozriet spinacku. Diagnostik na to musi prist ....dobry diagnostik teda.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
bigw
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.11.2008 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bigw »

restartovat som skusal nic dialkove to nema
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Jednoznacne je neuspesne zapnutie zapalovania a to po otoceni klucom. Mozna pricina su poistky, kable , spinacia skrinka alebo aj RJ ale to je asi posledna varianta. Zameraj sa na spinaciu skrinku ci po otoceni kluca ide napatie dalej ...farbu drotov neviem este som to nevidel. Prva poloha sa zapina radio asi a druha poloha zapalovanie a tretia sa startuje, pri startovani by sa malo stratit napatie s prveho kabla na ochranu zariadeni od prudoveho narazu. Ked to pokracuje dalej so spinacky tak pozri poistky kde a merakom fyzicky premeraj jeden pol poistky a aj druhy pol poistke ci je pritomne napatie.
Apropo neexzist aby na to skuseny mechanik neprisiel pripadne volajaky zaver co asi je zle, tym ma napada otazka ci to vobec videl volakto co tomu aspon trosku rozumie alebo je to len lajcky pohlad a svojpomocne si to chces vyriesit.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Lacci
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 04.11.2007 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lacci »

https://www.youtube.com/watch?v=GIGJIX6Lazs
Je to síce rumunsky, ale netreba tomu rozumieť, stačí si pozrieť video. Možno tu bude rovnaký problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní