Citroen Berlingo multispace 1.6 hdi , 2014 - strata vykonu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

nechapem,nechnevaj sa.Prides sem pre rady a uz mas dvoch mechanikov,s ktorimi sa uz dohodol vopred.Tak co od nas cakas?Ja chapem ze chces nam pomoct do buducna,ale prosim ta nie od takych panov,ktori hovoria rozpravaju same bludy.Tie rady pre dalsich ludi je katastrofouv troch vetach tri blbosti.
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Avelmak, tvoj príspevok radšej nekomentujem.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Avelmak - práve je dobré, že tu odznievajú aj takéto rady - presne v duchu hesla múdry sa učí na cudzích chybách, hlúpy na vlastných. Kto si z tejto témy nevyselektuje to podstatné, tak si ten pád na hubu zaslúži. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Zdravim všetkých. Skúsim popísať vec ako najlepšie viem. Tak konečne sa podarilo. Auto som nechal u toho svojho mechanika. Ten zavolal chlapíka čisto na diagnostiku. Ten mi dal do riadiacej jednotky motora nový softvér, lebo tam stále ukazovalo iné hodnoty kvôli tomu DPF filtru. ( Na ten DPF filter sa musím este spýtať čo s tým presne bolo urobené, lebo tomu presne nerozumiem. )
Avšak ani na diagnostike mu neukázalo že kde je chyba, ale povedal že by to mohol byť senzor na motore, ktorý je káblami spojený k turbu. Mechanik urobil test senzoru a bol chybný. Ked obišiel senzor tak sa turbo zaplo. Čakám na senzor a zajtra by som si mal ísť pre auto. Mal by to byť aktivator turba ale Presný názov senzoru napíšem zajtra.
Ďakujem všetkým ktorí sa snažili pomôcť, hádam tento príspevok niekomu pomôže a ako tu napisal niekto predo mnou vyberte si z toho to najlepšie čo potrebujete a ostatné si nevšímajte.
bakservis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.11.2023 18:30
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Berlingo multispace 1.6 hdi , 2014 - strata vykonu

Príspevok od používateľa bakservis »

Dobry den, mozem vediat kde bola nakoniec chyba? Lebo ja mam podobny problem...Take iste auto, len rok 2010...Mam uz rok vymenene tturbo..teraz my precistili preplachom aj DPF filter pevnych castic. Bol inak celkom v slusnom stave...mam najazdene 449 000 km.Dizel. chybu auto vyhlasi a hodi do modu be turba asi vzdy, ked razantnejsie dupnem na.plyn a mam zaradeny 4 alebo 5 rychl.stupen ..Napise Engine failure, vypne turbo
....Po nejakej dobe, a po niekolkych nastartovaniach uz turbo.opat ide ale stale zostane svietit kontrolka chyby motora, ten trojuholnicek....Potom to same zhasne...Diagnostikou najprv zistili ze je dpf filter vraj na 99%plny,po odopnuti a zasunuti konektoru toho cidla na DPf[do ktoreho vedu 2 hadicky ] sa dokonca tato hlaska zmenila na normanu, ze uz je len par percent zaneseny...Ale patalie sa zacali opat, staci ist na 5 silne stlacit plyn....Ked som pri jazde na dialnici pridaval plyn pomocou zmeny na tempomate, tak ta chyna nenastala...ale ked nohou dupnem na.plyn tak na 99% chybu vyvolam......Co by ste mi radili,na co sa extra pozriet? V servise to evidentne nezvladaju, habkaju....dakujem.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných