Citroen C5 break 2.2 hdi - dvíhanie zadnej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozefvitko475
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.02.2021 13:37
Zdieľať na Facebook

Citroen C5 break 2.2 hdi - dvíhanie zadnej nápravy

Príspevok od používateľa jozefvitko475 »

Dobrý deň. Pri jazde spadla zadná náprava úplne dole a nechce ju dvihnúť. Citroen má viac módov dvíhania nápravy, pri prepínaní predná náprava funguje bez problémov a zadná sa nepodvihne ani o milimeter. Kde by mohol byť problém? Ďakujem za vaše rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zväčša býva úplná maličkosť,odopne sa spojovačka spájajúca regulátor výšky a priečny stabilizátor,preto regulácia vypadne (zlomenie,vydratie tzv kostičky)
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Len moja spekulacia... Nestalo by sa v takom pripade, ze by sa zadok, naopak, zdvihol?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemám istotu.Ale vybavuje sa mi že priateľovi sa kostička odopla a prišiel si vliekol zadok po zemi,ale bola to Xantia.Predpokladám že sa systém zdvih/pokles nemal dôvod meniť
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Tiez myslim, ze logika by mala byt rovnaka u oboch.
Nieje ten pokles spojeny aj s unikom oleja?
petorix
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2014 23:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petorix »

V 90%- tách odíde regulátor výšky ktorý je na náprave, bohužial nato celú dobu ide voda, sneh, všetko... a nedá sa ani ručne regulovať lebo elektronika nemá informácie v akej polohe je auto.... stalo sa to aj mne a našich cestách bola sranda s tým dôjsť do servisu
keby to bolo únik kvapaliny tak podla mňa po naštartovaní ešte by zdvyhlo zadok lebo nemyslím že len tak pri parkovaní praskne tak trubka že bude až taký únik že nezodvihne auto
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Podľa sedliackeho rozumu by pri úniku kvapaliny ,nefunkčnej hydrauliky nefungoval aj predok , prikláňam sa k m hlavatemu a pripadne ešte k regulátoru . Ja som mal na prívese ktorý bol na vankúšoch padnutu tyčku a tiež išiel dole . Po nasadení späť všetko ok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

regulator vysky zad. napravy... hydraulika by bola vidiet, ze tecie a zacviknuty vyvod z toho maleho rozdelovaca vpredu je nepravdepodobny....
jozefvitko475
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.02.2021 13:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozefvitko475 »

Pravdepodobne to bude ten regulátor ako píšete. Únik oleja bol dlhšiu dobu, ale veľmi slabý a olej sa pravidelne dolieval. Ako by sa s tým dalo prejsť do servisu, keďže je u nás veľmi horská a členitá cesta? Bolo by to možné nejak mechanicky zdvihnúť alebo podložiť, aby sa s tým dalo ísť?
petorix
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.04.2014 23:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petorix »

No neviem ako by sa to dalo, najlepšie by bolo nato napojiť nový regulátor a tak by sa dalo zdvihnúť, kedže auto nevie v akej polohe je ináč to nezdvyhneš....ale zase keď už volakto bude pod autom aby napojil druhý regulator tak rovno už môže aj vymeniť

U mňa predok padol, no poviem ti že tak ísť do servisu, max 20 km/h rýchlosťou, a nedajbože natrafiť na hocijaký kopček tak som šúchal spodok, v servise zdvihák nevedeli pod auto natlačiť a ani cez diagnostiku nevedeli zdvyhnúť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nedvihnes - auto je tazke a nevie o svojej polohe, len odtahovka, dobre,ze je to vzadu, lahsie vylezies na odtahovku, keby to bolo vpredu, tak je este vacsi problem....
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných