Citroen C4 - deaktivacia TPMS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroxp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.02.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 - deaktivacia TPMS

Príspevok od používateľa miroxp »

Dobrý deň, chcem poprosiť či má niekto skúsenosť alebo vie niekto vypnúť/deaktivovať TPMS snímanie tlaku v pneumatikách pri priamom snímaní v každom kolese. Jedná sa o Citroen C4 hathback ročník 2015 ale ešte pred faceliftom(1.6hdi 68kw). V autorizaku mi to skúšali ale po prejdení 150km sa mi to znovu rozsvietilo, zároveň mi ponúkali jeden snímač cez 80e..... ďakujem
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

1. Pozrieť a objednať iné snímače tlaku (nie originál)
2. Naspäť do autorizaku vypnúť (reklamovať to) aj keď je cudne že to boli vôbec ochotný vypnúť
3. Ignorovať oznam

Tu je postupnosť ako by som to riešil ja keby som tebou a vadí mi ze je to drahé.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Da sa to spravit krasne a rychlo, riesim si to sam kazdy rok, kedze na zimnych snimace nemam a na letnych ano. Ak to autorizovany servis nevie spravit, viac by som sa tam neobjavil...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lenze tie autorizaky casto vidite zo zlej stranky, kedze auto toho roku vyroby malo uz tpms povinne. Autorizak to vypne a nieco sa stane a zacne sa riesit a zmluvny servis zastupujuci konkretnu znacku ma automaticky dost velky problem kedze odstavil povinnu vybavu, ked si to spravi niekto doma sam, je to na nom. Autorizak to a autorizak hento nevie a mozno skor nemoze.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Treba si poriadne precitat prispevok zadavatela temy. Servis sa mu to pokusal deaktivovat. Mam za to, ze ak sa o tom pokusali tak to spravit chceli. Ak by to spravit nechceli, tak by sa o to nepokusali.
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

A inac pytat za snimac 80 eur je cista zlodejina...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Je citat viem a zaroven viem ako pracuju fabricke diagnostiky. Ak si napr. je prekodujem auto podla svojich predstav a akonahle ho prekodujem naspat oficialnym postupom tak sa vsetko vrati naspat tak ako vyslo z linky. Aj peugeot a citroen je uz online takze je dost mozne, ze im to system jednoducho nemusi dovolit
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

To urcite nie. Na zaciatku som to par krat riesil aj v autorizovanom servise, kde mi to robili na oficialnej online diagnostike a nikdy nebol problem. Vzdy mi to ochotne spravili. A to az pokial som si sam nekupil diagnostiku.
miroxp
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.02.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroxp »

Po dlhšej dobe som sa odhodlal objednať diagnostiku lexia 3 z Číny z EU skladu v Čechách za 50e. Samotné vypnutie tpms je na viacerých miestach. V autorizovanom servise mi tpms vyhodili z konfigurácie vozidla čo mi evidentne nepomohlo. Skúšal som to vypnúť na viecerych miestach ale som zistil ze to treba nechať všade aktívne. Následne sa našiel miesto v zmysle odovzdanie nového vozidla zákazníkovi. Tam sa dalo tpms úplne deaktivovať a treba potvrdiť že sa vozidlo nachádza mimo EÚ, inak by sa systém nedal deaktivovať. Dúfam že som aspoň niekomu pomohol lebo tie šialené ceny za tie snímače sú extrémne vysoké.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných