Citroen C3 vs. Toyota Yaris (5dverové, Benzín)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miuh
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 07.12.2008 10:59
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 vs. Toyota Yaris (5dverové, Benzín)

Príspevok od používateľa miuh »

zaujímalo by ma aké máte skúsenosti (klady, zápory) poruchovosť, čo by ste viac doporučovali a či je to auto aj pre vyšších.ďakujem za všetky príspevky
vlado5805
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 27.12.2008 21:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado5805 »

Ani neuvažuj,čudujem sa že vôbec chceš porovnávať japonca s
francúzskym šrotom.Citroen vraj berie nejakú elektroniku od
Toyoty.Ja osobne do dvoch týžňov idem kupovať jazdenku Yarisa,dal som na rady ľudí aj v tomto fóru.Nekupuj auto s emóciami,ale s rozumom!!!
erpp
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.10.2006 13:02
Zdieľať na Facebook

Daj na svoj rozum!

Príspevok od používateľa erpp »

a nepocuvaj tychto soferov, co poznaju vsetky auta co jazdia po cestach. Kazde auto, kazde ma svoje kvality ale aj slabiny.. auto ktore ti padne do oka si chod prakticky vyskusat a sam uvidis, v com sa ti jazdi dobre.... je to na tebe co u auta hladas aby ti to splnilo. Francuzi nie su urcite sroty, ide o to kto dokaze marketingom oblbnut cele davy ludi a ziskat od nich prachy za predrazene auta .. kolko suciastok v Golfe je vyrobenych v cechach? .. jedna? tisic? ... toyota je rovnako obycajne vozitko, v interiery strasna nuda a tvrde plasty, ... ja mam do mesta tretiu 206 a zatial ma nic ine nepresvedcilo aby som to zmenil .. jasne ze HDi .. hodne dobra investice .. :2f93:
scholes
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 10.02.2008 16:33
Zdieľať na Facebook

Re: Daj na svoj rozum!

Príspevok od používateľa scholes »

erpp napísal:a nepocuvaj tychto soferov, co poznaju vsetky auta co jazdia po cestach. Kazde auto, kazde ma svoje kvality ale aj slabiny.. auto ktore ti padne do oka si chod prakticky vyskusat a sam uvidis, v com sa ti jazdi dobre.... je to na tebe co u auta hladas aby ti to splnilo. Francuzi nie su urcite sroty, ide o to kto dokaze marketingom oblbnut cele davy ludi a ziskat od nich prachy za predrazene auta .. kolko suciastok v Golfe je vyrobenych v cechach? .. jedna? tisic? ... toyota je rovnako obycajne vozitko, v interiery strasna nuda a tvrde plasty, ... ja mam do mesta tretiu 206 a zatial ma nic ine nepresvedcilo aby som to zmenil .. jasne ze HDi .. hodne dobra investice .. :2f93:[/quot

nepocuvaj tychto soferov, co poznaju vsetky auta co jazdia po cestach TY SA POCUVAS NAJPRV KRITIZUJES A VZAPATI MUDRUJES ROVNAKO lol lol
lubeno
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 10.06.2007 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubeno »

Tak urcite je trefne ako,ze sroty """" Nedovolil by som o Fr tak velkej auto krajine pisat ze tvori sroty. Mozno Vlada niekto pozna a bolo by dobre pozriet sa na com jazdi , ako sa stara o auto a to by ukazalo aky je majitel. Mozno ma taky bicykel ze by sa nam hlava tocila ......................................
frenky991
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 18.10.2006 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frenky991 »

ja mam C3, mam cca 196 cm a vobec nemam problem s tym autom. je to mestske auticko motor 1,4 B uplne v pohode.
bez poruchy. je na predaj alebo na vymenu za nieco vacsie ak by mal dakto zaujem : http://citroen-c3.autobazar.eu/14i-lider-id643925.html
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

Záleží kde chceš jazdiť,ale C3 má oproti Yarisu,len jedinú
výhodu,že je trocha vacsia,pokial mysliš starý Yaris a samozrejme ako tak prevedenie interieru,ale v ostatnom vyhráva Yaris,nájdi si rebríčky spolahlivosti,tam nenajdeš žiadneho Francúza a čo sa týky motora tiež na Yaris nemajú,už to tu
bolo aspoň 10 x a vzdy to vyhral Japonec :28b7: :28b7: :28b7: :b:
marko583
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 11.01.2008 19:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko583 »

pokial chces daku asocialnu verziu, alebo jazdenku je jedno do akej sracky stupis...

ad c3, po 95.000 km si to na niekolko kusov ziaroviek, oleja, filtrov, benzinu vypytalo navyse len tlacitko zatvarania okna a klucku spolujazdcovych dveri (ked s tym niekto miksluje, tak je jedno ci to je bmw, alebo citroen). a este mi napadlo, odpadla jedna bocna lista, lebo sa o nu niekto oprel autom a zlomili sa tie uchytky pod nou.

ad yaris asocial 1,0. neviem co je tak uzasne na tom aute ale v roku 2003, stal rovnako ako 1,6 c3 s rovnakou vybavou. interier strasny (primitivne jednoduchy, aby tomu rozumeli aj blbeckovia v USA), lasty otrasne. Motor keby nemal variabilne casovanie ani hovno... spolahlivost rovnaka ako u citroena...
milanbencek
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29.09.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milanbencek »

Speedy120d napísal:Nazdar, ja mam skusenosti z oboma autami mal som ich Yaris je podstatne mensi ako C3 ale zase je menej poruchovy, spracovanie interieru je mizerne tak isto ako u C3. Citroen ma podstatne horsie jazdne vlastnosti povedal by som ze az podpriemerne. Ak sa rozhodnes pre niektore z tychto aut tak jedine Yarisa z motorom 1.4D4D a C3 z 1.4HDi, motory su vynikajuce maju malu spotrebu ja som sa zmestil do 4 litrov, ale keby bolo na mne tak by som nekupil ani jedno. Ja odporucam jedine nemecke auto.
Ja mám Yaris 1,4D4D, v praci je aj C3, môžem porovnávať. C3 šivix, v ktorom nemá nikto miesto! Neviem, či tuto SPEEDY v Yarise niekedy sedel, ale asi nie, lebo by ho neporovnával čo sa týka miesta s C3, to je neporovnateľné!!! S Yarisom máme spotrebu hlboko pod 4 litre nafty, nenormálne auto po každej stránke. Keď malé auto, zak jednoznačne Yaris, kamarát má Jazz, maximálne spokojný tiež. Mýtus o bezporuchovosti nemeckých áut je bohužiaľ už dávno len mýtus spôsobený pravdepodobne tým, že diely na VW sú podstatne lacnejšie ako na iné autá. Konkrétne u VW poruchovosť enormne stúpa a napríklad kúpiť si nový Passat vyrobený v BA je dnes samovražda. Ja som chcel kúpiť Touran, no po asi 15 vozoch, ktoré som bol pozrieť bol každý o.eb, postáčané km, búračky prestriekané...... NAkoniec som to riskol, kúpil som Renault Espace IV a to čo mi dáva to auto, k tomu sa žiadne napríklad z koncernu VW ani nepriblíži...... Super.
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

marko583 napísal:pokial chces daku asocialnu verziu, alebo jazdenku je jedno do akej sracky stupis...

ad c3, po 95.000 km si to na niekolko kusov ziaroviek, oleja, filtrov, benzinu vypytalo navyse len tlacitko zatvarania okna a klucku spolujazdcovych dveri (ked s tym niekto miksluje, tak je jedno ci to je bmw, alebo citroen). a este mi napadlo, odpadla jedna bocna lista, lebo sa o nu niekto oprel autom a zlomili sa tie uchytky pod nou.

ad yaris asocial 1,0. neviem co je tak uzasne na tom aute ale v roku 2003, stal rovnako ako 1,6 c3 s rovnakou vybavou. interier strasny (primitivne jednoduchy, aby tomu rozumeli aj blbeckovia v USA), lasty otrasne. Motor keby nemal variabilne casovanie ani hovno... spolahlivost rovnaka ako u citroena...

No lenze tu ide o to, ze Yaris to variabilne casovanie ma. . .
jednoznacne Toyotu!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> NAkoniec som to riskol, kúpil som Renault Espace IV a to čo mi dáva to auto, k tomu sa žiadne napríklad z koncernu VW ani nepriblíži...... Super.


Jaaaaj tak to si si vybral vskutku excelentne. Ak dovolis, o tri roky sa ta opytam kolko statisicov si musel investovat na udrzanie toho auta v premavke pretoze ja som pre seba chcel grandespejsa pred rokom, vyvolaval som po celej europe a z asi tridsiatich aut v priebehu troch mesiacov som nenasiel JEDNO JEDINE ktore by nemalo menene turboduchadla, vstrekovace (aaaaaano, nie na slovenskej nafte!!), zopar z nich malo prevodovky a priblizne tretina bola uz s druhym motorom. Toto bola servisna historia vybehnuta v slovenskom "Renolte" kamaratom a este mi povedal ze sa mozem s nim ist pozret dozadu na dvor kde stoja Laguny a dva Espejsy ( pouzivaju rovnaku techniku) a cakaju na vymeny motorov alebo niecoho podstatneho.

Akoze prepac ale aby auto ktore nove stoji 1.6miliona bez solarnej strechy vypytalo dalsich 0.9mil SKK za dva roky pouzivania (=V ZARUKE!!! NEUZNANEJ RENOLTOM) a pri 85.000km nestacanych tak to je trosicku silna kava. Nenasiel som jeden jediny 3.0d ktory by nebol po vymene motora, tie motory su uplna katastrofa!


Takze : ak dovolis fakt sa k tebe o tri roky vratim a potom znovu pokecame. Moj nazor : uz toho Espejsa davno nebudes mat. Ako stary je ten tvoj espace? Posli mi jeho VIN cez sukromnu spravu, kuknem na servisnu historiu.


a aby som nebol uplne off-topic : keby som musel z hentych dvoch aut, ja by som si bral Yarisa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných