Citroen C4 - 1,6 vti - kolisanie otacok po starte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

mne to tiez nejako podozrivo teraz nehapruje.. :-\ nic som nemenil
vcera som myslel, na tuto temu a chcel sa opytat, dik za info
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

No vobec nic.. nechapem, preco to robilo hned po kupe auta cca 2 tyzdne ked si dobre pamatam a od vtedy nic ??
Jedina vec co ma napada.. Pri kupovanie a skusani auta nic.. k autu sme sa vracali na 2x a az druhy krat sme ho brali - ked sme uz doma startovali zavalo kolisat a mam taky pocit ze bolo od predoslej navsetvy predajcu natankovane - urcite tam hodil nejky smejdacky benzin (aby bolo vidiet ze predava s polnou ale nekvalitneho benzinu) inak si to neviem vysvetlit.. lebo potom to kolisalo cca tie 2 tyz. a isiel som dotankovat - dal som tam slovnaft a vif super benzin aditiv (to robim do teraz) a od vtedy nic.. Takze bud nieco ine alebo to bude fakt benzinom
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

vo stvrtok absolvovana vymena cidla teploty chladiacej kvapaliny. auto startuje na brnk, ziadne zdochnutie ani kolisanie otacok :2f93:
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

som si myslel ze to moze byt cislo teploty chladiacej
-mne zase naopak po dlhych mesiacoch bez kolisania po starte opat zacalo na studeny motor kolisat otacky (a co raz castejsie)
-benzin stale rovnaka znacka slovnaft, do benzinu stale VIF, nechapem, jedine zeby to cidlo odchadzalo aj mne
-auto ale nezdochyna, iba potrebuje tocit o tu sekundu dlhsie ako predtym sa mi vidi.. (a to ma sviecky menene po kupe iba tak pre istotu za nove originalky)
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

neunika ti chladiaca? ale teraz myslim fakt maly unik. ja som mal cca 2dcl na polroka.. fakt to len slzilo
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

no vies co, neviem, pred casom som to kontroloval al al bolo to dobre (ja som kupil auto a dal vymenit pre istotu aj chladiaciu aj ked netrebalo - no ja som taky :D a vtedy mi mechanik hovoril ze sa este kusik system odvzdusi pocas jazdy a klesne - dal mi velmi tesne nad max - teraz je na max a vyzera ze sa netrati no prevdu poviediac nesledoval som to tak aby som zistil iba maly unik.. ) malo by to vpliv na otacky ?
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

no mne prave chladiaca unikala a slzila na to cidlo teploty chladiacej kvapaliny a tym ho v podstate odpalila...
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

ja som spozoroval jednu zvlastnu vec, ak idem autom na dlhsie trate a mam zapnutu klimu - vypnem zapne sa iba ventilator tak cas od casu mi z nicoho nic pocas jazdy klesne teplota vody v chladici o jednu palicku a potm nabehne zase, neviem co ti je normalne tym ze sa otovri nejaka klapka na termostate v chladiacom okruhu a vtecie do motora studena voda ci co ale je to divne, na inom aute som to nezporozoval - tak neviem co to nebude mat suvis s tymi otackami
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

inak KURAS tebe ukazovalo spravne teplotu ked si mal to cidlo teploty chladiacej zle ?
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

nie. rano po nastartovani mi vyhodilo hlasku o prehriatom motore.. cez diag ju zmazali a ked to spravilo zas, tak som ho vymenil.
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

no mne teplotu ukazuje sprave.. stale po par km vystupi na "stred" tam sa drzi, zaidne prekracovanie alebo ze by ostavala teplota nizka. Ani hlasky, nic.
Ale kolisanie sa objavuje uz za kazdy razom + to tocenie motora je jemne dlhsie a po nastartovani dost motorom zatrasie alebo ako by som to nazval.. (otacky kolisu vylucne po starte potom na zohriatom motore na volnobehu nic)
-a dalej som si vsimol vtedy ked auto postoji je uplne studene - absolvujem to startovanie s tym kolisanim - ROZBIEHAM SA a auto ako keby v istom momente NA VELMI kratko nechcelo tahat a + ako keby jemne trhlo 1-2x (plynom vtedy ovladam iba jemne nevytacam studeny motor)- potom vsetko uplne v pohode..
-neviem asi skocim do servisu - lenze to bude - skusime to skusime hento a pritom to moze byt iba nejaka blbost :(
-mozno cidlo chladiacej alebo aj lambda sonda (drahsia varianta) kdesi som nieco cital a podla priznakoch to moze byt ta sonda

ps: asi pred pol rokom som bol na EK a hodnity som mal podla technika perfektne a uz vtedy sa mi asi 2-3x to kolisanie pejavilo - teraz pravidelne nezavisle od teploty okolia

ps: mozno pomocka ale idem autom mam 2 stupen pustim plyn auto zacne zaberat samo a trocha trasie, alebo to iste ide samo na 2ke a stalim plyn tak sa tiez roztrasie na chvilu a potom pohoda - neviem co to ma s tym suvis ale deje sa to
lacika-dnb
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2015 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacika-dnb »

Ahojte.
Tento problem som mal na megane. Ak dlhsie obdobie (3-4 dni) stal, tak pri studenom starte zacal kolisat motor.
Jedine, co mi na to sedelo je kvalita benzinu a jeho usadeniny.
Astra to take lahke nemala. Tam ked sa natankovalo na benzinke s lepsou cenou benzinu, tak vyhodil chceck engine a hodil sa do servisneho modu. Ked sa natankovalo na Shellke auto fungovalo normlane.
pby
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

pod dlhsej dobe co som s kolisanim nic nerobil mozem povedat ze sa mi to pravidelne objavuje aj straca - proste pad dni na studeny motor kolisaju otacky potom to zmyzne na par tyzdnov az mesiacov a potom zase - je to divne stale tankujem na slovnaftke a ci je leto alebo zima na rovnako sa to sprava (dokonca teraz v zime som to ani nepostrehol..) napada ma ze to moeze byt nie stale rovanka kvalita benzinu ;-( nakolko varj 1,6vti su na to haklive
Jan Dudas
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan Dudas »

Môžem vedieť ako ste vyriešili ten problém s tým kolísanim otáčok? Máme ten istý problém.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných