Citroen C5 HDi:problem s nezavislym kurenim

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petoh77
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.06.2006 18:28
Zdieľať na Facebook

Citroen C5 HDi:problem s nezavislym kurenim

Príspevok od používateľa petoh77 »

Potreboval by som sa poradit s niekym kto s tym ma skusenosti.ono aj kuri ale nie vtedy ked ma.kuri napr.ked sa auto odstavy,hocikedy sa zapne,a po starte nejde vobec,proste blbne.poprosil by som niekoho kto s tym uz robil a ma s tym skusenosti...
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

asi pozret ten bufik co sluzi na prikurovanie ci slape
petoh77
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.06.2006 18:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petoh77 »

Ako som uz spominal,kuri vyborne ,ale nie vedy ked treba
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

...to nezávislé kúrenie funguje-zapína sa podľa vonkajšej teploty na čidlo. Môžeš mať ešte aj manuálne-diaľkové ovládanie.

Doporučoval by som naštudovať manuál k auto čo tam píšu alebo na českých fórach sa dočítaš neúrekom informácii ohľadom nezávislého kúrenia.

v starších:
teplotné čidlo
v žhaviacej sviečke bufíka
el.kontakty
deravé sítko

ale v prvom rade by si mal pozrieť typ-označenie bufíka.
petoh77
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.06.2006 18:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petoh77 »

OK,zajtra zistim to cislo a potom sa ozvem,zatial dik...
petoh77
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 16.06.2006 18:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petoh77 »

takze uz mam udaje o bufiku:Webasto 021131 Z/C 12v/26w 5kw 2,5bar S289 DENT-65987 D FABR 1J304213 Je to C5 2003 rocnik bez dialkoveho ovl.,auto bolo havar.na predny lavy roh takze bufik je z druhého auta ale taky isty,vsetky relatka od neho boli tiez poskodene tak aj tie su vymenene,a zacinam si mysliet ci su vsetky vodice do relatok na spravnom mieste.pripomynam ze on kuri,a kuri dobre,ale nie vtedy ked treba...
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

petoh77 napísal:pripomynam ze on kuri,a kuri dobre,ale nie vtedy ked treba...
skús lepšie definovať čo to znamená: ale nie vtedy ked treba.

Bufíky-nezávislé kúrenia sa montujú aj do väčších aut kde by "klasické kúrenie" nestačilo vykúriť celý priestor alebo udržiavať prevádzkovú teplotu motora.
napr.Ford Galaxy už dávalo do ročníkov 1996.
Tieto sú v prevádzke automaticky-čiže sa spúšťajú ohľadom toho koľko je stupňov vonku, čo znamená že "nabiehajú" na "príkaz-podnet" teplotného čidla. Vo väčšine prípadov to býva okolo +5-7 stupňov celzia a po naštartovaní motora cca pár minút.

Treba počítať aj s tým že v nádrži by malo byť aj dostatok paliva kde pri rezerve sa môže aj automaticky vypnúť-záleží od nastavenia.
Určité poruchy vo funkčnosti môžu byť:
teplotné čidlo, zlé kontakty,potreba výmeny žhaviacej sviečky alebo sítka........
Niečo je aj na ford fóre

http://www.ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=7&t=195

alebo google a dokonca aj na youtube nájdeš.

Alebo zájsť niekde do servisu kde sa zaoberajú s nezávislím kúrením.
jumep
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.11.2007 20:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jumep »

bufik v citroene HDi je montovany ako ohrievac vody.
zopina sa ked je motor studeny a vonkajsia teplota (teplomer na PP) ukazuje pod 10 stupnov. Vypina sa ked motor dosiahne pracovnu teplotu a zopne sa zasa ked sa ide dolu kopcom a chladiaca kvapalina sa prilis ochladi.
da sa dokupit k nemu dialkove a ovladanie klimatizacie (videl som to ako sadu zhruba 8000Skk), vtedy funguje ako nezavysle kurenie, origo nema vlastne cerpadlo na vodu. ja v nom mam zly horak a robi to zaujimavy efekt http://www.jumep.com/c5/bufik http://www.jumep.com/c5/burn
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných