Citroen c5

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterxx1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.08.2008 10:43
Zdieľať na Facebook

Citroen c5

Príspevok od používateľa peterxx1 »

Prosim nevie mi niekto poradit,vcera mi vyplo motor na C5,2.0hdi a a teraz ho uz nejde nastartovat za odpoved dakujem
lotus
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 16.01.2005 02:26
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lotus »

... to môže byť maličkosť alebo aj niečo zložitejšie... Prvé, čo ma napadlo, je zblbnutý imobilizér (skús zamknúť a odomknúť auto, tým prebehne reset jednotky a mohlo by to pomôcť). Ďalej by to mohla byť zamrznutá nafta, zanesený palivový alebo vzduchový filter, no skrátka, môže to byť hocičo. Skús odpojiť batériu a znovu ju pripojiť, ak nepomôže ani toto, treba diagnostiku!!! Takto z brucha nikto nepovie, čo máš s autom...
Peugeot 308 SW 1.6THP 110kW/150PS
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

No, nam sa stalo na inom "spolahlivom" francuzskom aute to iste. Zdochlo a uz nenastartovalo - odisiel alternator.
A co viem, C5 sa to nevyhyba tiez...francuzi su schopni urobit auto tak na 4-5 rokov, potom sa sype:-(
lotus
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 16.01.2005 02:26
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lotus »

Anglictina, nič proti tebe, ale ktoré sú podľa teba spoľahlivé autá?! Môžeš mať trebárs Mercedes, Peugeot, Hondu alebo Lexus, vždy môžeš natrafiť na nevydarený kus. Mal som aj francúzske, aj nemecké, aj japonské autá a všetky si vyžadovali sem-tam nejaký servis. Sú to len stroje, ani človek nie je bezchybný, tak ako môže byť bezchybný stroj, keď ho vyvinie a vyrobí človek?!

Nepozerám na auto ako na kazové čudo, ale na to, koľko pohodlia a úžitkovej hodnoty poskytne. A práve francúzske autá sú z hľadiska pohodlia niekde inde ako trebárs vozidlá VW Group. Toť môj skromný názor...

Ideálne auto neexistuje!!! :300f:
Peugeot 308 SW 1.6THP 110kW/150PS
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Ano, mas pravdu. Kazde auto ma chyby. Ale nejake skusenosti s autami mam, ale prave auta Renault - Citroen boli to najhorsie.
Myslim si,ze nie je normalne, ked pri aute za 1,5 mil, pravidelne servisovanom, pri 120000 odchadzaju veci, ktore by mali vydrzat 300000 km.
Konkretne: Nas Grand Espace ma necelych 140000. Odislo: turbo,3! x alternator,zadrela sa klukovka,blbne elektronika atd atd.
Pri kazdom zasahu do motora treba rozobrat pol auta,naklady su enormne len za pracu! Nie je to len nas jeden nevydareny kus.Je to problem modelu ako takeho. Chod na stranky a precitaj si fora ludi,ktori tie auta maju. Maju rovnake problemy.Myslim,ze to nie je normalne.Stryko ma C5 2,0 hdi a furt nieco odchadza. A auto nema ani 100000 km.
Ja sam mam Nissan primera a to je jedno zlate auto.
Ja nie som zaujaty voci Francuzom, len si z vlastnych skusenosti myslim, ze vyrabaju nekvalitne auta.
Aby som len nekritizoval: Espace je mimoriadne pohodlne auto, a mimoriadne bezpecne. Bohuzial, len ked je prave pojazdne:-(
lotus
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 16.01.2005 02:26
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lotus »

no, tak na porovnanie prinášam svoje skúsenosti s mojimi autami:

1. Fiat Punto 1,1i - bezporuchové auto, mizerné jazdné vlastnosti
2. Renault Laguna 2,0 16V - poruchové všetko, na čo si len spomenieš, ale pohodlie neskutočné, pri 260 000 km išlo z garáže preč. Poruchovosť pripisujem mojej neochote sa o to auto viacej starať. Neboli prachy na nové, ináč by išlo preč skorej...
3. Škoda Octavia 1,9TDI - v priebehu 2 rokov vymenená 3x váha vzduchu, najhoršie auto, aké som mal
4. Honda Accord 2,0V-TEC - motoricky OK, neskutočne drahé náhradné diely (napr. spätné zrkadlo 21 000 Sk)
5. Renault Scénic 1,9dTi - fajn auto, pri 130 000 km začal žrať olej (v servise asi 3 mesiace zisťovali prečo a nič nezistili), tak išlo z domu
6. Peugeot 307 SW 2,0HDi - skončil svoj život násilnou smrťou v 90° zátačke, dovtedy slúžil perfektne
7. Citroen C4 1,6 16V - bez vážnej chyby, motor dosť papal benzín, to bol jediný dôvod predaja pri 80 000 km
8. Citroen C5 2,0HDi - najlepšie auto, aké som mal... Maximálna full výbava s automatom, žiadne poruchy. Hydraulický podvozok je argumentom, aby som ho nepredal... :300f:
Peugeot 308 SW 1.6THP 110kW/150PS
peterxx1
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.08.2008 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterxx1 »

Na diagnostike ukazalo chyba vackoveho a klikoveho hriadel,kolko to moze stat,Dakujem
4006
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 13.08.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 4006 »

odišiel ti snimač otačok vačkoveho hriadela alebo otačok motora
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných