Grand Picasso 6st. automat - názory?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elasto
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.04.2008 21:41
Zdieľať na Facebook

Grand Picasso 6st. automat - názory?

Príspevok od používateľa elasto »

Zdravím, zaujímal by ma Váš názor na Citroen Grand Picasso s robotizovanou prevodovkou, 1.6 aj 2.0 HDI. Páči sa mi ten model, len neviem, ako je to so spoľahlivosťou motora, a vlastne samotného auta. Za Vaše názory vopred ďakujem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

je to pomerne novy model-takže o spolahlivosti moc asi nikto pisať nemože.jedine čo možem povedať ja na citroen-je na moj vkus nepresne radenie pr.stupnov -a sedačky su tiež take nejake čudne-myslim tvarovanie :3035: :3035: :3035: :3035:
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

Grand Picasso je určite OK. Aj ja zvažujem túto možnosť. O robote som čítal iba teste a v inom modeli.Dopadol veľmi dobre.Motor ber2.0 je to lepšia voľba na tak veľké auto. No a v kvalite citroen urobil veľký skok takže si myslím že je to asi jedno z naj aut v tejto triede. :2f93:
Bubelko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bubelko »

Mám Grand C4 Picasso 6. st. robotizovanú prevodovku a mám najazdených cca 2100 km, zatiaľ bez akýchkoľvek problémov s motorom 2.0 HDi, skúsenosti sú zatiaľ veľmi dobré ale treba sa s tým naučiť jazdiť, ostatne ako s čímkoľvek iným, neskutošný komfort, ticho a pohoda. Ak by mal niekto záujem o konkrétne skúsenosti a informácie, nech napíše mailom.
pekar123
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 10.01.2008 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pekar123 »

isiel som v mnohych citroenoch a tato prevodovka je naozaj najhorsia! mam osemrocny automat a ten ide ovela lepsie!! skus si dat testovaciu jazdu a zistis preco. musis sa s tym naozaj but naucit jazdit, alebo ja neviem, ale radi to strasne... co sa tyka auta ja by som, ale aj tak radsej vybral asi tourana alebo toyotu corollu verso aj ked su mensie. ale viac im verim ako francuzom.. ale inac to auticko je s manualom, s tym som isiel tiez uplne paradne... sedacky, ako pisal kolega mozno vyzeraju divne, hlavne tie ich blede potahy a interier, ale ked sa posadis, sedis ako v perinke to je fakt!!! :2f93:
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

kamos robi v citrone a uz prichadza na tie dsg>>uz presli 2-3 roky od dodania a uz zacinaju umierat>>>su vraj trhy kde ich bars nechceli a ani nedovazali>>>ale jedna lastovicka nerobi leto resp3
Bubelko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bubelko »

... len tak na margo, táto prevodovka nie je automat a ani sa tak netvári, nejazdil som s inými automatmi, to je fakt, v manuálnom režime je jazda úplne v pohode a v robotizovanom len treba vedieť, kedy dať trochu nohu z plynu dole, inak je to ok, inak ak by mi dal niekto linky na seriózne testy na 2.0 HDI BMP 6, rád by som si prečítal..., inak Verso je o dosť menšie a o trochu drahšie, Touran je možno kvalitný, ale jednoducho sa mi nepáčil a v slušnej výbave a 2.0 CR by bol nedoplatiteľný, len toť môj skromný názor
pekar123
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 10.01.2008 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pekar123 »

ja som ti dal len svoj nazor... aj mne sa ten citroen paci, ale radsej priplatit, alebo kupit starsie ako toto. este ked tak mozno pouziteho forda s max... ma to znamy a je to fakt slusne auticko... a k tej prevodovke, viem ze to nieje automat ale robotizovana prevodovka... len som to prirovnal... chod zajtra do predajne, daj si skusobnu jazdu a uvidis, ze to nieje vyhra...
Bubelko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bubelko »

ok, zatiaľ je auto v poriadku a snáď bude aj naďalej, sekvenčné - rozumej manuálne radenie rýchlostí je ok a pomaly tomu prichádzam na chuť, použitý s max bol tiež trochu môj tip na kúpu, ale ročné v dobrej výbave boli drahšie ako funglovky C4 Picasso. Koľko km si najazdil s BMP 6 prevodovkou?
pekar123
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 10.01.2008 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pekar123 »

no najazdil som ja neviem... mozno dohromady 1000 ale bola to pre mna otrava... povedzme vw robi dsg prevodovky, ktore a to neviem ci je pravda radia tak, ze to vobec clovek neciti... a citroen zaspal dobu... a ked to picasso asi radsej pouzite... pozri napr. kupis vw a o tri roky ako tak ho este predas... a citroen? vsak za neho nic po troch rokoch nedostanes!!!! straca strasne na hodnote... este sharan je ok aj velky ale uz je podla mna strasne stary.. vsak ho predavaju uz kolko rokov bez vacsej zmeny?
Bubelko
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bubelko »

neviem, sharan je pre mňa priveľký, o TDI nemám najlepšiu mienku a už je aj trochu z módy, presne ako píšeš, o poklese ceny máš pravdu, ale to odzrkadľuje skôr nálady a mentalitu trhu a povesti ako reálnu kvalitu, mal som Xsaru 7 rokov, voda, olej, benzín a komfort, nič iné, bol som spokojný, všetky MPV v tejto výbave a s dvojlitrovým turbodieselom veselo preskakovali sumu 1 mil. Sk, proste tak som sa rozhodol a kúpil som si to, snáď to bude fachčiť, mne sa s tým jazdí dobre, je to tiché a komfornté, o športovej jazde ani zmienka, ale vyhovuje to mojej povahe aj potrebám, pekný deň ti prajem
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 79 neregistrovaných