Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Diskusia ohľadne vozidiel značky Chrysler

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa peterson999 »

pre zaujimavost vsetkym co sa klanaju ku Grupe a inym verglom pridavam aktualny nazor typka z fora v teme kupa Lexus IS a len doplnim ze aj vcera som hovoril s inym pankom co ma prehlad a rozoberali sme rozdiel medzi tym co tu bezne jazdi a JPN autami... Mal kadeco ale uplne zhodou okolnosti vyhlasil ze Toyo a Lexus je topka... Cista nahoda... Uplne nahodou repasuje kurvitka rozneho druhu a dobre vie kde je Sever
Chlapi kupte si raz staru Toyotu alebo aspon pokukajte ako to vymysleli a az potom sa hadajte. Mne sa Toyoty NEPACIA a je problem najst JEDNU PEKNU
Mne sa paci napr. Land Rover od 2003- to je tak krasne auto ze cela flotila Land Cruiserov moze ist do p.c. ale nechcem ho lebo viem ze sa kurvi viac ako najvacsia štetka
Mne sa paci Jaguar, bohuzial som ho aj mal. Nikdy viac. Kazdych 2.000km nejaka zavada... Do p.c. aj s krasnym autom. Paci sa mi Allroad aj starsia A6 aj novsia.... Mozem osrat ze je pekny ked kamos kazdy mesiac nieco opravuje... To su horsie vergle ako Skoda 1203 kde sa furt opravovalo ...

lexus-is-t4-79412.html?start=75


:3dcline:


Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Kontakt:
SS
Zdieľať na Facebook
Re: Lexus IS
Príspevok od používateľa elauato » 07.02.2022 22:44

Vlastnil som 5 lexusov, 3xIS a 2xRX, absolútne spoľahlivé a pohodlné autá, navyše v porovnaní s D3 neporovnateľne lacnejší predpísaný servis.
Najazdil som na nich státisíce km po celej eu a nikdy som neostal nikde v problémoch, čo sa nedá povedať o D3, kde som zažil aj nejaké tie odťahy.
Lexus býva kvalitne spracovaný, infotaiment spravidla menej pekný ako u D3, v základe máva dobré sedačky.
Väčší prúser je jedine politika lexusu v eu, kde napr IS ostalo iba s hybridom, ktorý moc neoslní.
Na normálne jazdenie je to ok, akurát, že to auto zvádza občas aj trošku na iný štýl jazdy a ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemáš tak náhodou trochu ľudí za hlúpych ? Lepšie ak odo mňa vieš že synovia mi začínali na japoncoch.Suzuki Swift,za ním prišli tri Toyoty E10,dve štvordvere,jedno troj.za tým dve Camry 2,0 ....plus logicky cudzie ktoré v danej dobe chodili na servis,Primeri,Almeri,nejaké Hondy až po Nissana 350Z na okruhy...čo to o nich viem kedže tam boli medzitým aj fatálne búračky. Karosériám prischla nálepka trombita plé,čo je z maďarčiny trubkový plech.Sračka na úrovni konzervy pre psa.V rozbodovanom stave sú jednotlivé karosárske kúsky ako papier,formovať sa dá aj v ruke.Samozrejme po zbodovaní do celku vytvorí klietku ktorá má nejakú tú pevnosť.Ale pevnostne je nejaká fábia 4x tuhšia a audinka 5x.Torzne by to dopadlo ešte horšie.Proste papier.Aj v porovnaní z čímkolvek z F a D aut. Jedno čo bolo z iného vesmíru bol 350Z,to bolo niečo nepredstaviteľne pevné a aj jeho tenké plechy napr stena za motorom bolo abnormálne silné napriek malej hrúbke.To bolo čosi čomu sa rovnali iba velké prémiovky od MB BMW a Audi.Tam plakala aj rovnacia stolica a ťah reťaže cca 10 ton často nestačil.
Takže späť...starý japonec.Jednoduchý...to je charakteristická črta.Dobrý servisný prístup.Rozumné riešenia vecí ako spojky,rôzne cuple atd. Motor zásadne bez kurvítok a zbytočností.Toto bol celý japonský zázrak.Ak si od auta nič extra nečakal len z bodu A do bodu B bez problémov rozhodne nesklamal.Búrať s tým radšej nie,sranica
K tomu kam sa japonce vyvinuli by bolo dlhé písanie,ale dominuje tomu zhruba toto...už to nie je japonec ale európan.prekomplikovaný skurvenec,kde všetko triviálne jednoduché a typicky japonsky domyslené nahradila sprostosť a komplikovanosť čím sa stali dospelejšie aby popri nemeckých (hlavne) nevyzneli ako šaškáreň a aspoň z časti sa stali konkurenčné.No a v zálahe modelov a značiek je to už teraz zmes výborných a mrchavých aut,to už by trebalo rozoberať kus a model od modelu.Aj aj
Inak jediné k čomu nemám a neviem ani mäkké F je Lexus.Ani neviem čo má pod kapotou a či vpredu či vzadu.

Inak ale reči o klaňaní si rovno povedzme niesú bohviečo a smrdia niečím nie celkom férovým ale skôr niečo ako hnev z ohrnutia,z neuznania a pod.Aut (značky) myslené.
Pritom ja nikomunediktujem čo kupovať má,čo sa mu páčiť má a čo zase naopak.Ak sa 90% ľudí rozhodne pre niečo,tak sa treba skôr pýtať prečo sa to deje ? Všetko sú to idioti ? alebo ľudia čo nevedia počítať do 10 ? Tak isto sa to tu mohlo mrviť japoncami.Písal by teraz niekto doslovo urazený že to klaňanie Toyote to je niečo strašné ?! Ťažko predstaviteľné.
Ale nie som nevnímavý aby som nevidel DNA slováčika čo nenechá nitku suchú ani na múdrejšom od seba ani na šikovnejšom ktorý prerazí,niečo dosiahne atd. Abnormálna neprajnosť voči ľudom vo svojom okolí,ak sa im nebodaj viac darí nedáva spávať.Tu by som hladal aj korene prečo somár na entú kúpy auto,podrž sa svete ukázal susedovi prostredník.Som úspešnejší,kúpim to nech nežerem.Ja mám tieto tento chlievik prečítaný spredu aj odzadu.
hubula
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.01.2010 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa hubula »

Otvoril som tuto temu v nadeji, ze sa dozviem nieco o motore 2.8 crd, ale okrem informacii o 2.5 crd a hadkach o tdi tu toho vela neaznelo.
Velka skoda.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mhlavaty »

napriek jalovým príspevkom tu podstata je,dokonca celkom obšírne.Z tou námahou ako si to zhodnotil (čo je inak ok) si ale pokojne mohol napísať radšej otázku na konkrétnosť.Hoci aj v ss ak už nechceš aby sa zase vyjadrovali ľudia čo v tom nikdy nesedeli
Opýtaj sa konkrétne,to sa tak robí
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
nech sa paci, treba trosku rozumiet po rusky... alebo si zapnut titulky, automaticky preklad :)

https://www.youtube.com/watch?v=RL7XHHTNZQE
https://www.youtube.com/watch?v=TA7aXsgcfR4

tie motory su prakticky absolutne perfektne.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
stankoci
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 05.10.2006 00:38
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa stankoci »

Vidím, že sa tu rieši téma rodinných aut. Ja tiež zháňam auto pre 2 dospelých a 4 deti. Z ponuky sa mi točí hlava, mám pokrk stočených MB Viano a Caravell tváriacich sa že majú 190.000 po 12 rokoch. Problém je, že ceny išli hore a tieto vany stáli nové vyše 40.000, takže darmo budem očakávať, že cena klesne u 10 ročného auta na 10.000. Ceny nielenže neklesli, oni stúpli. Takže za 2010 t5 caravelle 2.0tdi s pseudo 250.000 dnes dáte 16.000. Mám pocit, že tieto vany sú extra predmetom špekulantov a vekslákov. Napríklad veľa spomínaný grand voyager. Zadal som na bazoš vyhľadávanie a našlo mi hneď 11 áut v ponuke ktoré sú KO na náhradné diely. Nehovorí to snáď na všetko ? Ak sa vyhnem francuzom, fordom a vw tak Previa II v benzíne ? Na Sk trhu su iba diesle, benzínoc je viac v čr. Tam ich je teraz v ponuke viac no 11.000 eur za 18 ročné auto ? Zbláznili sa ? Síce má 100.000km, ale naozaj je až taká dobrá, a spoľahlivá ? Resp ak sa niečo pokazí, kto v okolí ba mi ju vie pozrieť. Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> našlo mi hneď 11 áut v ponuke ktoré sú KO na náhradné diely.

rok vyroby ? Akoze 11 vozov neni z 2011+ celkovo v ponuke, takze toto si treba uvedomit.

Okrem ineho, ked si das vyhladat Oktavie, tak ich bude 2958 KO na nahradne diely.
Plus nezabudni vytriedit zahranicne inzeraty, zopar je z Ciech, plus nezabudni vytriedit unikatne inzeraty - castokrat sa stava ze jeden fešák ma dva-tri inzeraty s rozlicnymi autami pretoze sa tak trosku zaobera touto znackou.

Drzime palce v tvojom hladani !
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Grand Voyager 2.8 crd, 2008-

Príspevok od používateľa ivko1 »

stankoci: možno by som sa obzrel po Hyundai H1, kúpiš to za podstatne lepší peniaz a s podstatne nižším nájazdom.
Poznám trochu jedného človeka čo to má a on je spokojný, ale nepoznám ho zasa tak dobre aby som sa za tú informáciu o tej spokojnosti mohol zaručiť
Každoročne sa s ním stretám na jednej viacdnovej akcii + asi 2-3 krát mimo tú akciu a on na tom chodí takto už 5 rokov...

Nie je to také pekné, je to iba ako zadohrab (ale to je aj väčšina MB Vito/Viano) nemá to také usporiadanie, ale pre 2 dospelých a 4 decká by to stačilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Chrysler fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní