Ducati Panigale 1199

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

čaute, vedel by mi niekto poradiť čo sa týka tejto motorky, na čo si dávať pozor?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa seven549 »

no mysli na to ze s tym malokto jazdil ako penzista.taka masina sa kupuje na besnenie cize aj 40 000km je uz totalka.taku motorku musis poznat a vidiet skor ako ju kupis pretoze ak mal gumy zjazdene do spica ze stred pneu je spic kde je vzorok ako novy a boky su zoslahane,tak to mal ten spravny jazdec.

kamosi kupia jazdenku ktora ma len do 8000-10 000km.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Seven, je to nieco podobne ako nekupovat 2.3 nemecky atmosfericky benzin Mercedes ked ma uz 180 000 km? :342a:

O motorkach vela neviem, zial ked niekto zapoti hentaku p.kovinu pri aute, brat ho vazne je dost tazke. Tak aby nahodou zadavatel nenadobudol nespravny dojem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa martincichy »

Motorka, ktora je narocnejsia na servis v porovnani s japoncami. Nehovorim, ze nie je nespolahliva. Je spolahliva pri spravnom servise. Kamarat na svojej ducati cez 70 tis km, nikdy ho nenechala, ma ju od nova. Hoci ma autoservis, servisuje ju v ducati. Ja som teraz predal svoju nevadu a chystam sa do v7 special 850 :) talianky maju svoje caro.
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa kubco23 »

Na to isté čo aj pri inej motorke, celkový stav. Zajednať si termín v ducati, nechať pozrieť, dať na diagnostiku. Následne by som to servisoval taktiež len tam. Servisný plán podľa km je dostupný tam si vieš zistiť čo ťa asi čaká. ( https://www.motorkari.cz/motorkari/?act ... 20Panigale ). Hodinovku v ducati nečakaj ani 20 ani 30e, ale tak s tým človek pri motorke za 20k ? 25k ? snáď ráta. Talianky majú svoje čaro aj napriek ich nevýhodám, ale nieje to honda do ktorej sa leje benzín a vozí sa.
PS: a ano aj napriek tomu sa raz vrátim k taliankam :189:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa seven549 »

Ricardinho83 napísal: 13.03.2022 17:31 Seven, je to nieco podobne ako nekupovat 2.3 nemecky atmosfericky benzin Mercedes ked ma uz 180 000 km? :342a:

O motorkach vela neviem, zial ked niekto zapoti hentaku p.kovinu pri aute, brat ho vazne je dost tazke. Tak aby nahodou zadavatel nenadobudol nespravny dojem
to niejej pikovina ale ja si viem opravit a skontrolovat na aute vsetko sam.cim starsie tym sa to lahsie robi.preto je mne fuk ake je auto stare ak ma historiu co bolo vsetko robene.dam auto na zdvihak a vidim ci to aj bolo robene.uz to v nejakej teme pisal aj hlavaty.treba robit servis v tedy kedy sa ma a nie az ked auto nejazdi.a stare su dobre ak niesu vylietane.mam doma 30 rocne a dodnes to je v stave ze otoci pariz a spat v kondicii ako za nova.

no mercedesa som nevzal mal uz koroziu v zadnych nosnikoch vo vnutri,ktore drzia napravnicu a chytene zadne lemy zvnutra.a ja nerad auto ktore prejdu 3x po nasolenej sneznej kasi a hned kvitnu.ono tie auta ked poznas tak vies co kde pozerat.a netreba ani pod to lahat ak vies kde su dekle na plnennie antikoroznym voskom na podlahe presne na tie nosne miesta ktore koroduju.

no nasiel som ine konecne naftak citroen xm 2.5 turbodiesel kombik skaredy tmavomodry dokonca nalesteny lestenkou podla fotiek hrdzu nevidno {na inzerate foteny bol za dazda a pekne kvapky z neho stekali }rok 1999 190 000km kozene sedadla bez poskodenia krasne nafoteny interier nie ako nase inzeraty co ti nesfoti poriadne sedadlo vodica a motor.tak to pojdem asi v piatok ceknut.cena 800 euro :3dcline: ale reklamu nedam kde to pozeram :4012: vies ked sa hybes po zahranici cez 10 rokov tak vies kde co hladat.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"No mercedesa som nevzal mal uz koroziu v zadnych nosnikoch vo vnutri,ktore drzia napravnicu a chytene zadne lemy zvnutra.a ja nerad auto ktore prejdu 3x po nasolenej sneznej kasi a hned kvitnu.ono tie auta ked poznas tak vies co kde pozerat.a netreba ani pod to lahat ak vies kde su dekle na plnennie antikoroznym voskom na podlahe presne na tie nosne miesta ktore koroduju."

Seven, s tymto súhlas. Si pisal, ze to bol Mercedes z 1993, takze hrdza urcite. Ale to nema nic spolocne s motorom a 180 000 km. Stary hladky nepriamovstrekovy atmosfericky 2,3 benzin od MB nemoze mat ziaden problem pri tych km. Len o to mi islo, aby som tu neofftopickoval :3035:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nakolko som mal možnosť sa voziť kedysi na starej Multistrade 1000DS, čo má polovičný výkon ako Panigale, tak chápem že tá motorka musí mať na všetko elektroniku, lebo inak by pilota vyfackala pri prvej príležitosti...

Osobne si myslím že to nie je motorka vhodná na bežné jazdenie, je to niečo ako kúpiť si Lambo a dochádzať na nom do práce...
Je to motorka, ktorá sa najlepšie cíti na okruhu
Že je servisne náročnejšia a aj drahšia musí byť každému jasné jak facka. Ani prevádzka Lamba nestojí to isté čo prevádzka Octavie

Osobne mi vyhovujú motory V2, ale hento je už moc. Skúšal som kedysi aj SV650S a to bolo také príjemné, nebránil by som sa trošku väčšiemu objemu, ale Multistrada 1000 DS už bol krkolam, tam už bolo sakra cítiť tú výbušnú silu V2 motora s objemom 1000ccm a následene aj silu brzdného účinku motora.
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa gsxrr »

Motorka ako taká je skvele urobená, nádherná, výkonná ale musíš vedieť prečo ju kupuješ, lebo podľa mňa je vhodná len na dva účely: v prvom rade okruhové jazdenie a ak po ceste tak jedine z domu na kávu do mesta alebo na benzínku. Skutočne, mal som možnosť ju vyskúšať a na iné ako toto nie je stavaná, na nejaké moto výlety vôbec nie, na to nie je dosť pohodlná, po pár km začne tlačiť zápästie, stupačky sú vysoko a vzadu, sedíš vysoko-skrátka ideál posed na okruh. Motor aj keď je dvojvalec, je vyslovene ladený na max. výkon hore, oproti staršej 1198 ktorá má priebeh aj v stredných otáčkach je to skutočne veľký rozdiel. Inak asi nehrozí krivý rám po nehode, keďže to má len krátku časť prichytenú vpredu na motore na uchytenie celej prednej Časti s tlmičmi a kolesom, je to mohutný kus hliníka ktorý sa v prípade potreby mení za nový. Inak servis je náročnejší pokiaľ sa používa na okruhu, viem že preventívne sa robia repasy motorov keď sa používa len tam, inak celkom drží. Ale to je dnes so všetkým tak, ak je to postavené ako základ na závody.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa autolaik »

ono sa aj hovori, ze na Ducati treba mat dukáty...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo si budeme hovoriť, motorka za 3000€ a spojka funguje tak divne, nie je zavzdušnená a cítiť že po zaradení kvaltu poťahuje a tak isto je trošku problém vyradiť do "N"
Multistrada mala suchú spojku, zhodil sa kryt a všetko bolo hned jasné.
Lamely v koši zasekali drážky a po stlačení spojky sa nevedeli kvôli drážkam oddeliť / uvolniť.
Set lamiel stál síce nejakých 70€, ale problém bol opotrebený spojkový kôš a za ten sa pýtalo cca skoro 300€, k tomu set pružín a sme na 400€ ako nič.

Keby bol človek lavý tak mu iná možnosť neostane. Preto sa kúpil vhodný material za cca 70€, z ktorého sa vyrobili 3ks spojkových košov. Práca zadarmo, teda jeden spojkový kôš necelých 25€
Potom už spojka fungovala ako má. Panigale má už mokrú spojku, ale servisne bude spojka drahá aj tak, drahšia ako suchá spojka na Multistrade.
Obrázok
Naposledy upravil/-a ivko1 v 15.03.2022 21:59, upravené celkom 1 krát.
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa kubco23 »

Tak ono je vykon a vykon, a pozitok a pozitok, mam teraz japonskych 150+ koni, ale ajtak bola vacsia zabava na monsteri so 60 kobylami :) . Motorka to nebude zla, ale take si kupuje niekto kto vie preco si to kupuje a ma nieco odjazdene, nepotrebuje k tomu rady z internetu takze je to minimalne zaujimave ze sa tu informujes. Ale ak to ma byt nedajboh prva motorka do chalupy tak hlavne s rozumom :)

PS: a ak to ma byt len cisto na cesty ze to clovek nevytiahne na okruh ( co asi nie ked sa pytas na motorku tu a nie v kruhu znamych co ich jazdia ) tak to je nevyuzitelne, pre bezneho sofera nevyuzitelne ani na okruhu. Je to krasne, silne, tvrde, drahe, potencial tazko vyuzitelny, ale ked to clovek chce tak si to napriek tomu kupi. Aj ked ja by som do premavky volil multistradu 1200 alebo diavelu. Clovek si tu motorku v konecnom dosledku uzije mozno aj viac , ale to uz musis vediet sam ako to budes pouzivat.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Len pre info, zadavatel tejto temy v roku 2013 hladal velky offroad na tahanie privesov ked mal 3 roky vodicak, potom hladal auto s 12 valcom a teraz sa pyta na supersport motorku na okruhy. Nabuduce odporucam nieco v style "Pagani Zonda, na co si dat pozor pri kupe jazdenky" alebo "Rolls Royce Sweptail, svojpomocna vymena prevodovky" :28b7:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ducati Panigale 1199

Príspevok od používateľa seven549 »

ricardinho83 az teraz to citam .ja som to myslel tak ze - tym ze to mal spravny jazdec znamena ze ta motorka dostavala vsetko na co aj bola stavana.a ked sa predava = nebrat.
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných