Prihlásenie skútra 50ccm bez dokladov

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Prihlasenie skutra 50ccm bez dokladov

Príspevok od používateľa christiane »

timothyfilms223 napísal:a nemá ani špz........Jedná sa o skúter Peugeot V-clic 50ccm.
Ak tomu nebola pridelena spz tak by sa na nu mohli vztahovat povinnosti ako na moped.
Ale ja ked som bol na poistovni spravit poistku tak odomna pani chcela spz.Hovorim jej ze na moped 210 nebola spz.Tak ze potom mi nema na zaklade coho dat poistku.Tak teraz neviem,ale uz dlhsie mam Babettu odstavenu-pojazdnu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

CHristiane, PZP na Babettu-Korado sa dá uzatvoriť na výrobné číslo VIN a v zmluve je uvedené PZP VIN xxyyxxyy ŠPZ-nepridelené, sám som to platil veľa rokov, ale bude to možné asi už len do roku 2022, vtedy sa končí výnimka:Bratislava 29. októbra 2012 (TASR) - Majiteľom malých motocyklov (kategória L1e) odpadne povinnosť požiadať od 1. januára 2013 o vydanie osvedčenia o evidencii časť II (veľký technický preukaz) a evidenčné číslo vozidla.

Vyplýva to z novely zákona o podmienkach prevádzky vozidiel na pozemných komunikáciách z dielne Jaroslava Bašku a Borisa Suska (obaja Smer-SD), ktorú dnes 138 hlasmi schválili poslanci NR SR.

Ich novela teda vylučuje z povinnosti evidovať malé motocykle vyrobené pred januárom 2000. Ich technické osvedčenia zostanú v platnosti do konca roku 2022, aby ich majitelia nemali povinnosť označiť vozidlá tabuľkou s evidenčným číslom, ak už táto povinnosť nebola pre nich doteraz ustanovená. Opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) sa snažil cez pozmeňujúci návrh presadiť pre tieto vozidlá výnimku natrvalo, no neuspel.

Pre malé motocykle kategórie L1e sa tiež vypúšťa povinnosť absolvovať kontrolu originality vozidla z dôvodu, že ide najmä o staršie malé motocykle (BABETTA, KORADO) malej hodnoty. "Povinným vykonávaním kontroly originality pre prevádzkovateľov týchto vozidiel by sa proces povinného zaevidovania vozidiel predražil," argumentujú poslanci. Tieto malé motorky teda nebudú mať ani povinnosť byť vybavené osvetlením zadnej tabuľky s evidenčným číslom.

Novela zároveň predlžuje platnosť technických osvedčení vozidiel vydaných pred 1. januárom 2000 do roku 2016 pre vozidlá kategórie S (ťahané vymeniteľné stroje za traktor), kategórie PS (pracovné stroje) používané v poľnohospodárstve, kategórie PN (pracovný stroj nesený) a pre výmenné nadstavby.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Kde ste čítali že zadávateľ resp .majitel skútra ho vyradil na trvalo , ja som to pochopil tak že nevie nájsť papiere . Natrvalo niekto vyradil akurát nejakú jawu 250 a aj to sa dá spätne urobiť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Miroslav, nie daroval mu ho pán ktorý stratil doklady(čiže podľa toho nemal uzatvorené PZP a neabsolvoval STK možno aj niekoľko rokov).Kedy ich stratil, minulý týždeň, minulý mesiac, alebo pred 15-mi rokmi?
pietro235
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2014 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pietro235 »

miroslav114 napísal:Kde ste čítali že zadávateľ resp .majitel skútra ho vyradil na trvalo , ja som to pochopil tak že nevie nájsť papiere . Natrvalo niekto vyradil akurát nejakú jawu 250 a aj to sa dá spätne urobiť
áno, riešia sa tu dve veci.
prvý zadávateľ kúpil nepojazdný skúter bez TP a EČV s pýtal sa na prihlásenie a druhý pán písal, že vozidlo odhlásil a pýtal sa, či sa dá prihlásiť.
Prvé sa dá vyriešiť asi len vystavením kópie dokladov, ale to musí spraviť pôvodný majiteľ.
Druhé neviem, či sa dá znovu prihlásiť.
Otec mal kedysi vymeniť EČV na ČZ175 a nespravil to.
Takže motorka bola automaticky vyradená z evidencie.
Sestra robí na polícii a už dávno mi vravela, že sa to nedá spätne prihlásiť.
martin46
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.10.2011 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin46 »

V oboch prípadoch platí to co som písal vyššie vola sa to opätovne prihlásenie.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco13 napísal:Ale doklad nebol stratený - motorka bola VYRADENA so všetkými z toho plynúcimi dosledkami. Každý rok vyraďujem jedno mot. vozidlo, prečítajte si už niekto čo sa na tých papieroch píše. :4012:
V minulosti som svoju moto oficiálne vyradil na DI z evidencie
Edit: pri Jawe 250 majú platné papiere 10x takú cenu ako celá motorka, rovnako ako pri traktoroch.

oco da sa znovu prihlasit,kludne tu daj aj 10 buchajucich smajlokov o stenu ale ide to. Ak si vyradoval niekedy v minulosti tu tvoju opisovanu jawu 250 a mas este o tom doklad tak to ponukni na bazos....dobre zarobis. Dakovat nemusis :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal:Prejsť cez skúšobňu, ako pri schvalovaní nového vozidla.
Toto som písal k vyradeniu tej Jawy - ak máš iné info daj link. Ja viem, že policajt od nás nosi veteranske motorky do skušobne v ZA, aby znovu mohli dostať tabulky. Čiže ano dá sa to - cez skúšobňu a opetovné schvalovanie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...daj si inzerat,len tolko. To ze ty nevies (ani ja mimochodom) este neznamena ze to nejde. Okolo 400-500e sa pohybuje cena za papiere, kukni sa na bazos

Napr.:

https://motocykle.bazos.sk/inzerat/1200 ... -parez.php
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Jedna vec je na bazoši pytat,druha vec je aj dostat.A pytat može aj 10 000 €,otazne je či aj dostane.Tak moc by som sa tym kolko pytaju kdekade nechvalil.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Prvoradá vec je, že musíš mať k tomu, čo chceš prepísať, vlastnícky vzťah a ten treba aj zdokladovať. Druhá vec je techničák.
To na čo sa pýtaš bolo možné v temnej minulosti, ale aj vtedy by to vyšlo veľmi draho.
Nechápem, ako ťa taký nezmysel mohol vôbec napadnúť.

Ale aby som ti aj poradil - nájdi si presne taký istý v inzercii so zadretým motorom a namontuj tam namiesto neho ten tvoj.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

autolaik napísal:...daj si inzerat,len tolko. To ze ty nevies (ani ja mimochodom) este neznamena ze to nejde. Okolo 400-500e sa pohybuje cena za papiere, kukni sa na bazos

Napr.:

https://motocykle.bazos.sk/inzerat/1200 ... -parez.php
To nie je inzerát, to je duševná porucha :d :D

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných