Aditiva do stvorkolky

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Aditiva do stvorkolky

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Cauko.

Pred par dnami som si splnil celozivotny sen a kupil stvorkolku (Suzu LTZ 400) a napadla ma taka vec, ci sa oplati do stvorkolky/motorky pridavat aditiva. Tymi aditivami nemyslim kupovat napr. premiovy benzin na shellke, ale kupit klasicky benzin napr. v Tescu a pridat si sam donho VIF. 4 roky lejem do mojho naftoveho auta VIF a neviem si to vynachvalit, kedze motor je ovela tichsi a jednoznacne ide krajsie do otacok, spotrebu posudit neviem, ci tam je rozdiel.

A tak ma teda napadlo, kedze ak si nieco kupim, tak sa o to aj poriadne staram, ci by aditiva nepomohli aj vo stvorkolke ?

Vdaka za odpovede.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nedával by som nič...

Mi to príde hlavne marketingová vec ako oyebať ludí o peniaze.
To ako keby si kúpil v obchode ochutenú pomarančovú malinovku a lial do nej ešte pomarančový sirup

Už som to tu raz písal, myslel som si že to šaškovanie na čerpačke s flaštičkou už ludí dávno prešlo

PS: o tomto je obchod už pekných pár rokov, predávať ludom zbytočné veci
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Ja poznam moje auto a viem, ze zmena (k lepsiemu) po pridani aditiv do nafty nastane, o tom ma nikto nepresvedci (mensi hluk, mensie klepanie, lepsie ide do otacok - motor nie je taky lenivy). Je aj par videi, najma zahranicnych, kde to je dokazane, ze aditiva jednoznacne v palive prospech maju, a to hlavne v nafte, kedze je potrebne aby mala dobre mazacie schopnosti, ktore aditiva este podporuju. Doteraz som, ale nic benzinove nemal (jedine kosacku :D), a preto sa pytam skor na to, ci VIFKO do benzinu nic neposkodi, kedze predsalen je motor vo stvorkolke pomerne odlisny od motorov v autach a samozrejme aj pracuje v inych podmienkach.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vif do diesla ma vyznam. Najma, lepsia mazacia axhopnost nafty a zvysene cetanove cislo.

Vif do benzinu velmi nepomoze. Aj samotne benziny su aditivovane.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Aditiva do stvorkolky

Príspevok od používateľa a566 »

LUKAS0088 napísal: 4 roky lejem do mojho naftoveho auta VIF a neviem si to vynachvalit,
uz par rokov benz-vif sa zmenil. obsahuje moderne aditiva, hlavne tie 2 hore... je to ekvivalent americkeho techron, ten je doma popularny.
polyeteramin (a piba) maju slaby pach rybaciny, na rozdiel od klasickych aditiv pracuju aj v spalovacom priestore.
http://lukasbenzl.cz/wp-content/uploads ... ba-gdi.pdf
nejake stopove mnozstva aditiv nase pumpy maju. bolo nieraz namerane, ze priplatkove palivo cr-sk ma parametre obycajneho u nemcov... lol
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných