Riadenie skútru do 125ccm

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Ozaj bol problém si zaplatiť pár drobných navyše a môcť sa voziť na poriadnej motorke?
Radšej teraz nespekuluj, voz sa na aute a bud rad, ze sa môžeš vozit.
Ono, v podstate...aj kamión ma automat a 2miesta takže keď nemá zapojení náves tak to môže byť počítane za auto nie? :40bd:
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Fakyu napísal:Myslim si ze absolutne nemas co riesit, nemyslim si ze policajti toot riesia a skutristov nekontroluju takmer vobec a aj keby tak nepredpokladam ze ti budu kontrolovat ako dlho ams vodicak a aj keby doslo k tejto najhorsej malo pravdepodobnej situacii myslim si ze to nebude nic horibilne co sa tyka postihu ze by si mal prist o vodicak alebo podobne. Ja mam 125 skuter v bratislave uz 4 rok ani raz ma nezastavili a nekontrolovali a vyuzivam ho denne. Myslim si ze sa nemas coho bat.
Keď sa stane nehoda, alebo ti vybehne dieťa do cesty ktoré zrazíš, potom môžeš na súde použiť túto tupú radu z internetu ako argument. To ist platí, keď niekto nabúra do teba... Keď na to vodičák ešte nemáš, tak s tým nejazdi - čo je na tom ťažké na pochopenie, pre boha živého??
Tvoj aj tento príspevok je jasným dôkazom, kam to vedie, keď môže mať vodičák hocikto. Už by fakt mali byť psychotesty aj na vodičák B.
nachtigall
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 23.09.2010 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nachtigall »

normálne si kúp na ten rok malý skúter 50tku aspoň sa naučíš na ňom a potom to podľa potreby vymeníš. ak by ti strašne chýbal výkon tak sa dajú kúpiť kity na zväčšenie výkonu. nestojí to za to riskovať
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

Klasika opat zas milion mimo temy, to ze to je nelegalne zadavatel vedel uz ked prispevok pridal, takze 90% prispevkov o nicom. Chcel vediet realnu skusenost tych som tu napocital na jednom prste. To ze mu rada na autobazari pred policajtmi nepomoze tiez vedel. Skoda ze pri kazdej teme je 90% prispevkov od ludi co ani nemaju skusenost ani nemaju cim prispiet len tym co je zjavne a kazdy o tom vie. Opakujem kazdy prispievatel je svojpravny a zoberie si odtial to co uzna za vhodne, takze reci typu nech ti zaplati pokutu ten co tu nieco take napisal alebo nech sa potom odvolas nanho su ako z materskej skolky. Chcel skusenosti ma skusenost, nechcel zaruku alebo iny prislub. keby si pytal radu od policajtov alebo potreboval odcitovat zakon tak nepride na nezavazne diskusne forum.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Svojpravny asi nebude ked zapoti hentaku otazku. Kazdy policajt co ho zastavi to musi riesit,nie moze ale musi...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Na co PZP, na co vobec vodicak? Chlast to same, ved kym nechytia, alebo nehoda, tak vsetko v poriadku, vsak?
Preco sa potom vobec obtazoval s vodicakom, ved, podla niekoho ho ani netreba…
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

ale uz trosku lietate, chalan ma vodicak ma 23 rokov chyba mu uz asi ani nie rok aby sa mohol vozit na skutri len kvoli byrokracii ktora nema velky vyznam lebo ci ma niekto vodicak 10rokov moze byt horsi sofer na motocykli ako ten co ho ma polroka. Takze tu je cela pointa, pravne to legalne to nieje ale o tom kazdy vie a o tom tato tema nieje lebo vie ze ak nanho sadne, vie ze ked ho zastavia ma problem.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Fakyu, ty asi fakt nevieš že kde je sever
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Fakyu, ty mas vodicak?
Ak ano, tak preco si ho robil?
Ved je to len kus papiera, byrokracie (podla teba).
Ze ma 23 rokov?
Zacinam pochybovat, aj o tom, ci vobec nejaky vodicsky preukaz ma, hoc spominal, ze ho ma rok. No to by mu este v pamati ostalo, co to z vyhlasky.
Toto je proste obraz toho, co, aki ludia soferuju.
Niektori naprosto ignoranti, bez chrbtovej kosti, a podla toho to na cestach aj vyzera.
Myslim, ze prave koli takym jedincom treba zprisnovat postihy, aby si uvedomili, ze na svete su aj ine bytosti, nie len oni sami.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Fakyu napísal:ale uz trosku lietate, chalan ma vodicak ma 23 rokov chyba mu uz asi ani nie rok aby sa mohol vozit na skutri len kvoli byrokracii ktora nema velky vyznam lebo ci ma niekto vodicak 10rokov moze byt horsi sofer na motocykli ako ten co ho ma polroka. Takze tu je cela pointa, pravne to legalne to nieje ale o tom kazdy vie a o tom tato tema nieje lebo vie ze ak nanho sadne, vie ze ked ho zastavia ma problem.
- a o čom je táto téma? No o ničom.... rovnako by mohla padnúť otázka: páni chcem nejaké peňáze, keď vykradnem pumpu je ve+ká šanca že ma chytia? alebo Ak natankujem a zdúchnem nájdu ma? Keď pán chce nech sa vozí ako chce, je dospelý, má občianku a nech užíva svoj mozog. Až bude každý na svete robiť čo má a ako má bude tu raj.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

keď sme tu pri skútroch a pod. - pozerám sa na jeden inzerát honda monkey 50cm, tam je "prevodovka" - 3 rýchlostná odstredivá spojka - semiautomatic - spadá to pod možnosť riadiť so skupinou B? Nemal som nikdy moto - skúter s cvt je mi jasný, toto mi jasné nie je - v zmysle je to automat po stránke zákona?
Vďaka
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ak je maximalka podla TP do 45km/h a motor do 50cm3 tak Ti staci B. Vtedy nezalezi aka je tam prevodovka,moze byt aj manual. Kategoria L1e
vlado10
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 22.01.2007 20:32
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado10 »

A ak do 125 ccm a 11 kw na vp B len variátor alebo aj manuálne radenie bez spojky ?
Avensis 4AFE ex
Corolla VVTI ex
Corolla Valvematic 270 000
Rav 4 vvti 137 000
Honda XL,CBF
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Fakyu napísal:ale uz trosku lietate, chalan ma vodicak ma 23 rokov chyba mu uz asi ani nie rok aby sa mohol vozit na skutri len kvoli byrokracii ktora nema velky vyznam lebo ci ma niekto vodicak 10rokov moze byt horsi sofer na motocykli ako ten co ho ma polroka. Takze tu je cela pointa, pravne to legalne to nieje ale o tom kazdy vie a o tom tato tema nieje lebo vie ze ak nanho sadne, vie ze ked ho zastavia ma problem.
Presne viem o čom píšeš :3dcline: U nás na dedine ak niekto niečo ukradol a zatvorili ho, sa hovorievalo:"Nezatvorili ho preto že kradol, ale preto že ho chytili."Taká je +- logika tvojho pohľadu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nemusia chytit, oni sa mozu aj sami udat…

https://www.cas.sk/clanok/978508/mladik ... acny-stlp/

Tiez asi nevedel, ze je potrebne mat patricnu skupinu a mozno ho inspiroval Fakyu :40bd:

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných