skúter má/nemá benzín

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

skúter má/nemá benzín

Príspevok od používateľa VinicP »

Čáute. Nedávno som kúpil skúter. Čína. 4T objem 150ccm. Od dôchodkyne. SKúter rok výroby 2007.. a najazdené 2000km takže je ako nový, ale chcem tým povedať že skúter stál asi 3-4roky bez pohnutia. Takže som vymenil také veci, ako výmena oleja a nové ventilky na diskoch a tiež som vymenil gumennú prírubu ktorou je spojený karburátor s valcom. Bola popraskaná guma a ťahalo tade falošný vzduch.
Od začiatku skúter robil to, že síce naštartuje na zub, ale po pár minútach jazdy zhasne lebo nemá benzín. Nový benzínový filter je proste suchý. A toto robí stále.

Takže som odskúšal nádrž - po vytiahnutí hadičky - benzín vyteká samospádom. Taktiež uzáver nádrže v pohode prepúšťa vzduch. Proste vytečie celá nádrž v pohode. Myslel som si že bude zlý podtlakový ventil. Za tie roky mohol nejak zaschnúť. Vymenil som jeden použitý - nič, vymenil som NOVÝ - zase bez zmeny. Hadičky tesné - skontrolované.

Vytiahol som teda von karburátor. Kompletne rozobral, čističom na brzdy vystriekal - ale nebolo ani čo. Ako nové všetko. Čistučké. Plavák OK, a ten ventilček čo plavák zatvára a otvára - ok. Ked som napojil karburátor mimo motora na hadičku od nádrže, tak plavákom som krásne reguloval prívod benzínu. Takže zase funkčné.
Ten podtlakový ventil viditeľne dávkuje benzín hned po naštartovaní, ale proste asi prestane po čase, lebo je ten filter prázdny. OK. Tak som obišiel podtlakový ventil a z nádrže som cez benzínový filter napojil karburátor na priamo (zaslepil podtlak z valca) - a Síce nastalo zlepšienie, už prejdem dalej, ale po dlhšej ceste (2-3km) je zase benzínový filter viditeľne prázdny a ten benzín ani nedoteká samospádom. Potom porozpájam hadičky, zanadávam, proste ani neviem čo.. a po naštartovaní zase benzín dotečie, zase sa kúsok veziem, a zase nič.. filter suchý.
Jakožeee.. vie mi niekto povedať čo ten skúter ešte chce? Lebo ho zapálim. :3c90:
Bol za smiešne peniaze, naštartuje fakt na zub, ide super, je to presne to čo potrebujem - proste z práce do práce.. super, ale fakt už neviem čo a zapálim ho asi najskôr. Za každú dobrú radu platím pivo
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Navŕtaj zhora dierku do nádrže, aby mohlo sať vzduch a nebol v nej podtlak. :-)
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Nádrž je v poriadku. Benzín z nej v pohode vytečie samospádom. Myslel som si aj ja že je niečo s vrchnákom, ale všetko v poriadku. Nechápem to sám.

ALe ked ho zapálim tak by tá dierka urýchlila proces :D
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Dnes som vymenil druhý karburátor. KOmplet celý. Okrem automatického sytiča - lebo sa mi to nechcelo prekáblovávať.
Z pojazdného skútra piaggio, len je po nehode. Je to presne na chlp rovnaký karburátor, akurát je made in Japan.. a ja mám shit - čínu. Nepomohlo. Po pár kilometroch som tlačil. Teda netlačil, fúkol som do nádrže a filter sa naplnil benzínom a viezol som sa zase. Skúsil som aj jazdu bez uzáveru nádrže. Nič.

Nádrž som do nuly vyprázdnil samospádom pekne celá vytiekla. Čistá. Bez najmenšieho náznaku nejakého problému.
Fakt neviem čo sa deje. To bude taká blbosť nejaká že mi z toho asi bude do plaču.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Ved hádam ten automacický sytič nemôže súvisieť s palivom. To je len na štartovanie.. a štartuje to na brnk. Lebo to je jediná vec ktorá zostala pôvodná, resp neodskúšaná.

Jediné čo sa polepšilo výmenou karburátora je lepší ťah.. Ide to proste lepšie ako s tou čínou, aj ked je to rovnaké. O 10km rýchlejšie, svižnejšie.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pojazdi s otvorenou nádržou, či sa to zmení
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Uz sa stalo. Je to napisane v prispevku nad tebou. Ale dik. Uz som skušal snad všetko.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných