Skúter motorro Raptor 125 nestartuje

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Skúter motorro Raptor 125 nestartuje

Príspevok od používateľa jaris »

Zdravím. Môj skúter za studena nestartuje, akonáhle stojí deň nechytí...za tepla chytí hneď,ale s plynom. Je tam druhý karburátor, druhá sviečka, benzín do karburátora ide,skúsil som nový sytic je to rovnaké. Sviečka iskru hádže. Prosím poraďte,lebo už som zúfalý
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

keď nechce naštartovať, aká je sviečka? mokrá? suchá?
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Mokrá,nie veľmi,ale cítiť z nej benzin. Dnes som dal novú fajku aj s cievkou má snahu odpáliť,ale nechyti.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozno je len unaveny - vybehany, taky krpec sa nadre, az sa mu priklada fajne pod kotlom lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Možno...ale je to málo pravdepodobne,keďže celú zimu odpočíval...a možno keď tvoje dieťa bude mať vážne zdravotné problémy,možno ti lekár povie že je len unavene-vybehane ktovie,možno...snáď nie. Ale dakujem za radu a pomoc.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

koľko má najazdených km?

neuraz sa, ale malé motory nemajú životnosť veľkých motorov. môže sa stať, že motor je vybehaný.

karburátor si pred montážou nastavil ako? ale aj tak, na sytič by to malo chytať.

čo môžeš urobiť - podliať piest troškou benzínu, prípadne mu počas štartovania vstreknúť sprej.

ak nebude chcieť chytiť, zmeraj kompresiu motora.
boskofero
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 23.05.2016 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boskofero »

skor si myslim, ze to je ako pise martin cichy, nema to dlhu zivotnost a najlepsie ti asi poradi nejaky mechanik...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vymen benzin za startujuci :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Motor má 8000 km, čiže "vybehaný" asi nebude...ale bajo vieš čo? Asi zažalujem Slovnaft že má týždeň starý nestarujuci benzín. Dnes chytil,ale po dvakrát nabitej novej baterke, keďže som ju vybil neustálym startovanim ... teplý chytá zase na Brnk,ale len pod plynom...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sak ale co cakas za pomoc ked z teba leze vsetko jak z chlpatej deky ? mozme iba hadat, ty si pri vergli, my mame len co si nam tu pisal :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

A to Martin cichy niesom urážlivý,to len bajo777 dostal odpoveď akú dostať mal to je všetko...
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Ako som písal vyššie,.. vymenený karburátor, sviečka,sytic,fajka s cievkou, nový štartujúci benzín...iskru dáva, benzín do karbosu ide. Stojí deň a nestartuje... končí tk,inak by bol dávno v servise, lenže tam bude 2 týždne... takže bajo777 ak nevieš poradiť a máš zdravé dieťa radšej ten čas využi s ním,ako sem písať tie tvoje tupé bezvýznamné vety
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moje deti sem neplet, napisal som ti co logicky napadne z tvojho zadania kazdeho, apropo zhumplovat 125ka sa da aj skor ako za 8000km, ked tocila pred zimou a po zime netoci, to jasne ukazuje na problem s palivom, cau, nech sa dari ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Bajo Ta nijako nezhadzoval. Tvoja poznamka k zdravemu dietatu je prestrelena. Nemas dovod reagovat tak ako reagujes. Nenapises nic podrobnejsie. Co sa stalo, preco si menil niektore diely. Tazko sa potom radi. Nikto okrem Teba skuter nevidel, nevie co sa robilo, ako sa robilo, ci boli dodrzane technologicke postupy pri vymene dielov.

Ani ja a ani Bajo zo zadanie nevie, ze tam mas tyzden stary benzin. Aj ja som premyslal, ci tam nebude benzin z minuleho leta ci jeseni. Ludia ku mne nosia vsetko mozne. Zazil som aj naftu v benzinovej kosacke. Vyskusaj benzin z omv alebo slovnaftu ci shell. Je mozne, ze to nasava falosny vzduch. Daval si nove tesnenia? Neodpovedal si, ako si nastavoval karburator. 8000km je dostatocnych na to, aby si motor vypytal generalku pri zlom zaobchadzani.
jaris
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 20.08.2010 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaris »

Ďakujem za rady chlapci. Snáď už to nejak vyriešim. Chápem že od pc sa ťažko radi,keď pri stroji ste vôbec neboli...bajo veľa zdravia celej rodine,úplne vážne , kiežby nikdy nepotrebovali lekársku pomoc
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní