Bezramova špz na moto

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stig
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.01.2015 16:51
Zdieľať na Facebook

Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa stig »

Zdravim, chcem sa opytať videl som už vela motoriek ktore mali bez držiaka resp bez ramu pripevnenu špz. Ako to pripevniť tak aby to bolo legislativne v poriadku.. dakujem:)
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Mamutom alebo šróbnuť ako ja :4012:
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ja som kúpil motorku kde už je špz pripevnená dvoma skrutkami. Akurát som ich vymenil za tie zo zápustnou hlavou a nafarbil bielou farbou. Je to veľmi pekné, neviem či legislatívne správne ale už tam diery boli tak neriešim.
Ja osobne by som to nelepil, ale nesmierne záleží od motorky. Ak to je nejaký nahatý 4-valec tak ešte ako tak. No ak máš mašinu typu Husqvarna 570 tak na lepenie okamžite zabudni :4090:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Do spz by sa nemalo vrtat pretoze sa narusi celistvost folie.Ale.Na istych autach som ich sroboval koli strateniu pretoze tie plastove ko.otiny nic nedrzia.Nesmie sa narusit vzhlad pismen,cislic a sroby ani inak nesmu zmenit charakter spz.
Ako pisal Faktor.Hlavy natriet na bielo a nevrtat do cisel alebo pismen.V zivote mi nikto nic nepovedal.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Presne tak.
Ja mam tabuľky nanitované priamo na nárazníku a vzadu na piatych dverách na oboch autách. Pekné hliníkové trhacie nity priemer cca 4 mm a trocha dlhšie, aby po utrhnutí urobili taký "pukanec" na druhej strane.
Samozrejme že nity sú v úplných rohoch tabuľky zvnútra tej čiernej obruby - na prvý pohľad nič nenasvedčuje že je to bez držiaku.
NIKDY ANI NAJMENŠÍ PROBLÉM - dokonca to bola rada od pracovníka DI PZ... ako zamedziť strate/schválnemu urvaniu od dem*entného spoluobčana Ficistanu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak na Mamut by som sa určite nespoliehal, keď drží tak je pevný, ale po čase sa vie odlúpnuť od podkladu.
Sám používam na všetky možné použitia lepiaci silikón zn.Ramsauer, kupujem ho ZGONC v Rakúsku, ten sa určite neodlepí, ale ako popisujú predo mnou, sú dobré možnosti značku priskrutkovať, sám ich tak mám na aute pripevnené a nikdy to nikomu nevadilo, aj keď teda je fakt že podľa zákona to nie je.
rastislav85
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.11.2014 22:24
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa rastislav85 »

Mám to na aute. Kupoval som ju v eshope XROAD.SK. A neriešili to ani na TK a EK.

xroad.sk/Drziak-ECV-Simple-Fix-bezramovy-SADA-UTSCH24-d530.htm
mirka777
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.11.2023 16:50
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa mirka777 »

SPZ by si mal mat pripevnenu bez samotneho porusenia znacky a pod spravnym uhlom, aby bola viditelna. Odporucam na znacke napisat tvoje t.c. ked ju nahodou stratis. Ja osobne mam znacku prichytenu mamutom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa oco13 »

Len pripomeniem, že v zákone je aj poznámka - ak príslušník rozhodne o zadržaní tabuliek tak vodič je povinný ich dať dolu a odovzdať mu ich. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa db69 »

mirka777 napísal: 13.11.2023 17:39 SPZ by si mal mat pripevnenu bez samotneho porusenia znacky a pod spravnym uhlom, aby bola viditelna. Odporucam na znacke napisat tvoje t.c. ked ju nahodou stratis. Ja osobne mam znacku prichytenu mamutom.
ja ich mám chytene 2 skrutkami.a robím to tak už 25 rokov.raz som na to zabudol, a v zime som stratil prednú.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa autolaik »

oco omyl,vodic nie je povinny...toto vravi "zakon".

Tabuľku s evidenčným číslom z motorového vozidla demontuje policajt, ak tak vodič neurobil na jeho výzvu sám; škodu spôsobenú v súvislosti s demontovaním tabuľky s evidenčným číslom znáša prevádzkovateľ vozidla.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa oco13 »

A nie je tam niečo že tabulka musí byť demontovatelná bez pomoci naradia? chcem vidieť ako bude majitel auta kukať ako mu príslušníci oddrapia cedule aj s narazníkom :40bd: :40bd: :40bd: a ak narazník vydrží tak by som reklamoval mamuta.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa autolaik »

...aj ja ich mam zalepene mamutom,ale pekne v ramceku :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Bezramova špz na moto

Príspevok od používateľa oco13 »

Šak aj ja , ale mne to odpadne s celým predkom auta
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0915320022 a 3 neregistrovaní