motorka pre vysokých

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miky265
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 20.02.2015 14:07
Zdieľať na Facebook

Re: Miky 265

Príspevok od používateľa miky265 »

kirke25 napísal:Pocuvaj kamo, prides po rady a ked ti tu chlapci nieco poradia hned prskas a argumentujes svojimi "vedomostami"...
Napis rovno - mozem si kupit GS500, lebo je najlacnejsia a na inu momentalne nemam? Gs-ko je pre teba ako stvorena. Smitec. To si chcel pocut nie?
prepáč ak ta to rozčúlilo, každú motorku čo mi poradili som skúšal nájsť no je problém nájsť skrtené moto a čakať pokiaľ sa nejaká objaví stráta času

ciko75 - čo som pozeral na stránkach hondi original vykon je 40kw tých 35kw je pravdepodobne škrtené, ale ako som písal, hladať ju pod 5000€ bude dosť ťažko často jedine neprihlásenú alebo tesne pod 5000€. inak motorka je to dosť pekná

človek by bol rád keby s tých 5000 mu ostalo na prehlasenie moto, helmu a bundu :D
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na GS-ko zabudni...to Ti bude ozaj malé...
V-strom alebo Kawa Versys.... ale cenovo netuším ako idú :41c2:
ciko75
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 11.12.2010 18:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ciko75 »

Pokial viem tak 40kw maju nove 750.700 su 35 kw.
miky265
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 20.02.2015 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky265 »

V-strom bola ja prvá voľba no nakoniec bol na mňa moc drahý ako druhú voľbu som hľadal škrteného bandita no márne. Ďalej som prešiel nejaké tie 250 až 300 no tie boli výkonovo niekde na 125 :D


takže jediná možnosť je nájsť niečo čo ma 35kw realne a vyrobené pred rokom 2010 potom už bolo všetko drahé, tu bola honda CB 500 bohužiaľ nieje, neskôr som našiel aj GS 500 a ked som ešte trochu pohľadal našla sa aj od roku 2005 v kapotovanej verzii

rozmíšlat som o nej začal až na základe tohoto inzerátu
http://suzuki-gs.autobazar.eu/500-f-id5751959.html kde je chlapík odomňa menši len o 3 cm :D
miky265
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 20.02.2015 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky265 »

ciko75 napísal:Pokial viem tak 40kw maju nove 750.700 su 35 kw.
to som si nevšimol, v tom prípade sa ospravedlňujem aj keď stále ostáva problém v cene
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

Rozpočet 5000,-€ - na moto je velmi slušný za to zoženieš zanovnu motorku - kupuj v Čechách - tam nieje problém uškrtt akúkoľvek moto za cca 200-250,-€ ,+ prihlasenie bude stát 300,-€ + dovoz - zase kúpiš tam lacnejšie ako na SK.Nepoznám legislatívne podmienky škrtenia a riadenia moto na SK - to si rieš sám...
Samozrejme dovoz a škrtenie stojí čas a peniaze.
Najlepšie kupovať moto vo firme ktorá ti to aj uškrtí - poskytujú zľavy.
napr.toto je celkom seriozna firma, nie je to ďaleko
/bol som u nich osobne a majú aj dobre referencie na nete /

http://www.free-moto.cz/nabidka.htm

momentálne ponukaju škrtenie moto za akciovú cenu z 8450,-Čk na 6000,-ČK - a maju tam teraz aj 2x V-strom 650 ,jeden v plnej paľbe...

ale tých firem je daleko viac ktorý na to majú oprávnenie
nie si obmedzený ponukou uškrtenej moto ktorých je málo ale dáš si uškrtit moto akú chceš ty.

Ešte dodatok - tieto veci si rieš na motorkárskych fórach ako
www.motoride.sk
alebo
www.motorkari.cz
Kde je ďaleko viac ľudí ktorí ti poradia a nie tu + tam nájdeš množstvo tém od ľudí ktorí riešili tebe podobný problém....

Alebo potom Poľsko a ČR- priamo už uškrtenu. Je tam oveľa väčší trh tym aj výber s motorkami ako na našom zaprdenom Slovensku.
:zg282:
miky265
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 20.02.2015 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miky265 »

skrtenie moto na SK je rátané ako prestavba takže vybaviť nato všetky papiere je skoro nemožné + ešte ta cena

kúpa moto v česku ma kde mi ju priškrtia a až potom si ju prihlásim na SK nemusí biť zlý nápad len neviem presne ako to funguje ale to už bude asi najlepšie napísať do jednej s tých firiem ako mi radíš

a pôvodne som to chcel riešiť aj na motoride.sk len registrácie tam overujú niekedy aj týždeň


takže diky za radu davos :) možno nájdem aj priškrtím aj toho bandita :D
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nerieš škrtenie, ale kúp rovno škrtenú (možno aj už odškrtenú), ktoré z CZ odhlásiš a následne prihlásiš na SK, je to síce patália na jeden mesiac ak si nepriplatíš za zrýchlené konanie, ale myslím že máš času na to habadej, voziť sa bude dať aj tak až v máji.

Hlavne si pred kúpou motorky zisti čo všetko k nej má byť, tým myslím počet klúčov, trebárs servisný klúč, code card...
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

Jak to funguje v ČR ,
Škrtenie môže vykonat len opravnena firma, Ktorá má na to certifikát. Používaju sa len schválene škrtiace homologizované sady .Každá značka a motorka to má urobené inak.
Vybereš si moto dohodneš si škrtenie - pokiaľ nemaju škt.sadu skladom musia ju objednať - uškrtia - urobia zápis do TP alebo to urobí úrad v CR, ,zaplatíš moto,tahaš na SK, Tiež je asi rozdiel či má motorka česke značky alebo je to dovoz bez českých značiek ,možno sa dovozová moto pred škrtením musí prihlasit najprv na české značky čo urobia oni....

Prihlasenie kopa času úradov a nervov .Može trvať aj 2-4 týždne záleži jaký si šikovny a či budeš mať všetko v poriadku.


Volaj - nevypisuj , do free- mota - bližšie ti už neviem poradiť .....
Samozrejme jednoduchšie kúpiť zaškrtenú.

Ešte na záver - pokial chceš riešit kúpu ,škrtenie ,dovoz - ber zo sebou skúseneho človeka ktorý to už robil - prípadna neznalost a omyly- ťa budú stát peniaze a infarktové stavy,
že sa z toho odrbeš.... :d :D
Nikdy nekupuj motorku - pôvod z Ameriky alebo Anglicka/svetla,udaje na budíkoch/ neprejdeš cez STK.
Aj keby bola na českých alebo slovenských značkach.
good luck
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V CZ je velká ponuka dovezených moto, kde slubujú v prípade potreby uškrtenie, ale treba sa pripraviť na to že sa im do toho nebude chcieť, pretože to budú musieť navyše registrovať na seba a až potom odhláška na teba. Kopec starostí + nákladov a kupec by sa viac nemusel ozvať...

Preto to nebude asi nikto robiť bez adekvátnej zálohy, ktorú by som zasa ja nebol ochotný akceptovať. K tomu cestovať na 2x - prvý krát vyberať a druhý krát cca po nejakom týždni či dvoch prísť pre moto.

Ked už tam ísť tak okamžite brať motorku domov, teda kupovať len škrtenú, pochybujem že aj keby mala CZ doklady že to škrtenie dokážu vybaviť papierovo za jedno doobedie, tak aby ju stihli aj následne odhlásiť na kupujúceho

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných