Jawa pionier

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Jawa pionier

Príspevok od používateľa J.K »

Nazdar chlapci,nasiel som doma nejake veci na Jawu,tak som sa rozhodol to zmontovat a trocha to prerobit do terenu.V lete na huby,alebo len tak,nech to nieje porozhadzovane po garazi :d :D Vcera som ju dokoncil a po nastaveni vsetkych potrebnych veci naskocila na paku asi na 3 krat,co je zazrak si myslim,lebo este som ju zivote nemal natocenu,ale po chvili zacal pretekat benzin z karbika.Tesnenia som dal vsetky,takze nikde na spoji to nemoze tiect.Ide to niekde z plavakovej komory.Je na nej zhora take tlacidlo ktorym sa taha benzin.Ked som dal dole hornu cast tej komory,tak som zistil,ze pri stlaceni nezatvara benzin a stale tecie do karburatora a potom vyteka cez vrch okolo toho tlacitka.Ked vypnem benzin na nadrzi s kohutikom,tak prestane tiect.Neviete co s tym robit?Ten srobik som skusal davat aj hore aj dole a stale to tieklo.Ked s tym ma niekto skusenost,nech poradi,lebo aj ja sa chcem pochvalit,ze mam doma pojazdneho veterana :D Za rady vopred dakujem. :300f:
maroxxx
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 02.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroxxx »

Takze to tlacitko ma podobnu funkciu ako sytic. Po stlaceni tlacitka sa stlaci plavak a tecie benzin do karburatora. Ak tlacitko pustis benzin by mal prestat tiect. Plavak sa zdvihne, zatlaci na pliesok ktory uzavre ventil. Kedze ti to stale vyteka problem moze byt v zaseknutom ventile alebo mas poskodeny ten maly pliesok. Odmontuj tu cast karburatora na ktorej je tlacitko (2 srobiky) a skontroluj ventil ci nie je zaseknuty popripade by mohlo stacit trosku ohnut ten pliesok smerom dolu aby plavak skor uzatvaral ventil.

Neviem ci som to napisal zrozumitelne ale nie je to nic zlozite. Ak rozoberies karburator na chybu urcite prides.
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Ja som tu cast karburatora mal rozobratu,ale skusal som len dotiahnut ten srobik co je pod tym plieskom,ale nic sa nezmenilo.Plavak nieje deravy.Skusim este vyhnut ten pliesok ako vravis a uvidim potom.Vdaka za rady
lialucia
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 25.02.2009 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lialucia »

mal by si vykrutit tem malý ventil cez ktorý tečie benzin do karburatora može tam byt nejaka mala špinka a potom ti to dobre nezatvori a preteka to. skus to nejako prefuknut. mal som ten problem niekolko krat že mi to pretekalo a nezatvaralo to.
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Uz to je vyriesene :28b7: ventil som prefukol a ten pliesok som zahol trocha nadol aby skor zatvaralo benzin a uz to netecie,vdaka vsetkym za rady :300f: zajtra sa budem este musiet pohrat s karbikom,lebo po pridani plynu sa dusi a az potom ide ako ma a po nejakom case zhasne sama od seba.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

J.K napísal:Uz to je vyriesene :28b7: ventil som prefukol a ten pliesok som zahol trocha nadol aby skor zatvaralo benzin a uz to netecie,vdaka vsetkym za rady :300f: zajtra sa budem este musiet pohrat s karbikom,lebo po pridani plynu sa dusi a az potom ide ako ma a po nejakom case zhasne sama od seba.
Nezabudni že výška hladiny v plavákovej komore priamo ovplyvnuje palivovú zmes,prechod z nízkych do stredných otáčok,proste treba to ulahodiť.Nízka hladina,chudobná zmes,striela do karburátora.Bohatá striela do výfuku.
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

No to hej,bude sa s tym treba este trocha pohrat.Zaklad je,ze som ho nakopol.Tiez som si myslel ze to je chudobna zmes,ked nema plynuly nabeh na vyssie otacky,ale neviem ako isiel predtym,kedze som ho nikdy nepocul ani som sa na nom neviezol.Ale snad to doladim ako to ma byt,ved to nieje az taky zlozity motor :40bd:
maroxxx
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 02.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maroxxx »

pre mhlavaty: Zmes je ovplyvnena vyskou hladiny len v tom pripade, ak je hladina nastavena na tak nizkej urovni, v ktorej sa nachadzaju otvory na privod paliva do dalsej casti karburatora o com pochybujem. Motor by sa spraval ako by mu dochadzal benzin a v tomto pripade by sa so zvysovanim otacok zvysovalo aj vynechavanie motoru.

Podla mna je chyba vo ventile v nadrzi (popr. sitku), ktory je spinavy a slabo doteka benzin do karburatora. Ak je motor dlhsie nastartovany spotrebuje sa palivo v komore a nestiha dotekat.
Dalsi problem moze byt v spinavych tryskach. Su tam dve ktore staci prefuknut popripade prepchat drotikom.
Pomer palivo/vzduch sa nastavuje vyskou ihly. Cim je ihla vyssie tym je v zmesi viac benzinu ako vzduchu. Skus ju dat do stredu(2.-3. zarez).
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

Pozriem ako je teraz ta ihla a nastavim ju ako mi radis,lebo vo ventili to nebude urcite,lebo ja som cistil komplet celu motorku aj nadrz aj sitko aj karbik,vsetky hadicky som menil,trisky su prefuknute,takze len ta ihla to moze robit,alebo som to presvihol s tym plavakom.vyskusam aj jedno aj druhe,motorka je stara a dlho nejazdena,takze na nej treba vychytat muchy.skusam vsetko co mi radite
J.K
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 24.11.2007 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa J.K »

kapone88 napísal:cau mal som rovnaky problem zasekaval sa plavak staci len poriadne dzignut s pästou po plechu kde je karburator a opravi sa to:) aspon na mojom pekači to tak fungovalo
zavidim ti ho je to supa
skoda ze moj uz svoje za sebou to boli casi
Uz som to spravil,nebolo treba buchat,stacilo zahnut ten pliesok nad plavakom.Ja som sa do toho pustil asi pred tyzdnom,lebo sa mi povalovalo kopec dielov po garazi,tak som si povedal,ze by nebolo zle skusit to zlozit,trocha upravit a v lete si na tom vyjst do lesa na huby.Dal som vsetky plechy dole,kostru som zdvihol vyssie,dal som nanho drapaky a striekol som ho,lebo niekde sa objavovala hrdza.vsetko je porobene ako nove,tak dufam,ze sa aspon parkrat poveziem,ked nie tak to dal niekomu nech sa stym hra :4012:
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných