YAMAHA YZF 426 prosba

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dj-inpulse
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24.03.2007 12:08
Zdieľať na Facebook

YAMAHA YZF 426 prosba

Príspevok od používateľa dj-inpulse »

Naco davat pozor pri kupe tejto motorky ? dakujem vam za odpovede
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: YAMAHA YZF 426 prosba

Príspevok od používateľa ivko1 »

dj-inpulse napísal:Naco davat pozor pri kupe tejto motorky ? dakujem vam za odpovede
na to že pri skúšobnej jazde nie je problém si zlomiť krk :40bd: čo sú toto za otázky, jedná sa o súťažný stroj tak na celkový stav, takže na všetko
dj-inpulse
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 24.03.2007 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dj-inpulse »

to mi je jasne prestupujem z KTM SX 250 dvojtakt na tu masinu a chcel som vediet na co si davat najvacsi pozor pri kupe
RADO13
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 02.04.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RADO13 »

Ako pise kolega na vsetko hlavne na tlmice ale racej odporucam ti ostat pri dvojtaktoch. mas zlozity motor a to znamena vecia investicia :zg282: do masini pri go ale ked kupujes taketo stroje je byt obozretny pri vsetkom vet to poznas ked jazdis...
mattuss
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.09.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattuss »

RADO13 preco prave tlmice? Ved to ma rovnake ako aj na 2T nicim sa zavazne nelisia od seba.

Tak hlavne na motor:
-musi pekne bublat
-ak nakopnes motorku, daj ruku na vyfuk motor musi ist pekne ticho ziadny hrkot a podobne zvuky,
-zohrej motor, pozeraj ci nedymi a podobne srandy
-ako aj kolega povedal pozri tlmice ci netecu popripade neslzia
-prezri kolesa, ci niesu vybite loziska v nich
-chod sa povozit vyskusaj si kvalty smerom hore a spat

Tieto masiny(neviem aky rok kupujes) ,myslim ze sa vyrabali od 99teho roku, trpia na prevodovku. Odchadzaju kolecka 2 a 3 prevodoveho stupna. Tak pozor. Nieje to pravidlo ale nacital som sa dost inzeratov kde predavaju chalani lacno motorku s tym ze ma KO prevodovku.

A to najdolezitejsie ci k motorke dostanes plnu nadrz :)

Jazdis tak by si mal vediet naco este pozerat viac veci ma nenapada, dufam ze som ti ako tak pomohol :)

Ak sa ti motorka nebude pacit, alebo z nej budes mat zly dojem, chladice popredierane, bude tiect olej z motoroveho priestoru, alebo ine naznaky od domacich majstov tak ju radsej NEBER. Urobis lepsie :)

Tot vsio

Stastnu kupu
Naposledy upravil/-a mattuss v 25.12.2009 20:37, upravené celkom 1 krát.
mattuss
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.09.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattuss »

+ maly dotaz :)

Opytaj sa par otazok majitela o starostilosti o motorku, a sam si urobis aky taky nazor na motorku :2f93:
RADO13
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 02.04.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RADO13 »

mattuss --- preto lebo japonske stroje maju vzduchove tlmice a tie odchadzaju skor ako strunove co su na ktm a tlmice vzduchove su pohdlnejsie ale drahsie na udrzbu oproti stunovim. :zg282: ------ :4012:
kocuriskoo
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 18.01.2008 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kocuriskoo »

Kedze si uz mal krosu tak si pozri tie klasicke veci:tlmice,prepakovanie,retaz.kit atd...atd Tieto motory dost vydrzia no zalezi od predchadzajuceho majitela ako sa on staral.Jedinu vyhradu mam k prevodovke kde vacsinou odide 5 kvalt,400 YZF s tym mali vzdy problem.Ak je motor v dobrom stave a bol pravidelne meneny olej tak nie je problem,no ak Ti klakne tak si priprav trosku viac € ako pri 2 takte.Nezabudni ze je to ostry special....a nie nejake slabe endurko...tak stastnu volbu pri vybere
maros00x
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 26.02.2009 16:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros00x »

ak mozes nekupúuj si tuto moto..cital som o nej vela..aaa dosiel som k nazoru ze su to kazive motorky..a hlavne co sa tyka prevodovky...racej sa pozri po niakej 450ke..
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných