TRESTNY CIN ZA JAZDU NA STVORKOLKE

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

prejdite sa po nasich lesoch a zaspominajte ako vyzerali pred 10-15timi rokmi. ostala z nich mozno polovica a aj ta je neskutocne znicena, pridu pilcici vyrezu pekne stromy ocistia ich od pre nich nepotrebnych konarov, LKT ich odtiahne a ostane tam po nich spust ako po bojovom cviceni na tankodrome ak nie este horsia. a potom sa cudujeme ked su zaplavy, bodaj by neboli, vodu nema co zadrzat, lebo hora sa premenila na bankove konto, v kanade musi za kazdy vyrubany strom zasadit 3 nove a plochu ktoru vypilili musi ocistit a osadit.
a k tomu polovnikovy ktory upozornuje na polovnu sezonu a moznost postrelenia, on striela na vsetko zive co sa pohybuje po lese bez toho aby vedel co to je? ma povinnost zabezpecit maximalnu bezpecnost pri vystrele a strielat moze, len ked vie ake je to zviera a ci je vhodne k odstrelu aj to s prihliadnutim na bezpecnost, a nie nieco suchne tak tam strelim.
ale popravde ani ja nie som zastancom motoriek a inych strojov v lese, patria na pre nich upravene drahy kde sa mozu dosyta vyblaznit, najkrajsie je peso po tichu a vtedy clovek s fotakom "ulovi" aj nejake to zviera aj ked v poslednej dobe je to uz skoro nemozne
c-bool19
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.01.2007 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa c-bool19 »

imro2t napísal:su polovnici a su polovnici... motorka, stvorkolka, to v lese nema co hladat, tu absolutne nejde o to, ze rozryje zem, ale ide o to, ze ten hluk neskutocne stresuje zvierata.

sam som uz roky polovnikom. V lese na motorke som nebol ani raz. Niet nad krasnu rannu prechadzku. Je mi jedno, ci idem peso 1 kilometer, alebo 10 kilometrov. Ale peso toho uvidim vela. Aj stopy na zemi, ktore zo stvorkolky nie je vidiet.

K tomu strielaniu zveri teraz, pocas ruje: kedy sa podla Vas maju polovnici strielat zver? koncom zimy a v jari a lete, ked su samice gravidne, resp. maju a staraju sa o telata??? Vtedy jelene a srnce maju zhodene parohy, resp. ich maju v lyku. Pocas ruje spravni polovnici vedia precitat parohy, urcit vek a rozhodnut o tom, ci ten ten samec je vhodny do chovu alebo nie. Garantujem vam, ze nikto nechce mat opletacky z toho, ze zastrelil chovneho, nadejneho samca (to je jedno ci jelen, alebo srnec). Kazde parohy musia ist na chovatelsku prehliadku. Len niektori si to predstavujete ako hurvinej valku, ze ide do lesa a zastreli jelena.

Keby som mal poratat cas straveny brigadach a peniaze vrazene do toho, tak mi vychadza, ze polovnictvo je moje najdrahsie hobby, ovela drahsie ako motorky. Je mi luto, ze medzi polovnikmi sa nachadzaju aj ti majetni polovnici, ktori si beztrestne mozu dovoli vsetko...

Mimochodom k tym pytliakom... ak pocujete niekoho chvastat sa, preco ho nejde oznamit na policiu? Tym ze neoznamite trestny cin, dopustate sa trestneho cinu Neoznamenia trestneho cinu, pripadne ak ten clovek stale chodi pytliacit a vy to viete, dopustate sa trestneho cinu Neprekazenia trestného činu. Alebo kto je bez viny, nech prvy hodi kamenom??? Toto mi na Slovakoch neskutocne prekaza.
podla teba pracovna stvorkolka je vyrobena na lietanie vo vzduchu alebo na vozenie po terene alebo praca s nou...!lktcko narobi tolko hluku a vytecie z neho tolko oleja ze ked prejde stvorkolka po lesnej ceste tak to nieje vobec poznat ale lkt je straaaasne poznat tak mi nevikladaj o ruseni zveri,co si za polovnika ked nevies ze zver sa zdrzuje v rozlohe 20 km tak ze je mala pravde podobnost ze ma dajaky diviacik zbada a este o aku zver sa jedna ked je viac polovnikov ako zveri a slovensko ma dokopy 10 jelenov....!
zamysli sa,ja na stvorkolke nejdem nikoho zabijat ale vy ano
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

c-bool19 napísal:
imro2t napísal:su polovnici a su polovnici... motorka, stvorkolka, to v lese nema co hladat, tu absolutne nejde o to, ze rozryje zem, ale ide o to, ze ten hluk neskutocne stresuje zvierata.

sam som uz roky polovnikom. V lese na motorke som nebol ani raz. Niet nad krasnu rannu prechadzku. Je mi jedno, ci idem peso 1 kilometer, alebo 10 kilometrov. Ale peso toho uvidim vela. Aj stopy na zemi, ktore zo stvorkolky nie je vidiet.

K tomu strielaniu zveri teraz, pocas ruje: kedy sa podla Vas maju polovnici strielat zver? koncom zimy a v jari a lete, ked su samice gravidne, resp. maju a staraju sa o telata??? Vtedy jelene a srnce maju zhodene parohy, resp. ich maju v lyku. Pocas ruje spravni polovnici vedia precitat parohy, urcit vek a rozhodnut o tom, ci ten ten samec je vhodny do chovu alebo nie. Garantujem vam, ze nikto nechce mat opletacky z toho, ze zastrelil chovneho, nadejneho samca (to je jedno ci jelen, alebo srnec). Kazde parohy musia ist na chovatelsku prehliadku. Len niektori si to predstavujete ako hurvinej valku, ze ide do lesa a zastreli jelena.

Keby som mal poratat cas straveny brigadach a peniaze vrazene do toho, tak mi vychadza, ze polovnictvo je moje najdrahsie hobby, ovela drahsie ako motorky. Je mi luto, ze medzi polovnikmi sa nachadzaju aj ti majetni polovnici, ktori si beztrestne mozu dovoli vsetko...

Mimochodom k tym pytliakom... ak pocujete niekoho chvastat sa, preco ho nejde oznamit na policiu? Tym ze neoznamite trestny cin, dopustate sa trestneho cinu Neoznamenia trestneho cinu, pripadne ak ten clovek stale chodi pytliacit a vy to viete, dopustate sa trestneho cinu Neprekazenia trestného činu. Alebo kto je bez viny, nech prvy hodi kamenom??? Toto mi na Slovakoch neskutocne prekaza.
podla teba pracovna stvorkolka je vyrobena na lietanie vo vzduchu alebo na vozenie po terene alebo praca s nou...!lktcko narobi tolko hluku a vytecie z neho tolko oleja ze ked prejde stvorkolka po lesnej ceste tak to nieje vobec poznat ale lkt je straaaasne poznat tak mi nevikladaj o ruseni zveri,co si za polovnika ked nevies ze zver sa zdrzuje v rozlohe 20 km tak ze je mala pravde podobnost ze ma dajaky diviacik zbada a este o aku zver sa jedna ked je viac polovnikov ako zveri a slovensko ma dokopy 10 jelenov....!
zamysli sa,ja na stvorkolke nejdem nikoho zabijat ale vy ano
každá zver má iné teritórium, kým vlk to má aj v desiatkach kilometroch, taký srnec je jeho pravý opak, o jariabkovi ani nehovorím. A práve tu je ten rušivý element štvorkoliek a terénnych motoriek najväčší.

ide o to, lesník na štvorkolke ide stále po tej istej prevažne lesnej ceste, lebo do koľají po LKT už nepôjde. Zvyšok ide peši. Takže na štvorkolke ide po lesnej asfaltke,prípadne po ešte možnej nespevnenej ceste k svojmu stanovištu. LKT nechodí po lese krížom krážom, ale spraví si cestu, koľaj, po ktorej chodí stále, nechodí s tým krížom krážom po lúkach a lese ako ostatní nevybujarení k-k-ti na štvorolkách alebo terénnych motorkách. Sú to maximálne stovky metrov, takže zver si to uvedomí a stiahne sa z priestoru. Vie, že práve po tomto úseku chodí LKT, plaší ju to, tak ide preč. Kdežto ako som osobne zažil, štvorkolky ak lopotia po celom lese, tak zver je neskutočne stresovaná. Drevorubači nechodia po celom lese, ale zdržujú sa na jednom hospodársky významnom mieste a tam sa deje ťažba, takže zver, ktorá tam mala svoje teritórium sa presťahuje pár stovák metrov vedľa, kde už ťažba nie je, privykne si na to, že napríklad vo vzdialenosti 500 metrov hučí píla. Ide o to, že ten hluk je stále z jedného miesta, eventuálne LKT behá len po určitej dráhe, zver si na to privykne.

Mimochodom, viem, že aj v našom združení majú poľovníci štvorkolky, ale ani jeden z nich nejde do lesa s puškou na pleci na štvorkolke, jednak by si len odplašil zver a na druhej strane, hrozí, že si poškodí zbraň. Tí zbohatlíci, ktorí sú "poľovníkmi" z prestíže" žiaľ robia nášmu stavu hanbu.

Mimochodom, poľovníctvo žije už len z tradícii našich praotcov a starých rodičov, za komošov sme tu mali asi najlepší systém v Európe, škoda, že sa to vplyvom lobby mení... To strieľanie zveri je v prvom rade selektívne strieľanie, teda vyraďujú sa kusy choré, staré, nevhodné na ďalšiu plemenitbu. Momentálne je sezóna na diviačiu zver, robia sa spoločné poľovačky. Bol by som zvedavý, ako by si reagoval, keby si mal veľké pole, prípadne lesnú škôlku, kde by Ti zver neustále robila škody, na to zabíjanie zveri... vyhrážal by sa poľovníkom súdom, nech to konečne postrieľajú, lebo im dáš k náhrade všetku škodu... to je tá druhá strana mince.
tondomoto
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.11.2007 08:35
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa tondomoto »

[quote="cicmanec"][i]Čo sa to deje s týmto štátom, že nemôžem rozorať cudzí pozemok kde a kedy sa mi zachce??? [/i]:41c2:

Chlapče, uvedom si, že lesy už cca 20 rokov nie sú naše spoločné, ale je to súkromný majetok! Tebe tiež nikto nebehá po záhrade na krose. Tak sa zobuď!

A nepíš so zapnutým CapsLockom (máš to aj v pravidlách fóra keby si chcel mať keci)![/quote]
velmi chorucky nazor.ak ja nechcem,aby niekto vstupoval na moj pozemok,tak idem do zelezirstva,kupim potrebny material a zabezpecujem.
mimochodom aj o tie vase sukromne sa stara stat,lebo ste tak neschopny,ze by ste to urcite nezvladli.
tondomoto
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.11.2007 08:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tondomoto »

blaho3 napísal:ahoj . no treba si ist vybavit znacky na stvorkolku teda prihlasit a potom na miestny polovny zvaz zažiadat o povolenie . jednoducho a v skratke.
alsi skost.a co s tym ma polovnicky zvaz,ty pako
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aha, čiže veľmi choručký názor.... :41c2: Ale tvoj názor, že ak nechcem, aby mi po mojom pozemku labzovali kadejakí odkundesi, musím si ho oplotiť a zabezpečiť je úplne normálny...

Tušíš, koľko stojí len taký kilometer pletiva? Nehovorím o stĺpikoch, drôte, práci atď. A že mi ho na druhý deň prestrihnú a vojdu tadiaľ takže je to celé úplne zbytočné som tiež asi videl iba v rozprávke...


A láskavo sa upokoj a nenadávaj tu dokola ľuďom lebo takto ti to prístupové heslo dlho fungovať nebude! :3020: :3c90:
Naposledy upravil/-a cicmanec v 29.11.2009 22:47, upravené celkom 2 krát.
tondomoto
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.11.2007 08:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tondomoto »

lakinooo napísal:tomik10001 ak nevies ako citovat nerob to!!!!!!

a k teme, mozes sa prist povozit na krose k tebe do zahrady???? staci aj 1 do mesiaca, nie som narocny....
feso,len zabudas na jednu vec.v mojej zahrade nieje polna cesta vybehana traktormi,keby bola tak mi to samozrejme nevadi
tondomoto
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.11.2007 08:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tondomoto »

multijet napísal:
raauto napísal:Su to zvlastne zakony,mam stvorkolku,som polovnik,ale plasenie zveri,alebo oranie su veci na zamyslenie.Lesy a lesne cesty su znicene od lesnych traktorov a zver sa pohybuje denne v okruhu 20km tak kde ju chcete odplasit,jedine staremu tucnemu polovnikovi ktory sedi od 16.00 DO 20.00 na posede na ktory sa vyviezol na svojom gaziku aby nemusel nosit pytliacku v batohu,alebo aby ho nevymakol niekto na stvorkolke.Tam by mali smerovat zakony a nie na ....
Toto bolo presne a vystizne pomenovanie celeho problemu so stvorkolkami. Niet co dodat. Akurat len tolko ,ze viac ako staremu tucnemu polovnikovi to vadi nasim zakonodarcom a papalasom, pretoze kazdy druhy je polovnik.
len problem je v tom,ze tonevadi ani zakonodarcom.ale urcitim ludom,co si prenajmu,alebo aj neprenajmu les a tahaju si tam zahranicnych na lov zvery.proste je to hoby najvyssich
tondomoto
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.11.2007 08:35
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa tondomoto »

cicmanec napísal:Áno, ostáva rozum stáť. Nad niektorými príspevkami... :41c2:

Zabudol si povedať, že bez EČV, ale veď keď počujem len čo sa mi hodí...
a co nieco neprispejes,budeme zasnut aj my
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja som už prispel hádam dosť (3.220 kusov v tejto chvíli) a pár ľudí niekedy aj žaslo. :d :D Ale čo tu ty predvádzaš...
petko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.10.2004 05:48
Zdieľať na Facebook

Re: choré slovensko

Príspevok od používateľa petko »

raidmax napísal:RE Passsssssat : nechcem sa teba osobne nijako dotknúť ale sa mi zdá že ku.vy polivnické majú sezónu 24hod 365 dni v roku tak prečo sa nestaráte o nelegálny výrub či pytliakov ja Vám poviem prečo lebo samy ste pytliaci a zlodeji hanba Vám poznám x poľovníkov ktorý sa chvastajú kedy kde a čo zastrelili a aj mimo sezóny je to podla Vás normále strieľať na zver počas ruji ved pre tu zver je to najkratšie ročné obdobie a vy si tých jeleňov privábite a potom ich surovo odprasknete alebo na nich čihate ked tahajú k vode aby sa napili stre obyčajný zakomplexovaná chudáci čo vraždia zver pod rúškom zákona ako polovníci. A o plašní zvery tu nedrístajte kravyni aj poľovníci chodia do lesa na autách po zvážniciach sa prehaňaju ekologické Lkt a pilčíci režu 10hod denne aby nahnali kubíky zver na takýchto miestach už dávno nieje ja som za posledný rok čo jazdím po zvážniciach nevidel žiadnu zver široko ďaleko. Mňa serie na tom zákone len jedna vec keď chytia mňa idem rovno do basy ale keď chytia cigoša čo kradne drevo tak mu dajú pokutu a vezmú mu sekeru či pílku. Takéto sú naše zákony daňovníci len platia daň a čo za to majú basu, paraziti sa máju na slovensku ako v raji !!!

Ľudia už sa spamätajte žijeme v skorumpovanom byrokratickom slovensku ved tí darmožráči v parlamente už roky nerobia zákony a politiku pre ľudí.

HANBA SLOVÁKOM TREBA ĎALŠIU REVOLÚCIU A POLITIKOV KTORÝ SÚ PRE OBČANOV STÁLE A NIE LEN RAZ ZA 4 ROKY KEĎ SĽUBUJÚ

Aj moja myslienka znie takto, plne suhlasím.
Ludia uvedomte si ze videá z ....tube ako sa svorkolkárí správajú narobili velké starosti. Pozreli ste si aspon jeden z vás na ....tube ako sa spravajú LKT, Zetory, a iné bezpapierové rýpadlá v lese ? A co dokáze urobit 300 kilová stvorkolka a co 9000 kilov vaziaci stroj. Kazdý si chodí chystat haluzinu do lesa a nakoniec je haluzina iba na vrchu vlecky a pod nou 9 kubikov bukoveho dreva.
EssoSk
Príspevky: 435
Dátum registrácie: 15.08.2008 19:39
Zdieľať na Facebook

Re: choré slovensko

Príspevok od používateľa EssoSk »

petko napísal: Aj moja myslienka znie takto, plne suhlasím.
Ludia uvedomte si ze videá z ....tube ako sa svorkolkárí správajú narobili velké starosti. Pozreli ste si aspon jeden z vás na ....tube ako sa spravajú LKT, Zetory, a iné bezpapierové rýpadlá v lese ? A co dokáze urobit 300 kilová stvorkolka a co 9000 kilov vaziaci stroj. Kazdý si chodí chystat haluzinu do lesa a nakoniec je haluzina iba na vrchu vlecky a pod nou 9 kubikov bukoveho dreva.
Ano ale LKT sa nejde do lesa povoziť .... ide tam za neakým účelom a má to povolené od úradou/majiteľou... Ďalej sa pozri videá čo robia motorkári alebo 4kolky v lesoch .... spravia viac škody ako LKT.. viem čo to je a zažívam 16ročných nevybúrených chalanou na ockom dotovaných CRF 250-450 CR .... ale treba si uvedomiť to sú motorky na trať nie do lesa ja jazdím enduro a vôbec nemám za potreby sa preháňať po lesoch ukazovať čo to výde a že viem tááááááák vysoko skočiť .... nemusím
Motorku používam na výkendové výpady mimo mesto ale aby som čím menej pozornosti vzbudil pohodička 4-5 1/4 plynu načo viac?Prečo počúvam od "kamarátou" ktorý lietaju po lesoch že vtedy a vtedy ma nahaňal poľovník drbal... Vidím zastavím pokecáme niet problému /ako ktorý/ Hnať sa 140po lesnej ceste ? NAČO ?
petko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.10.2004 05:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petko »

su dve skupiny, jazdcov a koli tym horsim davaju vsetci vsetkych jazdcov do jedneho vreca. Ja som tiez víkendák a nemám zaujem orať lesy ale ruku na srdce - ked sa chcem niekde dostat , vela krát som pouzil lesnu cestu vyjazdenu traktormi. Taktiez bez plneho plynu. A mam este jednu otázku -
Aký je rozdiel, ked v ten istý cas na tom istom mieste v lese sa stretnú LKT a stvorkolkár.?
Len v papieroch a povoleniach.
Ale lesnu zver vyplasia obidvaja, lesne porasty poskodia obidvaja, o zamorerní ovzdusia je to jasne.
Ide len o ten papier. Ale srnka sa to ako dozvie, ze tento ma papier na vozenie po lese, ze tohoto sa neboj.
Povedzme si uprimne , je na SVK birokracia. Myslite si ze les zachránia vase papiere a povolenia. Prave tie papiere, zabíjajú lesnú zver a , tie isté papiere ťažia lesy.
Zamyslite sa - pozerajte sa dopredu, kde to smeruje.
USA-CAR
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 31.10.2006 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa USA-CAR »

moc tomu nerozumiem. jazda je zakazana aj po polnich cestach alebo len po lesoch?

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných