kupa moto zaciatocnik

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Palic9
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.10.2009 19:03
Zdieľať na Facebook

kupa moto zaciatocnik

Príspevok od používateľa Palic9 »

zdravim páliči som začiatočnik a chcel bi som poradit ci Honda Hornet 600 alebo Suza Bandit? hlavne niesom najvyši tak ktora je šikovnejsia, mensia..dakujem
halu
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 16.08.2007 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa halu »

Nazdar,
ak si začiatočník, tak sa poobzeraj po 500-vkách, máš na výber HONDA CB500, KAWASAKI ER-5, SUZUKI GS 500 sú to všetko pekné a celkom slušne výkonné stroje za super cenu, a sú skoro "bezúdržbové", mal som ER-5, hodnotím SUPER. Ale na nete o nich nájdeš ALL a stránka MOTORIDE.SK ti veľmi pomôže.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

Či už Hornet alebo Bandit, nič tým nezkazíš, velmi dobre si sa rozhodol, v segmente najspolahlivejšie mašiny, nesmrtelné motory, už si len skús ktorá Ti lepšie sadne do ruky. Neboj sa 600vky, poradí si aj s dvoma, budeš velmmi spokojný, Hornet sa trošku lepšie predáva.
Palic9
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.10.2009 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Palic9 »

dik chlapi pozrel som tie 500,pekne, ale ta sesto sa my lubi viacej, a chcem zadovazit uz poriadnu serioznu masinu na dlhsie...len ci HORNET alebo BANDIT hm
kakafko
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 30.05.2008 07:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakafko »

Obe sú výborné,technicky je trochu zdatnejší motor aj podvozok v Hornete,nepíšeš o aké ročníky máš záujem.Motor v Bandite si užíva svoj dôchodcovský vek,je aj výkonovo trošku pozadu oproti Hornetu,zato je však rokmi preverený a takmer nesmrteľný.Nemusíš sa ho rozhodne báť.Motor Hondy,má pôvod z legendárnej CBR600,je len trošku výkonovo upravený do stredného otáčkového pásma,výkonovo je však stále pred dedkom Banditom,a myslím že je o niečo popredu aj čo sa týka podvozku,menej sa krúti,lepšie drží stopu v hraničných situáciách.Asi by som volil skôr Hondu,ale ak píšeš že so skôr začiatočník,nič nepokazíš ani kúpou Bandita,je to solídny,rokmi preverený naháč.
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

prednedávnom som predal svoju suzuki gs 500e, tá motorka štyri roky, čo som ju mal, nemala ani jednu poruchu. Jediná porucha bola suchá nádrž 8 km od benzínky... :)

momentálne obzerám suzuki burgman 400.

Honda hornet má modernejšie a lepšie spravený podvozok, ak to tak môžem nazvať a pocitovo sa mi s ňou lepšie jazdí ako s banditom. Je pravdou, že má aj lepší výkon. Suzuki bandit má síce starší motor, ale ten motor je nezmar. Kamarát má bandita už sedem rokov a nedá na neho dopustiť. Ani raz ho nenechal v štichu. Som tiež malý vzrastom, mám len 160 cm, suzuki gs 500 e je maličká motorka, akurát pre mňa, hornet a bandit sú už o trošku väčšie, ale pocitovo sa mi lepšie manipulije s hornetom. Na bandite a hornete toho veľa najazdené veľa nemám, len pár kilometrov, keď si občas vymeníme motorky. Takže Ti neviem povedať, ako je to na nich počas dlhších jázd. Suzuki gs 500 e je na dlhšiu jazdu zlý výber, necítil som sa na nej dobre, ak sme išli niekam na výlet (400 - 600 km). Je dobrá na presúvanie na pár kilometrov, má to maličkú spotrebu, je ľahká.
Palic9
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.10.2009 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Palic9 »

mam zaujem na rocniky cca 2003. tak zatial o kusok vedie hornet no uvydime musim sadnut... a veru kamos ma Bandit a ta moto nema prblema...
steve038
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.04.2008 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa steve038 »

čau - ak začinaš dobre je začat na dvojvalci napr. suzuki sv 650 , je to šikovna a hlavne pre začiatočnika nenaročna motorka na ovladanie , je dobra hlavne že rychlost ide hned hore po pridani plynu a zase hned dole po ubrati plynu , tym padom maš čas ešte aj na dobrzdovanie brzdou , hlavne sa na začiatku dobre uči , lebo na jednej ruke maš hned aj plyn aj brzdu (prednu ) nemusiš hned tlačit brzdu a na začiatok je to vrelmi podstatne (iste vieš že väčšinou sa brzdi hlavne prednou a zadnou sa väčšinou dobrzduje) mne na začiatku velmi pomohla , za dva roky som sa zdokonalil a teraz si na motorke viac dovolim . sv -ečka je aj rychla a na začiatočnika je ako stvorena , vela chalanou mi to aj potvrdilo - tiež začinali na nej , jasne že lakaju aj ine no nepokušal by som osud pokial nemam v rukach a v sebe istotu sadat hned na silne mašiny
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

ak este nemas zakupeny stroj tiez sa priklanam
k nazoru vyskusat aj dvojvalec
ale najlepsie odviezt sa na kazdej a uvidis
ako ti sadne sedenie,motor,brzdy
niektorym dvojvalce nevyhovuju
ale mozno ty budes nadseny
z drsneho motora ktory netreba
tocit ako stvorvalec a viac citis
jeho zivot - vibrovanie,silny tah odspodu,
Palic9
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.10.2009 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Palic9 »

dik pani ale uz som si zaopstaral stroj alias Bandit 2005 650cm previezol som sa a som nadčeny..to je taky klasik. .na SV som pozeral a divne my pride na nej ten JEDEN zvod ale inac super
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

dobre si vybral
motorka pohodlna aj pre dvoch,urcite pohodlnejsia ako hornet,
ten je skor pre jedneho
michal331
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 10.12.2009 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal331 »

hornet je vzhladovo krajsi a vykonejsi, na vykon si zviknes tak ako aj na silnejsie stroje ako napr. z 750 len treba triezvu hlavu, abi si nemusel po roku moto menit koli nedostatku vykonu
vyberas si logicki, urcite vyberes dobre
zdar
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných