Chevrolet Orlando

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin-s1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.06.2016 13:22
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa martin-s1 »

Zdravím.
Zvažujem kúpu Orlanda v benzíne. To čo ma však znepokojuje a zneisťuje je ukončenie predaja Chevrolet na SK a obávam sa nedostupnosti ND. Aké máte skúsenosti s ich dostupnosťou?
Ďakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa laco1871 »

Som majiteľom benzinoveho Orlanda od marca 2013
Bežný spotrebak ako brzdy,filtre,rozvody,
je dostupný v aftermarket.
Ostatné diely su dostupne cez sieti autorizovanych servisov, ktoré vykonávaju
servis tejto značky.
Pravda,povinnosť vyrobcu dodavať ND konči
uplynutím tohto roka...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa martincichy »

Aftrrmarket tu bude stale. Samozrejme, dostupnostn dielov na 6 rocne a 15 rocne auto je vzdy ina.
martin-s1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.06.2016 13:22
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa martin-s1 »

O to mi ide, či nie je problém nie len s bežným spotrebákom, ale aj napr. s dielmi podvozku, časťami výfuku, motorovými časťami atď, ktoré sa síce nemenia často, ale tiež podliehajú opotrebeniu a treba ich niekedy meniť... Mal som Stilo MW (keby neopraviteľne neodišla ECU tak ho mám stále - známy problém 1.6), ktoré malo 18 rokov a problém s dielmi (až na ECU) nebol... Potrebujem práve niečo s väčším kufrom, v benzíne, bez turba, v rámci možnosti spolahlivejšie, do 8000, preto sa obzerám aj po Orlande...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa oco13 »

Mal som Stilo MW (keby neopraviteľne neodišla ECU tak ho mám stále - známy problém 1.6)
Nič nie je neopravitelné a nenahraditelné, je to len o úsilí ktoré si ochotný vynaložiť na danú vec - ja som tak zháňal oplácky motor Z14EX, alebo tak nejako bol ten kod.
A kolko si chceš nechať toho Chevroleta? mám 31 ročné auto a ak sa aj niečo vysype tak súčiastky si zoženiem, práve preto že mi na tom aute záleží. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martin-s1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.06.2016 13:22
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa martin-s1 »

oco13 napísal: 07.05.2023 12:13 Nič nie je neopravitelné a nenahraditelné, je to len o úsilí ktoré si ochotný vynaložiť na danú vec - ja som tak zháňal oplácky motor Z14EX, alebo tak nejako bol ten kod.
Mal som ju v 2 servisoch, ktoré sa zaoberajú opravami ECU. Skúšal som aj zohnať ďalšiu a prišla mi "zaručene dobrá", ktorá bola v skutočnosti v horšom stave než pôvodná... Po pol roku, čo som tým strávil som to vzdal, lebo išli len peniaze zbytočne preč... Problém bol, že všetky tieto ECU na 1.6 odchádzali...
oco13 napísal: 07.05.2023 12:13A kolko si chceš nechať toho Chevroleta? mám 31 ročné auto a ak sa aj niečo vysype tak súčiastky si zoženiem, práve preto že mi na tom aute záleží. lol
Čo najdlhšie... Nejde mi o to meniť každú chvíľu autá a ani mať nové auto...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa oco13 »

Mal som ju v 2 servisoch, ktoré sa zaoberajú opravami ECU.
Milan Hlavatý tu dával nejaký zoznam servisov čo sú overené cez forum FCD. To že si niekto napíše do názvu že opravuje RJ to neznamená, že to aj naozaj vie spraviť. Tu v NR kraji je chalan ktorý má len čakaciu dobu skoro rok - ale ešte nikomu nevrátil neopravené auto. Otázku na to Orlando, alebo čokolvek čo chceš kúpiť by som ako prvú položil svojmu mechanikovi.
Zatial mi to tak funguje - nekupujem to čo sa mi páči, ale to, čo vie moj mechanik urobiť. Ak si kúpim srdcovku tak si ju servisujem ja sám. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa laco1871 »

Za 10 rokov som najazdil cca 280 000 km(!)
Može za to aj LPG, ktoré bolo namo ntovane pri km 23 000 cca,teda motor ma za sebou cca.240 000 km prevadzky na LPG.
Za cely ten čas som okrem oleja,filtrov,žiaroviek , rozvodov ,pneumatik a brzd.dištičiek menil iba brzdové kotuče,vodnu pumpu,tlmiče,silentbloky zadnej napravy,akumulator a samozrejme prednu časť vyfuku z vlnovcom už 2x

a vyfukovú vačkovú hriadeľ,pre moju chybu
pri vymene rozvodov,ked som odlomil signalny zub ,ktory otačanim generuje signal,pre snimač polohy vačky.
Ešte by bolo potrebné vymeniť silentbloky uloženia prednych ramien.
Ja myslim,že za tak dlhy čas prevadzky a tolko km,to nie su vobec vysoké náklady na údržbu.
martin-s1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.06.2016 13:22
Zdieľať na Facebook

Re: Chevrolet Orlando

Príspevok od používateľa martin-s1 »

oco13 napísal: 07.05.2023 12:42 To že si niekto napíše do názvu že opravuje RJ to neznamená, že to aj naozaj vie spraviť.
ECU-servis v Opave (opravovali ju už 2x predtým, ale zakaždým odišla iná časť ECU), a MTE v Bardejove... Nedával som to samozrejme niekomu, kto povie, že to opraví doma na stole...
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných