Únik chlad. kvapaliny

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Únik chlad. kvapaliny

Príspevok od používateľa necrofibre »

Zdravím Vás,mám už dlhšiu dobu problém s únikom kvapaliny,viď foto.
Bol som už v 3 servisoch,ale nikde to neopravili,aj v autorizovanom som bol (tí dokonca riešili vraj únik z prevodovky :angr:).
V jednom servise vymenili povodnu original hadicu za tensiu, mysleli si,že problém bude v tomto,ale žiaľ nepomohlo,sami nevedeli čo ďalej.Sám som skúsil dať tam ešte jednu takú kovovú svorku,ale ani to nepomohlo, kvapalina stále uniká. Ráno pred štartom skúšam pod spojom hadice,či je to mokré,to mi poradili,a je, takže uniká to odtiaľ. Nejaké rady? Aveo 1.4 74kW - 2013. Ďakujem

[img]https://i.postimg.cc/MMr5gmst/DSC-0100.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/47KVHk5b/DSC-0099.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/zVYKvQRK/DSC-0101.jpg[/img]

[img]https://i.postimg.cc/bZznH2gv/DSC-0102.jpg[/img]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ to bude vždy opravovať nejaká para z automechanického hov..a tak to bude tak.Pretože...miesto úniku je isté (verím gazdovi)
Sú iba dve možnosti
1 vadná hadica (napr trhlina)
2 vadný plastový nátrubok (možná trhlina)
Nič iné neexistuje,jedine že sa úplne prehlásime za Ober idiotov,a nezaťahujeme sponu,to by som si trúfol vynechať,obvykle to ovládajú aj úplný magori
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no vidíte pán Hlavatý a potom prečo si mnohí robia veci samodomo a nebežia do servisu - kedže ani zuby si sami doma neriešime a podobne... ako píšete buď hadica alebo plastová časť pod ňou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu začínajú veci ktoré proste nejde pochopiť.Chyba oboch strán,väčšia až tragická je v úrovni servisu.Ten by mal mať zákaz približovania sa k autám.Druhá strana je vinná prijatím (nebodaj aj zaplatením) za to nekonečné mantáctvo až stupidnú debilitu aktérov.To už je na hrane,či chápu že pred velkou potrebou si treba stiahnuť gate.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak nechce sa mi veriť že by boli všetci až tak sprostí, že nikto na nič nedošiel.
Nevidieť na fotke sklon hadice, ale ak je ten bod skvapnutia nižšie ako zbytok hadice, neuniká to niekde vyššie ? a na tom mieste iba kvapalina odkvapne z hadice ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pripomienka je správna...ale nesvedčí o tom istom ?
Sú zrkadielka,sú endoskopy z priemerom 7 mm že môže pozrieť chrobákovi do zadku...toto nejde inak "oceniť" než sa už stalo
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ono aj zdanlivo jednoduche problemy možu mať zložitejšiu príčinu,

ja by som si položil otázku : Netlakuje nadmieru tu hadicu ?

Daewoo sa nezvykne zavzdušniť , skor može byť nejaky sajrajt v najvyššom bode chladiacej sustavy - vymenniku radiatore kurenia

Neaplikoval niekto niekedy do tohto motora radiator-sealer ??
Ako vyzerá nadobka chladiacej kvapaliny ?

Zase tie uniky možu byť rádovo v mililitroch , preto by som
to nejak extra neriešil, skor by som dolial do systemu obyčajnu vodu z vodovodu.. v zaujme toho aby vodný kameň zaslepil nejake mikrotrhliny.
Pre Daewoo može byť aj taketo riešenie,
niet väčšej skazy pre auto ako perfekcionista majiteľ, ktorému servisuje auto lajdak mechanik...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby boli raketovy inziniri tusili pri stavbe sputnika, misiach s gagarinom, alebo apolo, co bude neriesitelnym problemom techniky v roku 2019, tak najskor spachaju ritualnu sebevrazdu v japonskom style a vykaslu sa nato uplne... :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

laco1871 napísal:Ono aj zdanlivo jednoduche problemy možu mať zložitejšiu príčinu,

ja by som si položil otázku : Netlakuje nadmieru tu hadicu ?

Daewoo sa nezvykne zavzdušniť , skor može byť nejaky sajrajt v najvyššom bode chladiacej sustavy - vymenniku radiatore kurenia

Neaplikoval niekto niekedy do tohto motora radiator-sealer ??
Ako vyzerá nadobka chladiacej kvapaliny ?

Zase tie uniky možu byť rádovo v mililitroch , preto by som
to nejak extra neriešil, skor by som dolial do systemu obyčajnu vodu z vodovodu.. v zaujme toho aby vodný kameň zaslepil nejake mikrotrhliny.
Pre Daewoo može byť aj taketo riešenie,
niet väčšej skazy pre auto ako perfekcionista majiteľ, ktorému servisuje auto lajdak mechanik...
Zdravím. Nie, ja osobne som nič do motora nedával,a servisy takisto nie,teda aspoň ja o tom neviem. Nádobka vyzerá byť ok, na viečku som takisto nič čudného nezaznamenal.Tiež som už na to myslel, či by tam nemohol byť väčší tlak a kvôli tomu sa tlačí kvapalina von.
Žiaľ p.Hlavatý, tu v RV nemá človek veľmi na výber kam ísť, navštívil som už menované 3 servisy, také solídne,kde som myslel že prídu veci na koreň.Poradíte mi,kde by som mohol s tým ísť,aj by som pricestoval. Aj keď to nie sú obrovské úniky,hnevá ma, že je treba stále dolievať tú kvapalinu :42f8:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Aky velky je ten unik? Nie je to len priesak? By som na to kaslal.
Ale pristup je tam krasny, by som skusil namotat bledu papierovu pasku (pouziva sa napr pri malovani) na par miestach na tu hadicu, aby som vylucit, ci to nesteka z horneho konca hadice. Paska sa napije tej kvapaliny a zafarbi na ruzovo ci aku mas farbu nemrznucej.
Este ten plastovy diel na motore, nie je vidno poriadne na foto, moze byt prasklina na nom, alebo netesnost a po hadici to uz len steka.
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Dobrý nápad

Príspevok od používateľa necrofibre »

@pidizvi Díky. Rozsah úniku je vidno na foto. Dajme tomu, že toľko si nájdem každý druhý deň, neviem presne špecifikovať, keďže som nerobil ešte nejaké detailné pozorovanie. To,koľko tam toho je vidno,ostane záchytené v tých drážkach a zvyšok môže odtekať počas jazdy,takže ťažko odpozorovať množstvo úniku,jedine tak interval dolievania kvapaliny (áno ružová, myslím že je to G12?).
Kašľal by som nato aj ja,kebyže sa jedná o nejakú 10 ročnú vydojenú káru, ale auto mám novo kúpené, má 5 rokov a najazdené necelé 80000km.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Aha to este nevies, kolko treba dolievat? Pozri kolko ubudne za tisic km.
Ked unika stale rovnako, tak sa to lahsie hlada, ale opat taka vec, ze preco by to nezistili v servise, ak by to bolo take lahke...
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

V servisoch nezistia nič, sám by som ich činnosť lepšie nepopísal, ako pán Hlavatý v príspevkoch vyššie. Ale najlepší boli snáď v autorizáku. Tí dokonca ani nerozlíšili chladiacu kvapalinu od prevodového oleja,ich vyjadrenie pri obhliadke bolo,že to mi uniká z prevodovky... ugh... :4012:
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

@mhlavaty Písali ste,že príčinou môže byť prasknutý nátrubok alebo hadica. Prečo potom vyteká tá kvapalina uz oboch koncov,viď foto.
Toto som sa zabudol ešte spýtať. Keby bola podľa mňa niekde prasklina,kvapalina pod tlakom by si našla inú cestu, odkiaľ by unikala,a nevytláčala by sa z hadice von. Čo si o tom myslíte?

[img]https://i.ibb.co/g4k8Qn5/DSC-0102.jpg [/img]
die another day plane

[img]https://i.ibb.co/5x5T5mL/DSC-0101.jpg [/img]
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní