Chevrolet Aveo - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Chevrolet Aveo - startovanie

Príspevok od používateľa necrofibre »

Zdravím Vás, mám otázku ohľadom môjho auta, motor 1.4 16V - 74kW (A14XER).Posledné dni LEN pri rannom štarte sa motor nenormálne trasie,otáčky skáču,a kým by sa ustálili,motor zadochne.Po druhom štarte a počas dňa už sa to nedeje,ani voľnobeh nekolíše. Predtým to nebolo také intenzívne, motor nezdochýnal, len tie otáčky, kým sa ustálili, to trošku zatriaslo.
Podobný problém som mal po čase aj na Fabke 1.2 HTP už s podpálenými ventilmi,kde motor už zadochýnal pri každom štarte.
Auto je kupované od nova,najazdené 77xxx km, jazdí sa na ňom normálne, žiadne rally alebo štýl plyn-brzda. Ďakujem za rady.

https://m.youtube.com/watch?v=If8uN8za8G0
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vyjazdit cely benzin, natankovat PLNU nadrz na inej pumpe, pojazdit odstavit a potom daj vedet
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

Tankujem iba Slovnaft benzín 95,vyhýbam sa Tescu, Olive a ďalším takým lacným pumpám.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten stroj má nejaký problém ktorý by nemal byť problém odhaliť v meraných hodnotách diagnostiky.Palivo nemá schopnosť prvých pár sekund štrajkovať a potom sa zlepšiť,je jedno kde je tankované.
Nakoľko sa nespomína kontrolka motora,je predpoklad že problém spôsobuje vec ktorá síce zasahuje do chodu,ale posunutie hodnoty nevyhodnocuje RJ ako chybu.Takých vecí je v menežmente málo,diagnostikou budú zistiteľné.Jedna možnosť je že dáva zlú hodnotu teploty,prípadne problém z nábehom tlaku paliva,ale ísť do slepého laborovania je nezmysel a zhorší situáciu v hladaní čím viac vecí bude nepôvodných keď to dostane do ruky človek ktorý tomu rozumie.Tým treba začať a nie tým skončiť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan nesuhlasim, lahko odparitelne zlozky ovplyvnuju start, pokial je motor v chode uz ich vplyv nie je tak podstatny...

apropo to ze to je vidiet v zivych hodnotach musi byt, kedze tam isto nepali minimalne jeden valec
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

mhlavaty napísal:Ten stroj má nejaký problém ktorý by nemal byť problém odhaliť v meraných hodnotách diagnostiky.Palivo nemá schopnosť prvých pár sekund štrajkovať a potom sa zlepšiť,je jedno kde je tankované.
Nakoľko sa nespomína kontrolka motora,je predpoklad že problém spôsobuje vec ktorá síce zasahuje do chodu,ale posunutie hodnoty nevyhodnocuje RJ ako chybu.Takých vecí je v menežmente málo,diagnostikou budú zistiteľné.Jedna možnosť je že dáva zlú hodnotu teploty,prípadne problém z nábehom tlaku paliva,ale ísť do slepého laborovania je nezmysel a zhorší situáciu v hladaní čím viac vecí bude nepôvodných keď to dostane do ruky človek ktorý tomu rozumie.Tým treba začať a nie tým skončiť.
Kontrolka motora zatiaľ nesvieti,ani som ju nezaznamenal počas jazdy. Čo sa týka servisov,žiaľ, nie je tu veľmi na výber, ani sám netuším kam to mám v RV odniesť. Autorizovaný servis, kam chodím pravidelne na servisné prehliadky každý rok od kúpy,s tým podľa mňa nespraví nič, chybu nenájdu a vyjadria sa v zmysle, že oni nezaznamenali žiadny problém ani na diagnostike ani na kontrole. :zga27:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja som sa uz vyjadril, zacal bych benzinom, viem preco to hovorim, mam s tym svoje skusenosti, ale pri hentakom chode proste na ZIVYCH datach musi byt vidiet co sa deje! ked ne datach z diagnostiky, tak po pripojeni napr tlaku paliva, az by tam bol problem...

kazda benzinova diagnoastika bude operovat s adaptaciami dlzky vstreku v nejakej forme, az nabehne lambda budes mat dobry obraz o stave zmesi, ma pamat na vypadky zapalovania atd atd vela je co pozerat
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozrel som si video. Problem vidim v palivovej sustave. To zdochnutie motora je zjavne z dovodu nedodavky paliva.

Vymen palivovy filter. Daj skontrolovat tlak paliva.

Ako casto menis olej a aky olej pouzivas?
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

Vyššie som spomínal, že od kúpy chodím pravidelne každý rok do predajne - (autorizovaného) servisu.
Olej používam podľa odporúčania výrobcu 5W-30(Castrol C3). Palivový filter,ak si dobre pamätám, bol menený buď tento alebo minulý rok.
Joyo1111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.01.2021 12:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Joyo1111 »

Nazdar, ako sa ti podarilo vyriešiť problem ? čo to bolo?
ďakujem
necrofibre
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 06.10.2007 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa necrofibre »

@Joyo1111 Nijak.V lete mi odišla baterka, po jej výmene som to zatial nespozoroval.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jeden kolega má nejaký malý Chevrolet a riešil čerpadlo v nádrži, velký problém naštartovať a potom kašlanie...
Od výmeny bez problému
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 2 neregistrovaní