Daewoo Nexia - volnobezne otacky

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qvidos
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.05.2010 18:33
Zdieľať na Facebook

Daewoo Nexia - volnobezne otacky

Príspevok od používateľa qvidos »

Dobry den. Chcem vas poprosiť o radu včera som siel s kamarato v jeho aute Daewoo Nexia a zobrazila sa mu kontrolka oranzovej farbi s obrazkom agregata a volnobezne otacky sa zvisili na 1500-1700....po niekolkych klometroch to zmizlo otacki sa upravili, ale po chvili to nabehlo zas. Robilo nam to celou cestou. Vopred vam dakujem za kazdu radu aj mne mojho kamarata [/quote]
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Moja vestecka gula hovori, ze by to chcelo diagnostiku. Takto sama od seba je len zahmlena.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý flyte , ak sem napíšem že moja praga picolo z roku 1938 má tiež kolísavé otáčky a bliká jej nejaké svetielko- tiež ma odporučíš na diagnostiku????
Zadávatel píše o daeve nexia - čo je ucapkaný opel kadet z roku páne velmi dávno, takže pochybujem že bude mať nejaký výstup na diagnostiku.
Tiež by som sa rád opýtal všetkých tu prítomných super odborníkov, ako opravia auto ktoré sa nedá pripojiť na pc?? napr. kvoli predchádzajúcej amatérskej oprave. Fakt tu nie je okrem Milana nikto , kto sa autám rozumie aj naozaj , nielen spoza monitora .
Už si tu pripadám ako u nás vo firme.Ak vojdem do kancelárie a chcem vedieť prečo sa nejaká vec ebe , tak namiesto toho aby sa postavili a išli sa pozrieť ku mašine , začnú zúrivo trieskať do klávesníc. Za hodinu mi oznámia , že to je nad naše sily a musíme zavolať technika z Nemecka. Ten príde a v monterkách sa strčí do mašiny a až keď niečo spraví , až potom si to ide overiť na počítač.

Keď sa nemýlim zadávatel chcel osloviť niekoho kto si spomenie - že šak ty koxo mne to vlani robilo to isté , a chyba bola tam a tam.

Alebo sa mýlim??? :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Dufam, ze aj Nexia bude mat OBD zasuvku, lebo to mali vsetky auta od roku neviemkolko. Diagnostiku povazujem za pomocku, od ktorej sa da odrazit. Sam mam Citrona, kde castokrat to co vypise diagnostika nie je pravda, ale aspon zacnem tusit do ktorej casti auta sa mam pozriet.
Milanove prispevky citam rad a velmi ich ocenujem, naozaj si myslim ze je to jeden z najschopnejsich diagnostikov tu.
A co sa mna tyka, som len obycajny chlapec od pocitacov, auta mam ako hobby, a netvrdim ze to co si myslim je vzdy spravne.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
macomliec
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 15.07.2009 13:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macomliec »

aky motor? aky rok? robi to stale? alebo to uz prestalo? skusal si to auto prehnat vo vyssej rychlosti/vyssich otackach? skus pridat viac info ak chces radu
speakerman
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.11.2012 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speakerman »

Nazdar. Mám gtx. Zhoď škrtiacu klapku z nej krokový motorček,čidlo a taký pliešok. Teleso klapky vyumývaj-hlavne v oblasti odkial si vytiahol motorček-neuzatvára dobre. Je to cca na 40 min. pohodovej prácičky. Moju som čistil dnes a aj predvlani. Mne síce nesvietila kontrolka, ale určite ti to pomôže.( Nezlakni sa keď dáš dolu vodné hadičky-nie je to tak hnilé ako sa zdá)
Naposledy upravil/-a speakerman v 04.01.2013 19:01, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

na takéto auto diagnostiku netreba, stačí osciloskop a hlava, prípadne len hlava, nie je tam toho veľa.

Prečisti klapku.
qvidos
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.05.2010 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qvidos »

sorry je to daewoo nubira rocnik 1997,1,6 16V. dakujem za kazdu radu set super ze se mi odpovedal na moj problem.
speakerman
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.11.2012 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speakerman »

sorry.auto síce iné,no rada zostáva tá istá.
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

tak nexia ci nubira? :-)
qvidos
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 05.05.2010 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qvidos »

NUBIRA
janfasang
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.08.2014 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janfasang »

flyte napísal:Dufam, ze aj Nexia bude mat OBD zasuvku, lebo to mali vsetky auta od roku neviemkolko. Diagnostiku povazujem za pomocku, od ktorej sa da odrazit. Sam mam Citrona, kde castokrat to co vypise diagnostika nie je pravda, ale aspon zacnem tusit do ktorej casti auta sa mam pozriet.
Milanove prispevky citam rad a velmi ich ocenujem, naozaj si myslim ze je to jeden z najschopnejsich diagnostikov tu.
A co sa mna tyka, som len obycajny chlapec od pocitacov, auta mam ako hobby, a netvrdim ze to co si myslim je vzdy spravne.[/q
uote]
ja mam Nexiu GLE 1,5 ta ma zasuvku na diagnostiku na pravej strane ako je blatník.Diagnostikov vymaže udaje a znova ich načíta a voľnobeh bude fungovať.Podotýkam že musí byť koncovka na Daewoo nexiu stojí to 10 eur.
martinzkosic
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.02.2019 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinzkosic »

Zdravím, mám rovnaký problém na Daewoo Nexia 1.5 16v, KLETN, rok výrobý 1996. Po zohriatí motora na prevádzkovú teplotu sa rozsvieti kontrolka motora a voľnobežné otáčky ostanú visieť okolo 1500-1700 rpm. Po vypnutí motora a jeho opätovnom naštartovaním kontrolka motora zhasne na nejaký čas, no neskôr sa opäť vráti.
Škrtiacu klapku som odmotoval a vyčistil, tak ako aj krokový motorček avšak závadu som týmto neodstránil.

Podarilo sa niekomu identifikovať takto sa prejavujúcu závadu?

Ďakujem za každú odpoveď/radu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný