Daewoo Leganza - poistky

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Daewoo Leganza - poistky

Príspevok od používateľa dusane03 »

ma niekto na leganzu schemu poistiek lebo z manualu to neviem vycitat a auto my netruby co pozriet ako prve.dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď začneš v sobotu ráno tak tých dvetisícpäťsto poistiek snáď do nedele večera stihneš skontrolovať...


[img]http://imgupload.sk/images/x/v/xv06ay9pcn5g7sgv5mf9_thumb.png[/img]
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

a v kabine

Príspevok od používateľa dusane03 »

a co su dole pod vodicom na tie nemas.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mám, pýtal si sa ale na trúbu, tá tam nie je...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pod vodičom poistky???Dakde pod sedadlom by mali byť???...je problém pozrieť pod kapotu či niesu odhnité káble priamo na klaksóne alebo blbou žiarovkou skontrolovať či tam dačo ide? A máš istotu a nemusíš čakať dva dni až Ti dakto napíše popis poistiek...a vôbec mám dojem že tam zväčša býva ešte aj dajaké relé a ak to netrúbi, tak zvyčajne je problém v prepoji medzi volantom a stlpikom riadenia a nie v samotnej poistke...tá zvykne prehorieť len ak je dakde skrat a skrat je ak sú káble v zlom stave.... V živote sa mi nikdy poistka nevypálila len tak sama od seba ...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Otvor kapotu, po pravej ruke (strana vodica) je poistkova skrinka spolu v nej je aj rele klaksonu (asi dva kusy).
Skusit stlacat volant ci bude rele spinat/cvakat. Ak nie, tak hladat chybu medzi volantom a tym rele (spolu s jeho napajanim).
Ak rele nereaguje na stlacanie volantu, tak skusit zhodit kryt toho rele a skusit rucne jemne stlacit kotvicku, ci klakson pracuje. Ak ani to nepomoze, tak pravdepodobne je chyba vo vedeni medzi tym rele a klaksonom.
Pozor, na klaksony je privedene stale napatie +12V(asi cerveny kabel), premerat obycajnou skusackou so ziarovkou, - pol (asi zeleny kabel) je spinane prave tym rele. Takze aj to sa da premerat velmi jednoducho, zrovna tak jednoducho, prilozenim - polu (kostry) na konektor klaksonu, kde je napojeny zeleny kabel sa da odskusat funkcia samostatneho klaksonu, vlastne oboch.


To najhlavnejsie na koniec a tu treba zacat:
Najpravdepodobnejsie budu uhnite kable kusok za klaksonom, predny naraznik, vnutorna strana, su tam spojky ktore casom podlahnu poveternostnym podmienkam a zubu casu, tak to byva najcastejsie (asi na vsetkych autach Daewoo). To, ze klaksony su funkcne az po zapnuti zapalovania snad som nemusel ani pisat.
Zena mala kedysi davno Nexiu a rovnaky problem. Snad som pomohol.



Edit: Teraz som pozrel na ten obrazok poistiek, co sem dal cicmanec. Neviem to na 100%, ale zda sa mi, ze klakson a central boli na spolocnej poistke.
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

poistky

Príspevok od používateľa dusane03 »

dakujem za podrobny popis mate to dobre nastudovane, ale ja chcem vediet co ktora poistka je, nerozoberam staru skodu1000 ze su odhnite kable,klaksony su nefunkcne ,nejde do kabloch prud takze musim rozobrat volant ako ho rozobrat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných