Daewoo Tico - zadrel sa?

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

CoolJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.02.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Daewoo Tico - zadrel sa?

Príspevok od používateľa CoolJ »

Zdravim. Potreboval by som poradit. Mam problem s tymto autickom. Asi tyzden dozadu som si vsimol, ze straca vykon. Nad 80km/h sa dostal len velmi tazko a dnes som sa vracal z KE a na rovine som na stvorke ledva vytiahol 60-tku a vtom nieco v motori zaskripalo, motor vypol a zacalo sa z neho dymit. Teda presnejsie sa dymilo z casti medzi rozvodmi a hlavou motora. Nastastie len chvilu. A este stale sa zapinal ventilator- cize asi bol prehriaty motor. Tak teraz neviem, ci sa zadrel motor- olej tam je, alebo odisli rozvody. Alebo to moze byt nieco ine, tak vas chcem poprosit, ci by ste nevedeli poradit skor, ako s tym pojdem do servisu- teda ak sa mi tam vobec oplati ist :)
jamal447
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 01.08.2011 22:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jamal447 »

chlape slaby popis co si vsetko skusal ,skusal si potocit remenicou na kluke s racnou?alebo kukol si sa pod dekel rozvodou co sa tam udialo ?popis nam viac
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mohlo sa len zadreť ložisko na vodnej pumpe...bez toho že na to sám prídeš čo je príčina Ti to od PC asi sotva dakto len tak z fleku povie...ak je tam voda a olej tak by sa to nemalo zadreť len tak z ničoho nič....A ak by to prestalo mazať tak je tam snáď funkčná kontrolka tlaku oleja... lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozri aspoň veci ktoré nie je problém overiť.Skús nasadiť na skrutku hlavnej remenice klúč a v smere hodiniek točiť.Ideálne by bolo dať dole kryt ventilov,ale ak vidieť vačkovicu cez nalievací otvor aj to postačí.Či sa točí ak točíš motorom.Tiež hodiť dole remeň,a skúsiť všetkým čo poháňa ručne potočiť.Zadreť motor v ktorom je voda,olej v poriadku nie je tak jednoduché.Neviem síce či to má teplomer ale snáď kontrolka je,na olej tiež,a ak auto prestane ťahať,už je každý normálny vodič pozorný a oči má všade,aj z ušami
CoolJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 08.02.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CoolJ »

Jo a este nieco. Dym, ktory isiel z motora bol biely. Niekde som pocul, ze by to mohlo byt tym, ze prasklo tesnenie a voda sa dostala bud do oleja, alebo do benzinu. Ale preco potom nestartuje???
Viete, ja som v tychto veciach lama. S kazdou prkotinou bezim do servisu. Hold, mam hlavu na ine veci. Nie na auto a do oprav si netrufam ist.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných