Deawoo Nexia - kontrolka oleja ( snimac tlaku oleja)

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rooboo
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.11.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Deawoo Nexia - kontrolka oleja ( snimac tlaku oleja)

Príspevok od používateľa rooboo »

Nazdar borci, Najprv popisem problem, pred mesiacom som menil olej aj olejovy filter, olej meneny pravidelne po 12tis km spolu s filtrom, olej SHELL HELIX 15W40 a tu sa chcem opytat, je to dobry olej do tohto auta? stale ked sa menil daval sa tento, ja som na tomto aute nechodil ale moje uz je predane a posledne tri mesiace chodim uz na NEXII, no po vymene oleja v case mrazov kontrolka oleja nezhasla aj 10km, tak co prve ma napadlo, ze asi mi predali zly olejovy filter, tak som siel a kupil novy, vymenil a problem ostal. Auto ked sa zohreje na pracovnu teplotu, kontrolka na palubovke zhasne a ked aj vypnem motor, kontrolka nezasvieti uz ostava vypnuta aj ked auto stoji dve hodiny na mraze a idem opat nastartovat kontrolka oleja na palubovke sa nerozsvieti. Zapinala sa len ked auto stalo 24hodin na mraze, teraz v tomto pocasi -5 sa nerozsvieti uz vobec.

Dalsi poznatok co som urobil pred hodinou, bol som na rampe, odpojil snimac tlaku oleja a kontrolka aj pri nezapojenom snimaci sa nerozsvieti, zapojil som uplne novy snimac, ale len na konektor, nevymenil som ho na motore a kontrolka tiez nesvieti. Tak som rozobral palubovku, ci nie je vypalena ziarovka, poprehadzoval som ich a nesvieti stale.

Moje otazky, davam do tohto auta spravny olej? (doteraz za posledne roky tam nesiel iny, vzdy helix 15W40). plus keby ze chcem davat 10W40 co musim urobit aby sa v motore neuvolnili usadeniny a neurobil by som vacsiu skodu na motore, alebo nechat tu specifikaciu oleja co tam je uz roky ?
A dalsia otazka, ked nahodu budem menit snimac tlaku oleja, budem musiet spustit olej alebo nie?

Dakujem vam za odpovede, pekny den.

EDIT: zabudol som dopisat DEAWOO Nexia 1,5 16V rok 1995 najazdene 85tis km
rooboo
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.11.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rooboo »

kontrolka vyriesena, vymenil som snimac, nesvietil ten novy na konektore lebo som ho neprilozil na kostru. ale budem vam vdacny ked mi poradite co s tym olejom, ci davat nadalej 15W40 alebo davat uz 10W40 ale co musim predtym urobit aby som neposkodil motor. olej zatial "nezere".
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dávaj tam to čo doteraz...A pre pokoj v duši by som si dal odmerať reálny tlak oleja v motore .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stokrát preberaná téma - dvadsiati ti povedia daj tam niečo normálnejšie (10W-40), dvadsiati nerob to, lebo ti to rozpustí všetko čo v tom motore je. Načo to písať znova?
rooboo
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.11.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rooboo »

tak keby ze tu napise niekto kto presiel z nejakeho oleja na iny, ze co mu to urobilo a co urobil predtym aby mu to neurobilo a ci to co urobil mu aj pomohlo, tak za take odpovede by som bol vdacny. neviem co za debila tam lial 15w40 a co ho k tomu viedlo do takeho stareho auta
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak dobre, inak - dvadsiati ti napíšu, že olej zmenili a nič sa nestalo a ďalší dvadiati, že sa stalo. Už si múdrejší?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zmenou vyskóznej triedy oleja sa Ti žiadne usadeniny neuvoľnia na 1000%.A ak si naštuduješ na internete, aký je rozdiel v oleji medzi 10W40 a 15W40 tak prídeš k záveru že v podstate je jedno , či je tam ten alebo onen olej .....v našich klimatických podmienkach.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No, teóriu už ovládaš, teraz ti ešte mhlavaty osvetlí prax... :d :D
A jedno to nie je...
rooboo
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.11.2009 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rooboo »

uz som dufam mudrejsi ale z ineho fora, tam pisali toto "Viskozitná trieda o výkonnostnej špecifikácii motorového oleja nehovorí absolútne nič (iba o tom aký "hustý" alebo "riedky" bude pri určitých teplotách)!
Mal by si si prečítať niečo o výkonnostných špecifikáciách motorových olejov na tomto webe a pozrieť sa aj do manuálu výrobcu toho motora aké normy vyžaduje pre motorový olej!" dalej povedane, ze vykonostna specifikacia je to podstatne co rozpusta karbon v motore, vykonostny olej rozpusta olej rychlejsie. v skratke, ked nalejem 10w40 rovnakeho vykonnostneho specifika nestane sa nic, vyskozita je len hustota. toto som potreboval pocut, toto je rada a nie 20 ludi toto, 20 ludi hento a nic konkretne. Ale aj tak dakujem, pekny den
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Rob ako myslíš...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

podpal to :40bd: daewoo :40bd: .no a k tomu oleju.naco budes davat do toho drahsi olej.a este shell.ja davam do fava 15W/40 agip sudovy po 2.80 euro za liter.menim odkedy mal 65 000km stale po 5000km.teraz ma 172 000km.auto poznam od nova,kedysi som sa v nom vozil vzadu ako decko.motor z dnu{co sa menila ta retiazka rozvodova} ako novorodenec,cistotou+mechanicky.caka ho aj tak zosrotovanie,ziaden predaj za 100 euro,ale aby som dal do toho 10W/40 poviem na rovinu nebudem riskovat.nikto ma este nepresvedcil ci to spravi dobre alebo zle.vsetko je len teoria a famy.nikto to nevyskusal.musim to zase na svojom a za vlastne prachy.vyskusam to 3 mesiace pred ukoncenim zivota toho fava.dam tam rovno 5W/40.no este jednu zimu otoci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných