Daewoo Matiz - servo

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Daewoo Matiz - servo

Príspevok od používateľa chocho »

V nedávnej dobe mi "ostalo na krku" toto autíčko z rodiny. Najprv som to chcel predať, lebo je to celkom zachovalý kúsok (2003-asi 70000km). Ale asi tušíte, že takéto auto sa nepredáva ľahko. Takže ho asi nechám ako nákupnú tašku. Ale tu je kameň úrazu. Nemá servo a hoci je to pinďúr, ktorý sa vprace všade, manévruje sa s ním ťažko, hlavne ak ho niekto pri pozdĺžnom parkovaní "privrzne" na nárazník.
Po dlhom úvode otázka:
Nevie niekto, aká náročná robota je dodatočná zástavba serva?
Lebo staršie komponenty ( tzn. riadenie s posilovačom, čerpadlo a hadice) by som asi dokázal zohnať tak okolo 150 Eur.
Je to vôbec realizovateľné?
Pekne prosím technicky k veci. Či sa mi to vyplatí, to už dokážem posúdiť sám. :)
Ďakujem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak si šikovný....tak veľa vecí sa dá. Ale v dnešnej dobe už ozaj sú ľudia zlenivení a zhýčkaní....Si požičaj na pár dní klasiku Žigula a potom presadni nazad a uvidíš ako ľahko Ti pôjde volant...na autíčku čo má možno 800kilo a úzke 155ky gumy ozaj netreba posilovač....jazdil som s ním pár rokov a ozaj mne to nepripadalo že to ide dajako ťažko...akurát že samozrejme ľudia sú už zvyknutí z posilovačov, točiť volantom na mieste bez pohybu auta a to potom ozaj ide ťažšie ako pri jazde.... lol
chocho
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 17.10.2009 18:30
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chocho »

Mám 52 rokov, takže áut bez posiľovača som si za tie roky užil dosť a viem to veľmi dobre porovnať. O mňa ani tak nejde, ja si s Matesom poradím v pohode. Ale moje dievčatá ho majú rady a keď majú krútiť na mieste (spomínaný prípad pri pozdĺžnom parkovaní nárazník na nárazník), tak to už je dosť problém. Chýba im na to troška chlapskej sily :-) Ja so synom to zvládam v pohode, ale dievky to šoférujú častejšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných