Kúpiť Espero alebo Nexiu?

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radodm
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.08.2011 20:30
Zdieľať na Facebook

Kúpiť Espero alebo Nexiu?

Príspevok od používateľa radodm »

rozmyslam o kupe daewoo espero,alebo nexia,co skor odporucite,kto ma ake skusenosti,mnoho ludi ma od kupi daewa odhovaralo,ze je to nespolahlive,drahe nahradne diely,vysoka spotreba,dielenske nedokonale vypracovane...atd,co my poviete vy co mate s tymito znackami skusenosti,kazda rada,informacia potesi,fakt uvazujem nad kupou aj ked ma odradovali,dakujem.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kolega jazdí na Nexii do práce cez 5 rokov a jedinú poruchu ktorá sa mu vyskytla bol pokazený alternátor, sú to jednoduché primitívne autá, kvalitou spracovania trochu pozadu, ale za tie peniaze...
Kolega je úplne spokojný z bodu A do bodu B ho odvezie a na to mu stačí, ked sa pokašle úplne dá ho do šrotu, jediný problém je korozia, ktorú má takmer už každé Daewoo...
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

mal som espero tri roky ako sluzobne auto..myslim, ze mimo vyfuku, ktory utrhla kolegyna, ked sa jej pokazila felda, tomu autu nebolo nic..na svoju dobu boli myslim vyrazne dalej, ako octavie..navyse za cenu jednej octy sme mali dve daewoo espera...

cize suhlasim plne s ivkom...jednoduche, spolahlive...zial, dost hrdzaveju uz dnes..ale urcite sa da najst dobry kusok...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpiť Espero alebo Nexiu?

Príspevok od používateľa cicmanec »

radodm napísal:mnoho ludi ma od kupi daewa odhovaralo,ze je to nespolahlive,drahe nahradne diely...
A koľkí z nich vlastnili aspoň jedno? By som si dovolil tipnúť, že to číslo je také pekné okrúhlučké, na číselnej osi vľavo od jednotky...

Ako už bolo povedané - jednoduché takže spoľahlivé, dizajn a kvalita materiálov na úrovni doby vzniku...
Ogi11
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 07.04.2011 21:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ogi11 »

Kamoš s Nexiou behal po lesoch po cestách-necestách. Potom s ním vyletel mimo cestu do takého pekného kríčku. Auto sa vytiahlo, pozrelo v servise, nič mu nebolo a išlo sa ďalej.

Len vzadu pre pasažierov na nohy je to ako za trest.

Druhý známy má zasa Espero, ale to už je iný cukrík. Tiež nemôže krivého slova na to povedať
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

ak to neni hrzdzave a rozmlatene tak sa neni coho bat za ten peniaz. Espero je predsa len cosi vecsie a "luxusnejsie" montovalo sa s celkom slusnou vybavou na tu dobu.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

stare daewo v tej dobe a neskutocnej vybave a v pohodli boli IN auta. a su stale ovela krajsie vnutry o pohodli ani nehovorim ako zasraty kostitras golf a podobne pajty. je tam choroba korozii,ale to ti da aj predrazeny nemec a cele daewo kupis do nahrady za par e,, robim jednemu co ich ma 3 a ine nechce a len dokupuje a vymiena a to podniká. tak isto robim leganzu co s nou nema absol. ziadny problem a je to lod pohodlia a vybavy to auto je stale ako nove,., robim kalosa 1.4 2004 co ma 240000km jedineho majitela a ide ako hodinky a motor nepocujes auto je ako nove.
matko84
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.12.2010 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko84 »

Moja nexia mala v pondelok 15 rokov a najazdených má 149 000km. 11 Rokov na nej jazdil otec, krátke jazdy po meste dennodenne, minimálne 10 štartov za deň. Takto sa na nej jazdilo zima-leto. Ja na ňom jazdím 4 roky a jazdím tak 2x - 3x do týždňa. Podotýkam že auto stojí 15 rokov na ulici a garáž ani nevidelo. Spoľahlivosť by som zhodnotil nasledovne: Prvých 7 rokov sa do nej iba tankovalo a potom už začali odchádzať prvé veci. Výfuk je tam už štvrtý, tesnenie pod hlavou sa menilo 2x, zadné pružiny sa zlomili pomerne skoro, menila sa vačkovka - to sú klasické choroby nexie. Spotrebáky ako tlmiče, brzdy a podobne nevypisujem, lebo to sa mení na všetkých autách a na našich cestách dlho nevydržia...
Motor mám 8 ventil - 57kw, jednoduchý, spolahlivý s velmi slušným zrýchlením. Spotreba, ktorú meriam 4 roky mi vychádza 6,9. Jazdím asi 30%mesto a 70% mimo. Auto ma nikdy nikde nenechalo a tak som sa rozhodol dať ho povyvárať a nalakovať. Výmena podbehov, lemov zadných blatníkov, jedneho predného blatníika a zadnej kapoty ma vyšla necelých 500e materiál+robota. Dielenské spracovanie je na úrovni doby vzniku a napr. octavia z toho istého roku (1996) je už hodne ďalej. Jazdne vlastnosti sú horšie ako u konkurencie, jamy auto slabo filtruje aj napriek mäkkému pruženiu. Ako som dal tlmiče kayaba, auto stvrdlo a lepšie sedí na ceste. Interiér má kvalitné plyšové čalúnenie a nevidieť na ňom pri slušnej údržbe prakticky žiadne známky používania. Ak si trošku technický typ a baví ťa vŕtanie v aute, prídeš si pri 15 ročnom aute na svoje. Inak je to vôbec nie také zlé auto, ako sa naň zvyklo kydať.
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

keby som mal stat pred otazkou espero vs felda tak jednoznacne espero. V esperach je tusim aj klima.
A su za tu istu cenu, aspon boli ked som to porovnaval rok dva dozadu.
Ale na druhej strane, mal som nubiru a to bola taka hrca, ze radsej nebudem spominat aby som sa nenasral.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných