Tico,Brzdi prave predne koleso

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eben136
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14.12.2008 21:45
Zdieľať na Facebook

Tico,Brzdi prave predne koleso

Príspevok od používateľa eben136 »

dobry den,chcel by som vas poprosit o malu radu,dnes som bol znamemu pozerat tico,udajne mu po par kilometroch jazdy zacne nabrzdat prave koleso az sa mu z neho dymi,Ale,valceky su ciste,chodia volne,su tam nove hadicky,nova kvapalina,platnicky aj kotuce,jedine co some nasli boli vyheglane voditka strmena,maju trosku vacsiu volu,a trochu presakuje lavy valcek,inak je vsetko jak nove obrazne povedane,mohol by to byt podla vas hlavny brzdovy valec?auto jazdi iba tak sezonne,ma naj 50000km,za kazdu radu vam moc dakujem:-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak by to bolo hlavným valcom tak by to snáď robilo na všetkých kolesách, nie? :41c2:
eben136
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 14.12.2008 21:45
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa eben136 »

cicmanec napísal:Ak by to bolo hlavným valcom tak by to snáď robilo na všetkých kolesách, nie? :41c2:
no ved ja tomu tiez moc neverim,len fakt netusim co by to mohlo byt,topiaci sa aj slamky chyti :d :D
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

Teraz uz len cakat na cicmancovu reakciu ohladom citovania:D
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Seru na vás, jdu domů...


Inak videl som to už včera, aby si si nemyslel...
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

ja len tak aby reč nestála.
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nahoď všetko ale bez platničiek over si či je plávajúci strmeň lahko presuvný do strán.Trocha vôle nie je výhra,ale po dobrom namazaní to musí chodiť úplne volne.A okrem toho je už iba sila potrebná na spätné vrátenie valčeka do brzdiča.Ak aj ten v pohode palcami vtlačíš,nemôže byť problém.
Doplním,ak by náhodou bol problém že sa nevie vrátiť kvapalina v hlavnom valci späť(nevracajúci sa piestik) problém by mal nastať na dvoch kolách naraz.Či sa tlakuje zistíš velmi lahučko,zdvihni kolo,po pustení pedálu musí ísť točiť nultou silou.
ace
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 10.01.2008 19:35
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ace »

Piestiky sú nove,alebo len vyzerajú dobre. Mal si to rozobraté?. Problém je v tom,že po rokoch zvikne chrom vyhrdzaviet a tvorí sa tam hrzdza,ktorá zabranuje volnému vracaniu piestika v strmeni. o to viac,o čo sa opotrebováva hrúbka platničiek a piestik sa vysúva. A hlavne ked vezieš viac kudí a je aut taššie a brzdná sila vačšia.
riešenie. kúpit nové piestiky do strmenou aj s manžetami. jedna strana stojí asi 25 euro,alebo 45 ,už neviem. asi tak...
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných