BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

error713
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.10.2014 18:36
Zdieľať na Facebook

BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa error713 »

Zdravím. Rozmýšľam nad výmenou auta a ako rodinne založený človek mám v obľube MPV, ale nepotrebujem žiadne 7 miestne MPV typu Espace a pod. Skôr ma zaujímajú tie stredne veľké MPV ako Touran, Scenic, Zafira atď. Občas mi ale vyskočí aj zaujímavá ponuka na BMW 2 Active Tourer, resp Mercedes Benz triedy B. Tieto autá som doteraz ignoroval pretože automaticky predpokladám, že pokiaľ je to prémiová značka, tak aj náklady na prevádzku a údržbu budú "prémiové". Ale chcem sa preto opýtať tu na fóre ľudí čo s týmito autami majú aj reálne skúsenosti. Je naozaj výrazne drahší servis týchto aut oproti napríklad spomínanému Touranu? Alebo je to porovnateľné. Ďakujem.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa tuninka »

Podľa mňa tieto MPV sa len tvária ako autá pre rodiny, ale hociaké bežné kombíky veľkosti octavie kombi alebo passata kombi sú čo sa týka využiteľnosti priestoru lepšie. Prevádzkové náklady keď odrátaš olej a palivo záležia od toho, že aký dobrý a cenovo dostupný servis je v tvojom okolí.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Skúsim heslovite, aby som sa nerozkecal ako obvykle :d :D
- z toho, čo spomínaš, jazdil som iba s BMW 2 Active Tourer. Tvrdá, poskakujúca somarina s predným náhonom, totálna kravina. Nečudujem sa, že to predávajú za lacný peniaz.
- prémiové značky vôbec nemusia mať vysoké prevádzkové náklady. To sú povesti ľudí, ktorí také autá v živote nemali. Keď tu čítam, ako niekto dal do kórejca 10 000.- za dva roky, zisťujem, že BMW, Porsche a Aston Martin sú vlastne údržbové lacáčiky. Ku 10 tisícom za dva roky som sa nikdy ani len nepriblížil, a to so všetkými dokopy.
- hľadaj autá a motorizácie podľa spoľahlivosti. Tá s prevádzkovými nákladmi úzko súvisí. Nič ti nepomôže, že do nejakého auta ide menej oleja (napríklad), ak budeš musieť každú chvíľu riešiť motor alebo DPF (napríklad).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Touran,Scenic,Zafira všetky dôverne známe po strane opráv tj konštrukčne dôverne známe.Zafira..nestojí za to sa o nej baviť pokiaľ ide o jazdenku,proste Opel.
Scenic ...prvá generácia bola viac než vynikajúca len silne korozívna,druhá generácia je trochu rozporuplná.Výborný motor Dci,celkom dobre riešený interiér.Katastrofálne riešená elektrika,také množstvo debiných riešení nemá snáď vo svete konkurenciu.Blbne doradu - el.ručná brzda,vytopí elektriku pod sedadlom vodiča,pokojne osadia zadné svetlá ledkami pritom akurát majiteľa pripraví o peniaze lebo je varianta z klasickými žiarovkami s cenou kúsok hovna plus jeden soplík.Ale spolahlivé.Ak vzadu zahapruje stierač,poistku gazda v živote nenájde lebo treba vymontovať batériu,filter a kopec vecí aby sa k tomu dalo dostať.Dáte novú...neviete odskúšať lebo bez batérie to nejde.Pakáreň a la ten znak na kapote.
Touran,neskutočne dobre navrhnutý a uživatelsky (opravárensky) prítulný,spolahlivý z min nákladmi na prevádzku a opravy.Tu ale pozor...nesmie to byť novšia varianta z DPF a CR motorom.Ani tam nie je problém,ale už potrebuje kus šťastia pri výbere auta,aby sa nepokadila napr palivová sústava,neodišiel filter častíc takže je nutné vybrať overené auto.Ak sa šťastie unaví,prvý obrovský výdaj vie prísť už pri 100 tis km.Auto inak uživateľsky super,len pozor na vstupný stav a neskôr na znalosť slabých miest aby sa predišlo problémom,čo sa našťastie dá.Mať ho ešte z integrovanými sedákmi vzadu (sedadlo sa jedným potiahnutím mení na detskú) čiže nenosia sa vkladané alebo podsedáky.
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Milan, popros manželku slovenčinárku nech ti vysvetlí používanie predložiek z/zo a s/so lebo to fakt kole oči v každom jednom príspevku! :::
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa tatkotom »

Stane sa aj v lepších rodinách.
Autorovi otázky si svojou poznámkou naozaj pomohol...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa db69 »

Peugeot 5008
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

tatkotom napísal: 02.03.2024 14:26 Stane sa aj v lepších rodinách.
Je rozdiel medzi stane sa a stáva sa pravidelne. Z koho/čoho a S kým/čím je evidentne problém pochopiť.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa tatkotom »

K téme niečo nemáš?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa wilz »

cicmanec842 napísal: 02.03.2024 13:22 používanie predložiek z/zo a s/so lebo to fakt kole oči v každom jednom príspevku
To je síce pravda, ale myslím že v tomto konkrétnom prípade je omnoho podstatnejší obsah, než táto drobná nedokonalosť.
Ja sám som na toto dosť alergický a si to pri čítaní všimnem, ale zakaždým si poviem že nič sa nedeje, aj mnohí iní a roduverní slováci v tom nemajú jasno, nemožno sa diviť ľuďom z južného Slovenska.
A nie len v tom, napr. na tomto fóre často používané čechizmy budiš-budiž, holt-hold, viacerým nič nehovoria.
A treba k tomu povedať, že slovenčina je naozaj divný komplikovaný jazyk, práve teraz si to s vnukom pri nemčine a angličtine o to viac uvedomujem.
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa tatkotom »

Pýtal som sa pred rokmi rodeného Rusa či sa mu lepšie učila angličtina alebo slovenčina. Povedal - slovenčina.
Ja - prečo?
On - lebo máte viac výnimiek, než pravidiel.
Sám som po 60-ke a hoci som mával diktáty vždy za jedna - občas si tiež zmýlim s/z.
Niekto vie kritizovať, niekto aj čosi viac.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tu asi vela ludí nebude s takým autom.
V rodine chcú náhradu za golf+ niečo podobné tak som navrhol MB b, ale robia sa kratučké trasy a benzíny 2.0 vyžadujú 100 oktán a je ich minimum.
Toto bmw je vraj jedno z naj nespolahlivejších a mercedes nakoniec by nebolo kde servisovať. Inak to má malý kufor, to je tak kategória altea, carens a pod. Také nafúknuté hatchbacky.
Dobre sa do toho nastupuje, variabilný interiér a priestranný. No dnes už neponúknu ani dobré motory. Hlavne v benzíne. Možno sportsvan od VW 1.4tsi ale už chcú len SUV
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

2008, 3008, teda, keď dokážu prehryznut šialený, až úchylny interiér.
db69
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 2 Active Tourer, MB Class B - prevádzkové náklady

Príspevok od používateľa db69 »

lubos zimovcak napísal: 03.03.2024 08:38 2008, 3008, teda, keď dokážu prehryznut šialený, až úchylny interiér.
strašne mále pre rodinu.5008 je ideal. a ten interier? treba si zvyknúť! ja osobne si zvykať nechcem tak som peugeot zavrhol. A to nehovorím o motoroch .Takže jedine 1,5 diesel
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných