BMW 530i , f11

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fiat012
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.11.2009 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fiat012 »

Ono to netrha nejak extra...spolujazdec si to ani nevzimne.Ziadna kontrolka sa mi nerozvietila a auto ma za 5rokov nikdy nikde nenechalo.Z autom som max spokojny len by som to rad vyriesil
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Chyba nie je a pritom citit trhanie, dnes som mal na diag jedno auto, netrha ani nic podobne, v motore chyba nie je a pritom uz jeden valec zacina vykazovat problem, zaznamenava chyby /vypadky/ a RJ mu pridava lebo zacina meskat. Bola to ina znacka ale u Bmw uz motor v roku 2000 vedel rozoznavat problemy na jednotlivych valcoch, ktory robi problem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

BMW motory si svojim chodom vytvaraju určitý podtlak,ktorý je potrebny pre jeho spravny chod.

Ako to funguje neviem ,ale kamarat mal problem nepravidelneho chodu na atmosferickom 116i myslim F20 to malo typove označenie,
pomenil vanosy,čidla na vačke na kľuke,vahu vzduchu a nič nepomohlo
až nakoniec jeden skuseny mechanik
mu poradil aby vymenil gufero na kľuke,že tam sa straca ten podtlak,
vymenil a odvtedy ten motor začal isť O.K.
Potom to auto predal...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Na tom aute je takmer vsetko uz v oem diagnostike spojene s osciloskopom ku takmer vsetkemu je v diagnostike preverenie cez osciloskop s presnym grafom ako to ma vyzerat spravne, ako to ma fungovat. Takze originalna diag. ma silnu poziadavku na vysledky z osciloskopu. Toto nie je ziadna novinka, to je uz velmi stara vec kedy sa oem diagnostika odkazuje na signal osciloskopu.
fiat012
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.11.2009 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fiat012 »

Zabudol som napisat ze problem je vyrieseny.Bolo to tim vstrekovacom.Par dni som jazdil a trhanie pomali zmizlo.Uz to netrha vobec a tusim sa trocha znizila spotreba

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných