BMW e46 320d , 110 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zajicek-tlak na rampe stupa pri startovani,teda tlak je v poriadku,potvrdi aj prepadovy test.Pfuuu.Prepadovy test je v tomto pripade,teda pri startovani na dve veci.Kludne moze potvrdit aj velky prepad.Potrebujeme cisla.Ak je motor hlucny,dymi,zle startuje,vykon nizsi typnem si na rozvod.Bez merani,skontrolovani to ostava len typom.Ak by bola retaz volna,preskoceny rozvod aj tak by mali byt otacky v poriadku pri startovani.S oscilliskopom porivnat 2 snimace/vacka-kluka/,a budeme mudrejsi.Veris neveris mal som problem s jednym 318i motorom,ze motor isiel stale len na 2 valce.Zlomeny,vylomeny kusok ozubeneho venca na klukovke vo vnutri motora.Vies kolko uz platil zakaznik v roznych servisoch s nulovym vysledkom?
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Tiež nemáš úplne pravdu. Keby bol prepadový test vyšiel tak, že niektorý vstrek nadmerne prepúšta, tiež to može byť dovod zlého, dlhého štartu. Preto som písal, že tlak stúpa hneď, ako začnem točiť. Od 2 do 300 Barov.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zajicek-nemam peavdu?Ved pises ze prvy start he hrizny potom uz je ok Ak by bol prepad velky,nebol by velky aj pri zohriatom motore cez den?Rozmislaj.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Mal som jedno auto, kde zlý studený štart sposobovali vstreky. Dva mali velký prepad. Za tepla už to štartovalo. Ale to je jedno. Npadá ma ešte, či to nemože sposobovať zle načipovaná RJ. Lebo to auto ide až moc živo. 110KW je dosť, ale toto ide... To je len úvaha.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Mam v dielni 320d 110kw chip uz roky,no teraz uz ma problemy.Nechapem preco riesis prepad ak mas problem s otackami.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Musi odkontrolovat vsetko rad, radom. Lebo napr aj signalove problemy od senzorov vacky a kluky maju chybove kody.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Motor je hlučný a rozmýšlaš či by to nemohlo byť chipom...

Na rovinu, máš totálne doyebané auto v ktorom sa ťažšie bude hladať príčina, kedže tam je pravdedpobne všelijakých pochybných "zásahov"

Ako prvé rieš či sú OK rozvody

PS: ked chceš výkon tak sa to nerieši čipom 320D, ale sa to rieši 330D, alebo aj 325/330i
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Senzor kluky ak by nebolo s cim porovnat

Obrázok

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0944285666 a 11 neregistrovaných