BMW 320d - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa cherokee »

ivko1: pardon zabudol som napisat 2.0 120kw r.v. 2007
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa xentry »

Treba ako prve nacitat diagnostikou stale cele auto, vsetky riadiace jednotky, Malo by to mat uz samostatnu rj pre palivove cerpadlo /nizkotlake/.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa cherokee »

xentry: pri nacitani nepise nijaku chybu, chyby naskacu ze az po tom ako sa skusi nastartovat, ale to su chyby napr. cidla kluky, alebo prevodovky. ale to suvisi s tym ze to nenastartuje. ked sa len skusi nastartovat kratko tak ako by to malo byt obvikle tak nijake chyby neukaze. myslim tym ze sa len stlaci tlacitko a necha sa to same par krat pretocit motor. chyby naskacu az ked sa tlacitko drzi dlhsie aby motor pretacal dlhsie. ale to suvisi s tym ze motor dlho toci, preto naskacu chyby. ako som spominal cez dia sa da cerpadlo normalne spustit (odvzdusnenie pal. sustavy) ale same nie. este skusi vymenit relatko co pusta cerpadlo. lebo nic ine nas nepada.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa xentry »

Aku mate k tomu diagnostiku? Myslel som nacitat komplet cele auto vsetky rj, ak nie je v rampe ziaden tlak mal by byt k tomu tiez zapis a nasledne ak by sa pouzila ISTA diagnostika ku kazdemu problemu urobi test plan cize kontrolu suvisiacich veci, treba vybrat aku to da moznost zakladne veci a zacat tocit motorom, tlak v rampe, otacky motora, ak je tam k dispozicii tak tlak v nizkotlakom okruhu dodavky paliva atd. cez chyby co vypise to nepojde. Ak chcete testovat ktorykolvek senzor ci vacka alebo kluka tak osciloskop. Chyby v rj cerpadla su? vidi ju diagnostika? Mala by tam byt samostatna. Cerpadlo sa musi rozbehnut aj bez toho aby sa zacalo tocit motorom.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa cherokee »

xentry:
no on to pozera delphinou zatial. ale po sviatkoch stym pojde za kamosom co ma hellu. a to nizkotlake cerpadlo sa nezapne vobec. nech robi cokolvek tak proste nejde. ide spustit len cez diagnostiku, inak vobec. teda spusti sa aj ked sa vytiahne jedno relatko v motorovom priestore pri rj co su 2 relatka, ale ked ho da naspet tak cerpadlo zasa hned prestane ist.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa avelmak »

Naco menit relatko ked sa da spustitcerpadlo cez diag?Bol skontrolovany snimac otacok kluky,vacky s oscilloskopom?Pises ze zaznam je ze snimac kluky nefunguje.Pri startovani ak rj motora nevidi sbimac kluky,neda rozkaz na zopnutie uz spominaneho relatka.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa xentry »

Delphi tam bude bezmocna, hella si nemyslim ye pomoze. Ja len odporucam najst clovek co ma diagnostiku ISTA je to oficialna diagnostika pre BMW. Jednotky su ovladane cez ine jednotky, potrebuju dostat signal preto neaktivita jednej moze zacinat u druhej. podavacie cerpadlo este raz, malo byt mat samostatne jednotku, cerpadlo sa musi spustit bez tocenia motorom, zapnutie zapalovania, otvorenie auta atd. Cerpadlo podavacie nezacina pracovat az po zacati startovania.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa avelmak »

Xentry-ano cerpadlo sa samo spusti ale len na 30sec.Ak nestartujes,prestane tlacit.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa xentry »

To je pravda ale musi sa spustit aj takto.
cherokee
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 23.09.2009 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: BMW 320d - nestartuje

Príspevok od používateľa cherokee »

dobre chlapi, dakujem za rady😊 odkazem mu nech niekoho skusi pohladat.

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných