please poradte v kupe....

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jupos23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

please poradte v kupe....

Príspevok od používateľa jupos23 »

zdravim. rozmyslam nad kupou BMW. Rocnik 2000 - 2001. Motor 2.0 diesel 100kW, alebo 318 E46, 87kW benzin (ale tento typ len mozno). chcel by som sa opytat na vase skusenosti s tymto autom. na jeho motor. jeho jazdne vlastnosti, kedze este nikdy som nemal zadny nahon (pre info, som popradcan, takze ci je to vhodne do tej oblasti). na jeho poruchovost. viem, ze sa tu uz vela o tom popisalo, ale chcel by som vediet vase osobne skusenosti. precitat si recenziu od nejakeho novinara dokaze kazdy... ide mi o vas pocit z jazdy a celkovo z toho auta a motora...alebo radsej volit nieco ine?...napriklad audi?.....poradte...dakujem
LUBO11
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07.07.2007 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUBO11 »

BMW E46 318i je dobry az po roku 2001 ked presiel feceliftom,do roku 2001 mali problem zo zadnou napravou aj prednou ktora bola slaba a skoro odchadzala co sa tyka zadneho nahonu je to super len si musis davat pozor aby si ho v zatackach nepretacal co sa tyka motora je dobry len ho treba viac vytacat ja by som volil 323,karoseria je nadcasova a podla mna je to najkrajsie BMW . RADSEJ POSLEDNY V BMW AKO PRVY V SKODE.
Snoopy
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 04.12.2008 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Snoopy »

Je to starsi voz, nepises ci ma system kontroly stability ( moze mat aj nemusi), takze hlavne na mokrej vozovke nepridavat v zakrutach moc plynu :)))))
Ale inak bez problemov, prijemne pohodlne vozenie, len si davat vacsi pozor na snehu a lade. Osobne by som si ho nekupil prave koli problemom tohto pohonu, ale ak je to zalezitost tvojho srdca a to auto sa ti paci, tak si ho kup..
kakcoo
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakcoo »

ak diesel tak nie 100kw ale 110 kw , 100kw mali veľmi vela problémov aj ked tie su z časti sposobene zanedbaným servisom a najazdenými km..... proste vylietané a stočené šunky.

osobne by som sa zameral na modely po facelifte.


Dobré auto za 5000 eur sa kúpiť nedá....
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

a co tak nieco realne na Poprad a nase roz....ne cesty :

Forester

a nastartujes aj pri -35 C

no ako chces, skor benzin, nepises kolko najazdis KM/rok ale ak do 30.000 km tak daj si pokoj s dieslami a ked uz chces tak setrit, tak skor LPG

keby to malo byt BMW, tak poznam jedinu dobru volbu E46 = 325xi alebo 330xi ... (myslim hlavne na podmienky v Poprade)
aby si nedopadol ako ten pri 240 na fore ...

cena okolo 8.500 EUR s prihlasenim, novou STK, EK, EVC (SPZ) za rocnik 2001 so skutocnymi cca 100-150.000 km
jupos23
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupos23 »

dakujem vsetkym za odpovede. :300f: pravda je taka, ze najazdim maximalne tak 12000 km za rok :-\ az sa trochu hanbim, ale naozaj je to tak.....tak som rozmyslal aj nad nejakym benzinom a to konkretne na Audi A6 2,8 V6 Quattro.....ale ani s tymto nemam ziadne skusenosti........proste som v tomto totalny zaciatocnik.....mozno niektorych y vas rozosmejem, ale fakt si neviem dat rady....
berkym1
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 27.08.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berkym1 »

mame toto auto od nova 2002, teraz má najazdené 250t. km a rozhodne ho nesetríme. dotraz žiadny problém, všetko povodné- spojka, tlmiče nápravy, atd.
z pohladu príležitostného používatela: strašne málo miesta oproti focusu, výborné jazdné vlastnosti, malý kufor,nepohodlné zadné sedačky, otrasné rádio (originálne)

vinikajúca spotreba- 2,0 benzín, 120 hp, priemer 7,1 a to jazdí hlavne mesto.
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných