Audi A4 b8- rozbeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 28.01.2024 19:30 Ak sa kolega neurazí skúsim jeho postup po lopate vylepšiť. lol Postavím sa na kopec zabrzdím, vyradím rýchlosť odbrzdím - auto sa pohne -ok, nepone -prúser - idem volať do servisu. Ak sa to stáva nepravidelne - tak postup opakujem 30 - 50x podla dlžky kopca. :3906:
to by musela parkovať aj v noci na kopci.lebo ked už to povolí tak to funguje.Je to po dlhom státi v mraze.Ale napíšem jej to !po lopate" stačí čitať a robiť postupne ako to je napísané.A aj tak dalšie a dalšie otázky.Taká choroba nenyje :3dcline:
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa Moonshine »

Najlepšie keby sa vyjadril niekto, kto má totožne auto. Multitronic tam má 8 stupňov ale teda tých virtuálnych.
DSG po zaradení tiež treba ťukes do plynu, lebo sa to nerozbehne, či najnovší alebo najstarší.....
Možno ešte ak to má hillhold žeby to brzdil aj na rovine... Ktovie
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa db69 »

Moonshine napísal: 29.01.2024 10:37 Najlepšie keby sa vyjadril niekto, kto má totožne auto. Multitronic tam má 8 stupňov ale teda tých virtuálnych.
DSG po zaradení tiež treba ťukes do plynu, lebo sa to nerozbehne, či najnovší alebo najstarší.....
Možno ešte ak to má hillhold žeby to brzdil aj na rovine... Ktovie
ja mám dvojspojku DCT a ked pustím brzdu auto sa hned pohne.Samozrejme bez autohold alebo hillhold . Parkujem na rovine tak dávam len "P" .
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa tuninka »

Veď predtým než som niečo napísal som sa pozrel na rovnaké autá podľa popisu tu v ponuke a pozrel fotky z interiéru so zameraním sa na automaty 8 stupňové, z fotiek jasne vidieť že radiaca páka má aj polohu N, čiže myslím že pôjde aj zaradiť, lebo ináč na čo by to tam bolo?
Ja mám iné auto s DCT ale manuálnu ručnú brzdu, takže sa začne hýbať hneď potom čo dám nohu z brzdy, robil mi to tak zatiaľ každý zo 4 automatov, čo som doteraz mal. Na inom aute mám elektronickú ručnú, ale manuálnu prevodovku a tá odbrzdí až keď po uvolňovaní spojky keď ide motor do záberu a má snahu sa hýbať
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka napísal: 29.01.2024 11:25 Veď predtým než som niečo napísal som sa pozrel na rovnaké autá podľa popisu tu v ponuke a pozrel fotky z interiéru so zameraním sa na automaty 8 stupňové, z fotiek jasne vidieť že radiaca páka má aj polohu N, čiže myslím že pôjde aj zaradiť, lebo ináč na čo by to tam bolo?
Ja mám iné auto s DCT ale manuálnu ručnú brzdu, takže sa začne hýbať hneď potom čo dám nohu z brzdy, robil mi to tak zatiaľ každý zo 4 automatov, čo som doteraz mal. Na inom aute mám elektronickú ručnú, ale manuálnu prevodovku a tá odbrzdí až keď po uvolňovaní spojky keď ide motor do záberu a má snahu sa hýbať
ja mám AT plus elektricka ručná. ale tú dávam len ked parkujem na kopci. A sama sa nezapne.Autohold poživam len v zápche v kombinacii s adaptívnym tempomatom .Auto same zabrzdí a aj sa samé rozbehne ,nemusím nič robiť .Super vec.Hillhold sa zapne len pri nejakom náklone
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

db69 napísal: 29.01.2024 10:03 to by musela parkovať aj v noci na kopci.
Napísal som to v tom kontexte, že to nie je Smart a neviem či to potlačí jeden človek.
Inak tiež vy som najskôr preveril "pomačkanie gombíkov".
Dva dni dozadu sa mi stalo, že mi na traktore blikali 4 kontrolky , pískal a ramená hydrauliky nešli dolu - elektronika má popis "rozsypaný čaj" (japončina) a ani google translator to nedával
Našťastie japonský traktor - japonci pomohli - Samo Sato opravilo. Ale dosť sa desím ak tá elektronika naozaj umrie. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa db69 »

teraz ma napadla iná otázka.Stojím na rovine mám tam "P" bez ručnej. niekto do mna napáli a posunie auto tak 10-15 metrov.čo nato prevodovka? bude KO?
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa tuninka »

ak do teba niekto napáli tak aby posunulo auto 10-15m to už nebude KO len prevodovka, ale aj celé auto, ináč mi napadlo že N je na prevodovke na to, aby ti mohli na emisnej túrovať motor
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa autolaik »

Zlomi poskodi sa ten kolik,zapadka. Stalo sa mi to. A,nemusi to byt ani buracka,staci prudsi kopec a nezatiahnuta rucna brzda.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.Je otázka či blokáciu (zámok) urve,alebo povolí niečo iné alebo aj aj.Každopádne by to bolo za vrece škody len na tej prevodovke.A Audi má západku plus blokovanie západky,to nie je odfláknutá vec
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa autolaik »

Len doplnim,skor ako ponaucenie ..snad to niekomu pride na osoh. Mam automaticku rucnu brzdu ked zaradim na automate P. Co ale nedomysleli,najprv zaradi P a az potom zatiahne rucnu,t.j. v kopci zostavala cela vaha vozidla na tom "koliku",zamku prevodovky. Od tejto neprijemnej skusenosti parkujem sposobom zaradim N, stlacim pedal brzdu,zatiahnem tlacitkom manualne rucnu,povolim brzdovy pedal nech sa vaha vozidla prenesie na "rucnu" a az potom zaradim v automate P
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa db69 »

autolaik napísal: 29.01.2024 16:31 Len doplnim,skor ako ponaucenie ..snad to niekomu pride na osoh. Mam automaticku rucnu brzdu ked zaradim na automate P. Co ale nedomysleli,najprv zaradi P a az potom zatiahne rucnu,t.j. v kopci zostavala cela vaha vozidla na tom "koliku",zamku prevodovky. Od tejto neprijemnej skusenosti parkujem sposobom zaradim N, stlacim pedal brzdu,zatiahnem tlacitkom manualne rucnu,povolim brzdovy pedal nech sa vaha vozidla prenesie na "rucnu" a az potom zaradim v automate P
ked dám do "P" slále stojím na brzde a dám el.ručnú .pedál zmäkne a zhasnem motor. Auto drží na ručnej.Ono to cítiš ked potom dávaš páku z "P" do "D" .Ked Ti drži auto na tom koliku tak to ide dosť ťažko .Aj ja som sa učil a stale sa učim žiť s AT.Ale fascinuje ma ked sa rozbieha na križovatke na 2
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 b8- rozbeh

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale fascinuje ma ked sa rozbieha na križovatke na 2
S prázdnym Sprinterom som 1ku ani nepoznal
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných