Divny zvuk serva+peni

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Derethim
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.11.2023 10:10
Zdieľať na Facebook

Divny zvuk serva+peni

Príspevok od používateľa Derethim »

Zdravim pani, mal by som na vas taku otazočku. Ide o auto audi a4 b6 2002 1.9 96 kw AVF. Dnes ked som prišiel z prace domov započul som nejaky divny zvuk, po chvilke skumania som zostil že to robi servo počas točenia volantu, je to fakt taky nepriemny škriplavy zvuk. Hned jak som prišiel domov, otvoril som kapotu a pozrel do nadržky a tam pena, neviem čo presne to značí... Vraj by to mohlo od niekade tahat vzduch, niekde nejaka dierocka, neviem... auto som nechal chvilku postáť a bol som to teraz pozriet, naštartoval som a sledoval som jak cirkuluje olej v nadobke, prvych t minut nič, normalne všetko fungovalo a ani ti nemalo tem dovny zvuk, a jak už som zatvaral kapotu že sa idem povozit tak to znova začalo, pozeral som do nadobky a už bol ten olej taky matnejši a po vypnuti vyliezla pena na povrch. Nevedeli by ste mi prosim vas niekto povedat čo by ti cca mohlo byť? Dočital som sa fakt že každú možnost ale verim že vy by ste mi to trochu priblížili. Každopádne dakujem dopredu za každú radu :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk serva+peni

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oleja je málo,pri vytočení volantu sa zníži hladina tak že si čerpadlo chytí vzduch v krajnekj polohe vytočenia a potom vydáva mrmlavé zvuky.Doliať,vytočiť doľava doprava naplno dva tri krát a nechať chvílu stáť,nech sa bublinky dostanú z oleja von.To je všetko,znamená to že niekde je unik a olej postupne tým spôsobom odchádza
Nechajte si otvorenú nádobku a nech pomocník vytočí volant do krajnej polohy,pozrite ako olej v nádobke zmizne,potom je to tá opísaná príčina
Derethim
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 30.11.2023 10:10
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk serva+peni

Príspevok od používateľa Derethim »

Dakujem za reakciu. Podla mierky by oleja malo byt dost. A ten mrmlavy zvuk začalo robit aj bez toho aby som nejak extra točil volantom, iba som s nim troska mykal. Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných