Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zulema
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2023 12:34
Zdieľať na Facebook

Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa zulema »

Ahojte všetci.Audi a3 8l 2003 1.6 benzin
…prvy problém auto sa v kolóne prehrievalo a to extremne a pár krat sa stalo že až dym z pod kapoty výsledok varila sa voda v expanzke.Tak mechanik zhodnotil chyba vo ventilátore chladenia.Opravené..na chvíľu pokoj následne po pár týždňoch začala tiecť voda z expanzky.V mieste kde je vodná pumpa.Vymenila som komplet rozvody aj s vodnou pumpou nachvíľu kľud .Prišlo leto teplo auto v kolóne opäť začalo sa prehrievať výsledok začala tiecť voda z expanzky.Vymenila som ju a dostávam sa k aktuálnemu problému.Hned na druhý deň som stal v kolóne asi 20min a zrazu obrovská rana roztrhlo doslova tu novú expanzku a všetka voda vytiekla von.Mysliteze je chyba v tesnení hlavy valcov alebo ja už ozaj neviem kde je problém a či sa to oplatí zas dat do servisu a opravovať keďže ak je to hlava valcov vyjde ma to asi na toľko čo som dala za to auto.Mal niekto podobný problém?za každú odpoved ďakujem
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Neustále prehrievanie Audi a3 8L

Príspevok od používateľa fzubaty »

V prvom rade test chladiacej na spaliny.

Myslim ze spistacom bol zaneseny chladic. Ci uz zvnutra alebo zvonka.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa tuninka »

termostat bol tiež vymenený, odskúšaný, či je funkčný? chladič je čistý z vonka? neupchatý z vnútra?
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

V prvom rade ti nemalo roztrhnúť expanzku! Takže by som začal uzáverom expanzky......
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Co to je presne za motor? Je tam klasicky termostat alebo uz elektronicky riadeny? Len tak co vyhodil googel tak ponuka oba a pri klasickom tam boli 2 otvaracie teploty 87 a 105 stupnov. Zacal by som kontrolou systemu na spaliny, priechodnost a tesnost. Je mozne ze pri tom prvom prehriati ked nesiel ventrilator prehriatie sposobilo iny problem, je mozne ze tam bol unik a niekto tam nalial gebuzinu na utesnenie co upchala aj daco ine nez ten unik. Tlakovat moze bud cez spaliny alebo z prehriatia. Spaliny sa daju vylucit testom. Ak je to z prehriatia tak potom termostat, vodna pumpa, chladic, ventilator, upchaty system -priechodnost hadic, strata tlaku - voda sa zacne varit pri nizsej teplote na aku je system navrhnuty, novu expanzku by som kupoval spolu aj s vickom (od rovnakeho vyrobcu)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa leonNL »

Nieco podobne sa stalo mne minule leto. Sice nie na Audi, ale to je jedno. Tiez sa mi prehrievala voda, a aj vyrovnavacia nadrzka praskla, ze z nej zacala kvapkat voda. Tak sa kupila nova (50eur) a novy chladic (cca 300eur). Ked sa vymontoval stary chladic, skoro som odpadol, to som este nevidel tolko bordelu co bolo na nom nalepene, z vnutornej strany od motora, cize zpredu nebolo nic vidiet, ten bordel bol zo zadnej strany. Na tom chladici bol prisaham velky kybel: blata, slamy, travy a cojaviem coho vsetkeho, mam to aj odfotene, vobec som sa nedivil ze uz nechladil. Po vymene chladica skoncil problem s prehrievanim. Prajem aby toto bol aj tvoj problem.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
zulema
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2023 12:34
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa zulema »

Ešte ma napadlo neviem či to s tým môže súvisieť …keď auto dlhšie stoji a nastartujem tak si na voľnobehu pridáva otacky …nieje to veľa a netrvá to dlho ale stáva sa to skoro pri každom štarte.v zime je to viac cez leto menej
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Myslis kolisanie otacok alebo ze nastartujes a su zvysene? Lebo studeny motor bude mat po nastartovani vzdy vyssie otacky - aby neskapal
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
zulema
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2023 12:34
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa zulema »

neviem ako to napísať takzvané túrovanie ako keď pridávate plyn bez zaradenej rýchlosti
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa pacok »

Osobne by som na takom aute nejazdil.pochopim ak ides po ceste a nevsimnes si teplotu tak vyvrie voda raz uz vtedy je 90% iste ze nieco sa skruti viac ine menej a po ochladnuti tam vznika netesnost aj napriek tomu ze je tam tesnenie.Ak si toto viac krat opakoval motor je na rozborku.a verim ze nove tesnenia vyriesia aj problem s otackami.
V prvom rade urob test na spaliny.
zulema
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.07.2023 12:34
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A3 8L - neustále prehrievanie

Príspevok od používateľa zulema »

Dalujem vsetkym
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 82 neregistrovaných