Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0948422057
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Príspevok od používateľa uwa0948422057 »

Čaute. Rozmýšľam ze kúpim Audi A5 2021-22 2.0 tsfi 195kw motor. Je ten motor spoľahlivý? A aké najčastejšie problémy sú s tým autom ? Mal som doteraz Mercedes E400 2019 a vkuse sa mi kazil .
Naposledy upravil/-a uwa0948422057 v 04.07.2023 18:33, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 195 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veľmi pekné auto,poskytuje veľa muziky a všetko by bolo max ok ak by nejaké to ale nebolo.A to ale je Euro 6 norma a z toho vyplývajúce hrozby hlavne zo strany emisného systému.Pokojne sa treba porozprávať pokiaľ je v blízkosti nejaká dielňa a známy ktorý bude ochotný prezradiť čo sa rieši,pri akých km bežne a za čo finančne..Na počet kurvítok sú bohaté, tieto motory majú všetky,jediný nechýba.Riešenia systému na nete nie sú,jednoducho aj preto lebo z problémami sa často ťažko a dlho bijú aj najlepší z najlepších,čo potom očakávať od toho zbytku...jedine to že sa bude platiť a platiť.Zopár špecifických problémov ani nemá riešenie,ak neberieme za riešenie náhradu celého,čo je veselé.Treba si pozháňať informácie,to je rada hodná zlata,šťastie sa vyhnúť problémom je ako výhra v lotto
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 195 kw

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan dovolím si upriamiť pozornosť na súvislosti
Mal som doteraz Mercedes E400 2019 a vkuse sa mi kazil .
Nebude tam skôr problém v medzikuse? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 195 kw

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Navrhol by som...teraz aj do budúcna,nikdy neriešiť iné než techniku.Ak riešiť medzikus,tak vždy iba ten svoj vlastný.Život je zložitejší,občas môže byť problém v samotnom majiteľovi,ja som zažil klienta čo teda "vedel",ale bol to starší doktor,super človek len v technike úplne stratený.Zato v tom svojom bol na koni on,takže aj tak treba pozerať na veci ako "dobre" padne ak sme za blbcov my.Treba s tým prestať,nič dobré to neprinesie a zlo množiť netreba,máva bumerangový efekt vracia sa k tomu čo hodil.Aj dobré sa vracia,len to málokto praktizuje
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 195 kw

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

oco13 napísal: 04.07.2023 13:15 Milan dovolím si upriamiť pozornosť na súvislosti
Mal som doteraz Mercedes E400 2019 a vkuse sa mi kazil .
Nebude tam skôr problém v medzikuse? :4012:
Mercedes išiel za posledných 30 rokov tak dole, že ťažko nájsť automobilku, ktorá stratila viac kreditu ako oni. Kedysi bol pojem Mercedes synonymom pre kvalitu (Práčky Miele, to sú "Mercedes medzi práčkami" a pod.), dnes toto prirovnanie nikto nepoužije ani zo srandy. Predražené bezpohlavné somariny, veľa z nich s technikou Renault, proste grc.
Ak si dnes niekto kúpi 35 ročné "piáno" W123 (napríklad) a funglovku hviezdu, vydržia mu približne rovnako dlho. Len to nové bude náročnejšie na servis.

Samozrejme, nehovorím, že iné značky neupadajú, vrátane môjho kedysi obľúbeného BMW. Ale ani BMW nešlo až tak dole, ako Mercedes.

Viac ako Mercedes upadli snáď už len Lancia, ktorá vyrába jeden model, alebo SAAB, ktorý už nevyrába nič.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Príspevok od používateľa oco13 »

Posielal som to súkromne aby nevzplanuli emocie. Bolo by potom vhodné citovať aj tie ostatné príklady :300f:
Chcel som tým povedať asi tolko, v mojom okolí poznám viacero ludí ktorým proste nepatrí do ruky žiadna technická vec. A tiež od nich počúvam frázu - stále sa mi to kazí. :3906:
Bez ohladu na značku 4r staré auto sa nemôže len tak kaziť z dôvodu nekvality značky. :4012:
Edit: a Lancia neupadla - tú popravili euroúradníci a majitelia ju proste obetovali. Práve to že stále existuje a vyrába jeden jediný model je dôkaz že taliani ju proste milujú a chcú.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Trošku mimo kamarát ma staršiu 5 ku išiel som na Tom asi 1200km moje pocity , úzke,nízke, tvrdé , nepohodlné viem športové auto ale pohodlím podobne Fabii1 . On má TDI cca 160 tisíc km , zmiešaná jazda , auto jazdí len Nemecko nakoľko je Nemec , servisná hodina drahšia ako na A6
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Príspevok od používateľa Qcko »

A5 je derivátom A4 za viac peňazí, ako je A7 derivátom A6.

A5 je podľa mňa zbytočne tvrdé auto na naše cesty, ale to vieš už ty, na čo chceš to auto využívať.

Servis je vo všeobecnosti drahý, ale pri takom aute s tým snáď človek počíta.
2.0 je vcelku OK motor, ale EURO6 nesmie do domu ani omylom, hľadať radšej EURO5 verziu.

Ale ak je to kúpa srdcom a prachy idú bokom, tak neváhať a spraviť si radosť, nakoľko od príchodu EURO6 sa "spoľahlivé" motory prestali vyrábať...
uwa0948422057
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Príspevok od používateľa uwa0948422057 »

oco13 napísal: 04.07.2023 20:06 Posielal som to súkromne aby nevzplanuli emocie. Bolo by potom vhodné citovať aj tie ostatné príklady :300f:
Chcel som tým povedať asi tolko, v mojom okolí poznám viacero ludí ktorým proste nepatrí do ruky žiadna technická vec. A tiež od nich počúvam frázu - stále sa mi to kazí. :3906:
Bez ohladu na značku 4r staré auto sa nemôže len tak kaziť z dôvodu nekvality značky. :4012:
Edit: a Lancia neupadla - tú popravili euroúradníci a majitelia ju proste obetovali. Práve to že stále existuje a vyrába jeden jediný model je dôkaz že taliani ju proste milujú a chcú.
Tak neviem co som spravil zle na aute keď malo 55000 km a odišiel intercooler 1500 oprava a to som naňho čakal 2 mesiace a teraz pri 75000km odišiel kompresor na klíme. Keď som volal chlapovi co to repasuje , lebo nový v mercedese 3000 euro , tak mi povedal ze vkuse to odchádza na tých nových klimach R744.
uwa0948422057
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17.01.2022 00:07
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Príspevok od používateľa uwa0948422057 »

Prečo do domu nie ? Ja mam v dome garáž
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 2.0 TSFI 195 kw

Príspevok od používateľa leonNL »

“Odisiel intercooler” - toto znamena co? Lebo intercooler je obycajny chladic kde nema co odist, jedine vyderavit sa ci prasknut… kludne od kamena z auta pred tebou… a uz je z toho “vkuse sa mi kazil”. Aha ano, este klimovy kompressor, sam mechanik ti povedal ze odchadzaju, ono tie kompressory su na viacerych znackach aut, takze kludne sa moze stat ze ho budes mat aj na tom Audi a tym sa tiez stane kazovym, a ked chytis kamen na celne okno, nezabudni napisat ze Audi su naprd, lebo tam vkuse praskaju celne okna. Prepac, ale na zaklade toho ze si musel menit intercooler a klimakompressor napisat ze sa ti to vkuse kazilo… Osobna skusenost v rodine: vw grupa (ako tvoje vysnene audi) - cisto nove auto dovezene domov zo salonu, najazdene 15km. Zo zvedavosti sa dalo na jamu, a hla, tecie prevodovka. Okamzite v den kupy sa vratilo naspat, vyjadrenie servisu, zlyhal ludsky faktor vo vyrobe, zabudli na nejake tesnenie ci simering… Dalsie auto v rodine Ford Kuga, zanovne auto: prestalo fungovat 4x4, nejde klima, blbne immobilizer (bezklucovy start). Takze ak si menil len deravy intercooler a klimakompressor, to by som poruchovostou nenazval a vobec by som nad vymenou neuvazoval. Kedysi sme na autach robili komplet go motora po 40-50tis km, take sroty to boli, teraz nahodou praskne chladic pri 60tis a uz je to kazove auto…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných