Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozhaz
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.02.2011 18:42
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa jozhaz »

....mal som A6 r.v.2018 od nova - 320 koní. Išla ďalej cca po 135k. Chyby -0, keď sa staráš, auto je OK. Určite vymeň olej v prevodovke + po 100k všetky oleje v diferákoch. Ale na druhej strane, ako píše Ľubo Zimo., priprav si groše na pokuty, nakoľko trochen pošteklíš plyn a v tú ranu tam máš 150 a pandúri sa budú na tebe odbavovať, ako keby si vybúchal pol dediny. Ale vozba, pohodlie... :300f:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Mam skúsenosť, že keď prekrocim rýchlosť v hocičom inom, ideálne v zaprašenom, staršom, ľudovom "aute, dá sa rozumne dohodnúť aj s Cobrou.

Ked som v monterkach, tak úplne v pohode.

Ked ma chytili v X5, či voľakedy dávno v Audi 100-A6, kokos, ako upíri... :40bd:.., bez šance na normálnu komunikáciu.

Lenže, keď budú radary a kým zistime, kde všade budú, už nebude hrať rolu v akom aute...

Obávam sa, že tí, ktorí viac jazdíme, keď budeme mať "šťastie a chytíme 3 pokuty nad, teraz neviem, či 60,alebo 100€, do ROKA, čaká nás preskúšanie a novy VP...

A keď prejdú body, tak do pol roka budeme bez vp.. :40bd:


Takže, buď počkať, či tie radary padnú, keď ich predsa len natrtkaju, tak dlabat na celé výkonnejšie autá... :3c90:.
Aspoň bude mať štát menej peňazí zo spotrebných daní..
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Sused toto kupil nove v tej najsilnejsej TDI verzii. Jeho nazor je ze je to 3.0 V6 TDI od Audi, pojem sam o sebe, legenda motorizmu podobne ako 1.9 TDI. Rokmi overene motory, pomaly do dokonalosti vycibrena technika, kde sa prakticky uz nema co pokazit do 200t km najazdu resp 5 rokov zaruky.
Podla mna je to neskutocne pretechnizovane auto, uz iba to ovladanie v kabine, kde na vsetko su dotykove panely, ked sa to zacne kazit tak to okrem autorizaku (ktory to samozrejme nebude opravovat ale menit kus za kus lcd panela) nikto na tomto svete neopravi.
Osobne keby mam $$$ tak by som isiel do starsej verzie C7 A6 ktora bola sama o sebe dost poruchova, myslim ze v USA vyhrala jeden rok anketu ako najporuchovejsi manazersky premiovy sedan.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa herin »

Lubo myslím, že niekde na topkách bola aj mapka kde už je plánované umiestnenie tých stacionárov :40bd: a má byť ich tuším okolo 300..len neviem či budú maž nejakú toleranciu,alebo to bude ako v čechách kde mi prišla pokuta za to že som išiel na 80tke 86...
Čo sa týka auta, tak všetko je o tom ako sa kto k tomu autu správa-samozrejme existuje aj určité % výnimiek.. ked niekto používal auto ako na rallycross, tak sa dá čakať všetko...ked vlastnil auto niekto normálny tak bez problémov dá 250 000 km..mal som dlho passata B6tku..potom som ju posunul švagrovi...dnes má 430 000 km pôvodné turbo a pôvodné vstreky..ano je to tak...ja mám od nova B8čku pomaly 200 000 km má so mnou za sebou..náklady na opravy dokopy cca 250-300 eur...doma mám aj a6 c7 s 3,0 tdi..321 000 km
prvé čo bolo tak mechanik pozeral na chladiacu medzi valcami..a dodnes suché...takisto že vraj z nich tečie olej...mne akoby záhadne nič...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa dudikopf »

Znamy mal 2017 3.0tdi, zvadsa prdenie po meste a par krat do mesiaca dialnica. Kupoval pri cca 50tkm, pri 200tkm mu odisla mechatronika v automate a potom vzduchovy podvozok(co bolo sakra drahe) a neake senzory...co viem motoru sa nechytal a o dpf nevedel.
matuspidany0
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.05.2023 13:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa matuspidany0 »

Ďakujem za pár normálnych odpovedí.. Ostatný asi nepochopili ze co sa pýtam..Absolútne ma nezaujíma koľko stojí servis..Ci 100 alebo 1000 .Keď mam na auto,mam na servis,mam na pokuty,na tankovanie.A pododbne...Auto kúpené,skontrolovane,v záruke ešte.Servis vykonaný bol pred kúpou. (Ps-Mal som superba 2021 úplne nový,sadni a povoz sa v Audi.A hneď si rozmyslis ze ci chceš vŕzganici interiér za 40litrov a vlastne Embecka ostane vždy len embeckou.A keď si mam predstaviť väčšina z vás ani ešte nesedela ani v takej presnej motorizácii a v aute na aké som sa pýtal.. Ale rady typu ze budu radary toto ma pobavilo najviac..Úplne mimo...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa oco13 »

Ani afdinka ani tvoj pocit nadčloveka ťa na ceste neochráni pred týmto
https://www.youtube.com/shorts/JSQE4k1gh3k :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa herin »

matuspidany0 napísal: 18.05.2023 05:29 Ďakujem za pár normálnych odpovedí.. Ostatný asi nepochopili ze co sa pýtam..Absolútne ma nezaujíma koľko stojí servis..Ci 100 alebo 1000 .Keď mam na auto,mam na servis,mam na pokuty,na tankovanie.A pododbne...Auto kúpené,skontrolovane,v záruke ešte.Servis vykonaný bol pred kúpou. (Ps-Mal som superba 2021 úplne nový,sadni a povoz sa v Audi.A hneď si rozmyslis ze ci chceš vŕzganici interiér za 40litrov a vlastne Embecka ostane vždy len embeckou.A keď si mam predstaviť väčšina z vás ani ešte nesedela ani v takej presnej motorizácii a v aute na aké som sa pýtal.. Ale rady typu ze budu radary toto ma pobavilo najviac..Úplne mimo...
Veru veru správne si to napísal...lepšie sa ani nedalo...svokra má 3 ročného karoka a vzadu sa ani nikto nevozí a madlá vzadu vrzgaju jak svina...to iste je aj superb..ked som mal na lakovaní kapotu môjho passata B8 tak lakýrnik robil aj nejakého 3kového superba a hovorí mi, že už ten passat je na míle vzdialený od toho superba..že sa viezol ihned potom v mojom a v tom superbe a že to sa ani nedá porovnať...že passat je niekde úplne inde..a ja ked porovnám audi a6 c7 čo máme doma v ktorej sa občas vozím s passatom tak tá audina je na míííííle vzdialená passatu...ak nie svetelné roky..podvozok, pocit z jazdy, ked človek zabuchne dvere ten taký utlmený zvuk...a čo chcem velmi vypichnuť tak to tichučko..neskutočné ticho či idem 80 alebo 160...proste to ticho je až návykové..a to ešte všetci chvália passat že ako je dobre odhlučnený...no ja ten pocit nemám :3020:
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby som nemal Audi, či možnosť previezť sa v Audi 8, v predchádzajúcej generácii, vtedy ešte skoro novej, tak tým keciam o premiofej kvalite aj uverím... :40bd:

Takže, kvalita interiéru je nespochybniteľna, ta je TOP,

jazdné vlastnosti... ZUFALOST sama, samozrejme, človek sa sám seba presvedčí, že je to to najlepšie, čo môže byť... :40bd:,

180 kW?? Maaaaaalo, aspoň 210, ešte aj čip treba.., ved byt prvý na semaforoch je opojny pocit.

Že stojí obyčajný servis, + výmena platničiek, kotúčov len taky fukot 2000€+,ok, ale v tom prípade nemá logiku kupovať jazdenku, lebo o pár mesiacov to už bude mať vysoko nad 200.000 km a nastáva otázka, komu to potom predať, lebo tie auta su proste pri vysokých nájazdoch nepredajné..

Pokiaľ si to niekto chce kúpiť na malý nájazd, tiež to nema absolútne žiadnu logiku, naco si kupovať také auto na 15-20.000 km ročne??

Na každú kúpu haraburdy odporúčam dobre sa vyspať, nezamilovat sa, napísať si na papier plusy a mínusy.

Až je to tých 10% z hotovosti, auto dobré, v záruke, ok, dá sa uvažovať nad kúpou...

Pokiaľ niečo z toho chýba, nebrať, ani keby srdce pišťalo...

Kúpa auta je často emocionálna záležitosť, pričom taky vysávač, chladničku kupujeme s
rozumom.

Preco je to tak, to mi hlava neberie.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa fzubaty »

Nic v zlom, cele audi je len predrazena haraburda. Nove auto 60 tisic. Po 4 rokoch a 150000 km 25 tisic eur. Perfektna ukazka predrazenosti nicoho. Tie kecy o priecne ulozenom motore, viecprvkovej naprave su len na smiech. 99% ludi ani nespozoruje rozdiel. Najlepsie ked pridu a idu setrit na kazdom jednom diely. Beru zasadne to najlacnejsie. Vacsinou tie napravy ledva doziju 200 000 km.

Jedine dobre audi maju oznacenie RS. Aj ked nemaju dlhu zivotnost. Teraz dokonca nova rs3 ma paradny diferencial torque splitter. Konecne s tym stihaju na okruhu ozajstnym autam s prednym nahonom.
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa jozoD. »

matuspidany0 napísal: 18.05.2023 05:29 Ďakujem za pár normálnych odpovedí.. Ostatný asi nepochopili ze co sa pýtam..Absolútne ma nezaujíma koľko stojí servis..Ci 100 alebo 1000 .Keď mam na auto,mam na servis,mam na pokuty,na tankovanie.A pododbne...Auto kúpené,skontrolovane,v záruke ešte.Servis vykonaný bol pred kúpou.

Ja teda fakt nechápem na kerého otca zakladáš tému, keď je s autom všetko v poriadku...a hlavne ABSOLÚTNE ťa nezaujíma cena servisu 🤣😅
Tak keď máš groše...daj auto do autorizáku, alebo inej špecializovanej dielne...a oni Ti nezabezbečia potrebný servis 🤦🏻‍♂️
pavolh
Príspevky: 119
Dátum registrácie: 31.10.2007 20:48
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa pavolh »

matuspidany0 napísal: 18.05.2023 05:29 Ďakujem za pár normálnych odpovedí.. Ostatný asi nepochopili ze co sa pýtam..Absolútne ma nezaujíma koľko stojí servis..Ci 100 alebo 1000 .Keď mam na auto,mam na servis,mam na pokuty,na tankovanie.A pododbne...Auto kúpené,skontrolovane,v záruke ešte.Servis vykonaný bol pred kúpou. (Ps-Mal som superba 2021 úplne nový,sadni a povoz sa v Audi.A hneď si rozmyslis ze ci chceš vŕzganici interiér za 40litrov a vlastne Embecka ostane vždy len embeckou.A keď si mam predstaviť väčšina z vás ani ešte nesedela ani v takej presnej motorizácii a v aute na aké som sa pýtal.. Ale rady typu ze budu radary toto ma pobavilo najviac..Úplne mimo...
či stojí servis 100 alebo 1000 eur je jedno ale pri tom motore stojí servis skôr 1000 alebo 10 000 eur a to by ťa už mohlo zaujímať
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa jozoD. »

...hej hej...to ma tiež pobavilo, že v podstate za svoju pomyselnú hornú ceny servisu, podvedome napísal len 1000€. To je taký malý dôkaz, že 1000€ vníma ako dosť veľký obnos....čo je celkom úsmevné pri danom aute.
Ďalší nešťastník čo mesačne zarobí do 2000€ mesačne...a ide si kúpiť takéto auto 😀
Ja neviem teda ako vyzerá zvyšná realita...ale v mojom okruhu známych, si takéto autá kupujú ľudia, čo si na kúpnu cenu vozidla vedia odložiť z pár výplat.

Ale zas môže to byť brané aj ako hobby...to je pravda
..každý míňame na to, čo nás baví ;)
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa pedro727 »

chlapci zvláštna sebranka ste tu, keď sem niekto napíše otázku tak je dodrbaný že keď nemá dengy tak na čo si to kupuje,keď napíše že mu je to jedno,tak je dodrbaný rovnako,na čo píše keď na to má.
začína sa mi to pekne skladať kto volil tých našich 150 klackov!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3.0 tdi 50, 210 kw , 2019

Príspevok od používateľa oco13 »

kto volil tých našich 150 klackov!
to máš presne rovnaké - ak si ich volil tak budeš dodrbaný, lebo si volil zle, ak si nevolil tak tiež budeš dodrbaný, lebo tvoj hlas chýbal na zmenu. :3dcline:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 71 neregistrovaných