Audi Q5 , 3.0 V6 , 2011 - núdzový režim počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Slavo Cizmar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.03.2023 22:23
Zdieľať na Facebook

Audi Q5 , 3.0 V6 , 2011 - núdzový režim počas jazdy

Príspevok od používateľa Slavo Cizmar »

Auto (246 000 km) mi začalo prepínať do núdzového rezimu.
Objaví sa upozornenie: Malfunction of gearbox a auto ide 15- 20 km/h rýchlosťou asi 2 až 5 km (podľa kopcovitosti terénu, na rovine menej. Potom znovu naskočí a zaradí rýchlosť a ide OK.
V lete to robí velmi často aj na rovine. Teraz v zime sporadicky, hlavne do kopca.
Koncom septembra v Tatrách som celú cestu hore z PP na Štrbské pleso išiel v nudzovom (nemalo kde schladiť zrejme)
Diagnostika neukazuje konkretny problém.
Viacerí servisaci mi hovoria každý ine.
Jeden chce skontrolovať kablovanie, iný zase vypnúť EGR resp skontrolovať teplotný spínač. Ďalší zase hovori o zanesenom EGR a privodoch k nemu.
Prosím o nazor, či niekto riesil tento problém a ako ho prípadne odstranil. Nerád by som preplácať za súčiastky.
Ďakujem za odpovede.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 , 3.0 V6 , 2011 - núdzový režim počas jazdy

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Vo firme sme mali viacero BMW automatov a okolo 200 000 km začali takto podobne odchádzať prevodovky. Príčinou bolo, že nejaký kretén si vymyslel plastové prechodky na prevodovke, kadiaľ začal po čase unikať olej. Keďže množstvo prevodového oleja auto nekontroluje, o závade nevieš. Olej, ktorý uniká, nekvapká na zem, lebo ostane na molitane, ktorý je na dekli pod autom. Takže príčinou bolo málo oleja v prevodovke.
Nesprávalo sa to ale presne takisto ako píšeš - u nás boli dve možnosti:
1.) Počas jazdy zaradilo trojku a tá už nešla vyradiť
2.) Po naštartovaní nebolo možné nič zaradiť, prevodovka bola stále v polohe P

Takže nemusí to byť presne ono, ale tým by som začal.

Často tu pindám na úroveň údržby áut na Slovensku a bohužiaľ, musím aj teraz. Píšeš, že "v lete to robí často" - panebožeeeeeee!!! Mne sa snáď niečo stane?! Už trištvrte roka ti blbne prevodovka, ale ty s tým kľudne jazdíš, dokonca v zime s tým ideš na hory? Tu sa fakt musím spýtať, si inak v poriadku?? Čo si akože čakal? Že sa to samé opraví, ako keď sa človek udrie a modrina mu za týždeň sama zmizne? Alebo bytostne túžiš po tom, platiť odťahovku bohvieako ďaleko?

Už dávno hovorím, že aj na vodičák B by mali byť potrebné psychotesty a že NIKDY nekúpim jazdenku zo Slovenska.

Daj to firme, ktorá robí prevodovky, na repas!! Na Slovensku je ich niekoľko, tak si vyber tú najbližšiu.

PS: Ak je príčinou málo oleja, samozrejme, že to diagnostika neukáže.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 , 3.0 V6 , 2011 - núdzový režim počas jazdy

Príspevok od používateľa tuninka »

ale keď ti to píše malfunction of gearbox, tak to stačí preložiť do slovenčiny a vieš že kde máš hľadať, prehrieva ti prevodovka, keď sa to viacej deje v lete, alebo v kopcoch ako v zime.... asi málo prevodového oleja
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 , 3.0 V6 , 2011 - núdzový režim počas jazdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celé zle.Jedna trocha normálna dielňa má k dispozícii aj iné údaje ako je či má zápis chyby. S tronic nie je hračka a má obsiahlu diagnostiku takže čo sa v prevodovke pohne,má svoj tlak,napätie,prúd ovládania,mm pohybu atd atd Kvantá informácii o voliči aj samotnej prevodovke aj veci týkajúce sa spolupráce z motorov jednotkou.Neprítomnosť zápisu chyby má sám o sebe výpovednú hodnotu...podporené detailným preštudovaním činností to je cesta k oprave.Pre názornosť...je to čo prišlo prvé pod ruky a len kúsok z celku...stačí čítať
Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 , 3.0 V6 , 2011 - núdzový režim počas jazdy

Príspevok od používateľa jaster-83 »

milanovanocnamora napísal: 04.03.2023 11:42 Do toho servisu, ktorý pri chybe prevodovky splieta niečo o EGR, by som už nešiel...
No vymena egr su iste prachy, aj ked problem neodstrani tak ani nic nepokazi, potom pride dalsi pokus a dalsi pokus a po pol roku zarobene na dovolenku.....s pokrcenymi plecami posle chudaka dalej a ide si uzivat na plaz
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných