Nový držiak brzdového strmeňa či je to normálka?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Nový držiak brzdového strmeňa či je to normálka?

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Včera som po vyše ročnom pátraní konečne našiel čo mi klepká vzadu na náprave po prechode nerovnosťami na ceste. Nevedeli to zistiť v 3 servisoch..vždy sa skontrolovali silentbloky, tlmiče horné uloženie a podobne..osobne sa ani nedivím že nič nenašli, lebo to by nenapadlo nikoho...Včera ma to už riadne naštvalo, tak som po druhý krat zmontoval podblatník a išiel sa odviezť bez neho..samozrejme klepkalo dalej..zobral som pajser a začal skušať silentbloky a nič všetko pevné..teda jemne pružili samozrejme..tak že reku pozriem brzdy a ako som chytil
brdzový strmen, tak sa mierne zavaklal..tak som rukou chytil celý elektornický motorček zadnej brzdy a celé sa to hýbalo a vôla je na tých vodiacich čapoch ktoré su ukryte pod tými gumičkami.
A tak by som sa chcel spýtať či to môže byť spôsobené tým že na tých čapoch sa po rokoch niekde vytratila vazelina a teda má tam byť vôla a treba doplniť vazelínu, alebo tá vazelína tam už dlhšie nebola a tie vodiace čapy vydrali ten držiak strmeňa...vola je tam cca 2 možno 3 mm..rozmýšlam, že kupim celý nový držiak strmeňa/nie je to žiadny problém TRW stojí 55 eur/, ale radšej sa spýtam tu, lebo možno to tak má byť a treba doplniť len vazelínu..
Jedná sa o auto Audi a6 c7 3,0 tdi.model 2012
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Nový držiak brzdového strmeňa či je to normálka?

Príspevok od používateľa herin »

O.k myslel som..zajtra kupujem novy..
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných